Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Puchar Ameryki: Hamish Bond dołącza do drużyny Nowej Zelandii

Hamish Bond zdobył złote medale na trzech kolejnych igrzyskach olimpijskich. zdjęcie/Getty

Niesamowita kariera sportowa Hamisha Bonda przybrała kolejny obrót.

Legenda olimpijska Kiwi dołączyła do Team New Zealand jako kolarz w obronie Pucharu Ameryki w Barcelonie w 2024 roku.

Bond, trzykrotny złoty medalista olimpijski w wioślarstwie, a także brązowy medalista Igrzysk Wspólnoty Narodów w kolarstwie, dołącza do Dougala Allana, Lewisa Crosby’ego i Camerona Webstera jako nowi rekruci do obrony trofeum.

Simon van Veltoven, Louis Sinclair, Marcus Hansen i Marius van der Poel wrócili ze składu, który zdobył puchar w 2021 roku, a żeglarz Sam Mich jest również na pokładzie.

Po trzech zwycięstwach olimpijskich – dwóch z Ericem Murrayem w deblu i jednym w ósemce – oraz zdobyciu najwyższego miejsca na podium Igrzysk Wspólnoty Narodów jako kolarz na czas, Bond jest gotowy na kolejną elitarną przygodę.

„Jestem naprawdę podekscytowany dołączeniem” – powiedział 36-latek. „Jest to coś, czego byłem świadomy na radarze, kiedy oficjalnie wycofałem się z wioślarstwa, ale gdy gwiazdy się wyrównały i zostałem poproszony o wypróbowanie w drużynie i wybranie, to jest coś, czym jestem naprawdę podekscytowany.

„Mam wspomnienia z Pucharu Ameryki, które sięgają Sir Petera Blake’a i Red Stockings. Pamiętam, jak byłem na poboczu drogi podczas mojego okresu kolarskiego w Wielkiej Brytanii w furgonetce, obserwując, jak Pete i zespół na Bermudach odzyskują trofeum, więc Myślę, że to będzie teraz część mojej historii, coś naprawdę ekscytującego”.

Bond utrzymywał formę na perspektywę dołączenia do zespołu.

„Zostałem powiadomiony, że próby mają się odbyć pod koniec zeszłego roku. Utrzymywałem formę i wiedziałem, że istnieje taka możliwość, ale poważnie się nad tym zastanawiałem dopiero prawdopodobnie w zeszłym roku.

„Kiedy zapytano mnie, czy chcę wyciągnąć ręce do przodu, nie zastanawiałem się długo. Rozpocząłem trening, aby uzyskać najlepszą możliwą formę. To naprawdę brutalna bateria testów, przez które przeszliśmy — od wszystkiego maksymalne wysiłki sprintu do trwałej mocy.

READ  Policja zwiększa obecność w centrum Wellington po pokonaniu wszystkich czarnych

„To było wielkie wyzwanie i nie mogę się doczekać dzielenia się z resztą kolarzy, budowania koleżeństwa w zespole i wzajemnego naciskania, aby wyprodukować tyle mocy, ile się liczy w dniu Pucharu”.

Bond nie jest jedynym imponującym sportowcem dodanym do składu, ponieważ Allan dwukrotnie wygrał od wybrzeża do wybrzeża, a międzynarodowy mistrz wielu dyscyplin sportowych jest rekordzistą w Wanaka Challenge.

Crosby jest byłym zawodowym kolarzem, podczas gdy Webster był członkiem zespołu wioślarskiego Nowej Zelandii w latach 2016-2020.

Trener reprezentacji Nowej Zelandii, Kim Sempringham, powiedział, że testy mające na celu znalezienie nowych jeźdźców były wyczerpujące.

„Mieliśmy naprawdę interesujący tydzień testowania rowerów dla naszego obecnego zespołu żeglarskiego, a także listę potencjalnych nowych kandydatów, z których wszyscy doprowadzili swoje ciała do absolutnych granic testów.

„Dwoma głównymi atrybutami fizycznymi, których szukaliśmy, byli sportowcy, którzy mogliby utrzymać naprawdę wysoką moc wyjściową przez cały czas trwania wyścigu, do około pół godziny, oraz sportowcy, którzy mogliby również osiągnąć bardzo wysokie szczyty mocy, które byłyby wykorzystywane do manewry podczas wyścigów.

Zaangażowany w proces selekcji Nowozelandczyk Blair Tuck jest zachwycony poziomem zespołu, w którym dorastał przed Mistrzostwami Świata w październiku 2024 roku.

„Mamy naprawdę mocną kombinację doświadczenia w Pucharze Ameryki i AC75, głodnych nowych talentów i surowej siły, która na pewno wzmocni nas, zanim staniemy na linii startu meczu o Puchar Ameryki.

„Wiedza o tym, co ci faceci przygotowują się do wystawienia na próbę, aby zakwalifikować się do zespołu, była naprawdę imponująca i nie mam wątpliwości, że będą przykładać takie samo zaangażowanie do całego zespołu na siłowni, w szopie i na wodzie przez cały sezon. kampania.”