Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Australian Open Tennis: Victoria Azarenka uderza dziennikarza po przegranej w półfinale

Białoruska Wiktoria Azarenka odniosła porażkę w półfinale z Jeleną Rybakiną z Kazachstanu. zdjęcie/AP

Dwukrotna mistrzyni Australian Open Wiktoria Azarenka nie miała ochoty na reporterów po niej Pokonuj proste sety W swoim półfinałowym meczu z urodzoną w Rosji Eleną Rybakiną.

Po przegranej 7-6, 6-3 weterance zadano drażliwe pytanie na konferencji prasowej po meczu, podczas gdy Open nadal wyglądał na nieco zamglony przez szokujące sceny rosyjskich nacjonalistów organizujących demonstrację poparcia dla prezydenta Władimira Putina za granicą. Arena Roda Lavera.

Demonstracja, która odbyła się po zwycięstwie Djokovicia nad Andriejem Rublowem w środę wieczorem, była kluczowym tematem rozmów.

Jednak Azarenka, która jako białoruska gra pod neutralną flagą, rozwiała wątpliwości.

Wymiana zdań 33-latki z reporterką stała się mroźna, gdy powiedziała, że ​​jej odpowiedź może być „flirtem”.

„Pytasz mnie o rzeczy, które ktoś mógłby powiedzieć, że są pod moją kontrolą” – powiedziała – „ale ja w to nie wierzę”.

„Nie wiem, co chcesz, żebym odpowiedział. Jeśli to prowokacyjne pytanie, możesz napisać historię, jak chcesz.”

Powiedziała, że ​​skandal poza boiskiem nie miał nic wspólnego z zawodnikami na turnieju.

„Jakiejkolwiek odpowiedzi ci teraz udzielę”, powiedziała, „zostanie ona zmieniona w sposób, w jaki chcesz ją obrócić”.

„Więc czy to mi przeszkadza? Martwi mnie to, że na świecie dzieją się prawdziwe rzeczy”.

Pełna rozmowa Azarenki z dziennikarką:

P: Wiele rosyjskich i białoruskich graczy było tutaj poddawanych szczegółowej kontroli. Jestem pewien, że nawet gdybyś nie przeglądał mediów społecznościowych, zauważyłbyś, że zeszłej nocy miał miejsce incydent z ojcem Novaka. Czy trudno ci, kiedy tam idziesz, wyrzucić z głowy te wszystkie rzeczy? Myślisz, że inni gracze mają na to wpływ?

READ  Pięć rzeczy, których nauczyliśmy się z przedsezonowego obozu Soonerów

Azarenka: Inni piłkarze mają wpływ dokładnie na to, o co mnie pytasz?

P: Odwracanie uwagi od ich rąk, ciągły rodzaj wiadomości i mówienie o problemach.

Azarenka: Wiadomość pochodzi od kogo?

P: Cóż, od wszystkich, media społecznościowe.

VICTORIA AZARENKA: Jesteś tutaj teraz w tym temacie, więc oczywiście jest to temat, który chcesz znowu poruszać i promować (uśmiech). Nie wiem, co chcesz, żebym powiedział.

P: Czy możesz się całkowicie zdystansować? Czy to w ogóle ma dla ciebie znaczenie? myślisz o tym? Czy jako kolega gracz myślisz, jak trudne będzie to dla Novaka?

Azarenka: Zupełnie nie wiem, co zrobić z Novakiem, szczerze mówiąc, więc…

Dzisiaj rozmawiałem z ochroniarzem, który codziennie zawozi mnie na ćwiczenia. Znam go od lat. Zapytałem go tylko, co było przyczyną wypadku [sic]. Wyjaśnij mi.

Nie wiem, co chcesz, żebyśmy z tym zrobili. Lubisz o tym mówić? Nie wiem, o co tu chodzi, że ciągle się wywyższa. Te incydenty, moim zdaniem, nie mają nic wspólnego z graczami, ale w jakiś sposób wciągają w to graczy. Więc o co tu chodzi? Myślę, że to pytanie powinieneś zadać sobie, nie mnie.

P: Aby wyjaśnić. Czy frustruje cię, zwłaszcza zeszłej nocy, że na terenie Championship Ground odbywała się tak oczywista prorosyjska demonstracja, że ​​ci ludzie przychodzą i wykorzystują Australian Open jako platformę do tego rodzaju demonstracji. Czy to cię przygnębia?

Azarenka: Jakąkolwiek odpowiedź ci teraz dam, zostanie ona przekonwertowana w sposób, w jaki chcesz ją przekonwertować. Czy to mi przeszkadza? Martwi mnie to, że na świecie dzieją się prawdziwe rzeczy. Nie wiem. czy jesteś polityczny? Czy jesteś? Czy polisa obejmuje?

P: Nie, jestem dziennikarzem sportowym.

READ  Ravens' Dobbins spodziewa się, że przegapią sezon z pękniętym ACL - CBS17.com

Azarenka: A ja jestem sportowcem. Pytasz mnie o rzeczy, o których ktoś mógłby powiedzieć, że są pod moją kontrolą, ale ja w to nie wierzę. Nie wiem, co chcesz, żebym odpowiedział. Jeśli pytanie jest prowokacyjne, możesz kręcić historię, jak chcesz.