Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Australia pokonuje RPA w emocjonującym półfinale Mistrzostw Świata FIFA

Australia dotarła do ósmego finału Pucharu Świata w krykiecie i zmierzy się z Viratem Kohli i Indiami o trofeum po tym, jak Republika Południowej Afryki poniosła kolejną bolesną porażkę w półfinale.

Po ograniczeniu liczby zawodników Republiki Południowej Afryki do 212, Australia wspięła się na 215-7 i wygrała trzema bramkami z 16 piłkami do stracenia w napiętej atmosferze w Eden Gardens. Był to najniższy margines zwycięstwa (bramką) w fazie pucharowej Pucharu Świata.

Australia będzie walczyć o szósty tytuł w Pucharze Świata powyżej 50 lat, podczas gdy Indie będą walczyć o trzeci tytuł mistrza.

Mecz o mistrzostwo odbędzie się w niedzielę wieczorem w Ahmadabadzie.

Republika Południowej Afryki nigdy w pięciu próbach nie wygrała półfinału Pucharu Świata.

Australia przegrała tylko raz na dziewięć meczów półfinałowych Pucharu Świata. Dotarcie do finału w tej edycji było niesamowitą zmianą dla pięciokrotnych mistrzów po przegranych dwóch pierwszych meczach fazy grupowej.

Po pokonaniu Republiki Południowej Afryki w 1999 i 2007 roku w dalszym ciągu podnosiła puchar, ale w niedzielę czeka ją ogromny test z Indiami, które w tej edycji wygrały dziesięć meczów.

Travis Head strzelił 62 z 48 piłek, zapewniając australijskiemu pościgowi świetny start. Republika Południowej Afryki nie poddała się i w 24. secie zredukowała Australię do 137-5 dzięki cennej bramce Glenna Maxwella za zaledwie 1.

Kapitan Republiki Południowej Afryki, Temba Bavuma, reaguje po tym, jak stracił szansę na pokonanie kapitana Australii Pata Cumminsa podczas drugiego półfinału Pucharu Świata Mężczyzn w Krykiecie ICC pomiędzy Australią a RPA w Kalkucie w Indiach.

Head, który również zdobył dwie bramki podczas swojej gry w niepełnym wymiarze godzin, został wybrany zawodnikiem meczu.

„To była pełna napięcia końcówka, ale niesamowity mecz… Trudno się po tym wszystkim ogarnąć. Nigdy wcześniej nie widzieliśmy takiej rotacji (w poprzednim turnieju) i wiedzieliśmy, że musimy walczyć” – powiedział Head. .

READ  Boks: Napięcie rośnie, gdy Barry Hall uderza spiętą głowę Sonny'ego Billa Williamsa podczas walki na wagę

„Indie to jedna z najlepszych drużyn w rozgrywkach. To niewiarygodny atak w kręgle… Nigdy nie marzyłem o zagraniu przeciwko nim w finale Pucharu Świata.

Steve Smith strzelił ostrożnie 30 runów z 62 piłek, po czym został wyrzucony z boiska i w 34. minucie miał wynik 174-6.

Australia wytrzymała nerwy i dobiegła do mety na 48. miejscu.

16 trafień Mitchella Starca z 38 piłek i 14 z 29 piłek kapitana Pata Cumminsa sprawiły, że ich zespół dotarł do rekordowego ósmego finału Pucharu Świata.

Nieoczekiwany dramat nastąpił po tym, jak Republika Południowej Afryki podniosła się z 24-4 w 12. minucie i odnotowała walczące 212 na wolnej furtce.

W pochmurnym ogrodzie Eden Gardens David Miller zdobył 101 runów, a Heinrich Klaassen 47 z 48 piłek. Duet wykorzystał 95 ze 113 przy piątej bramce.

Nastąpiła poprawa sytuacji po tym, jak Starc i Josh Hazlewood wykorzystali sprzyjające warunki nad głową, aby przedostać się do najwyższej klasy rozgrywkowej, przez co Południowoafrykanie mieli trudności po wygraniu losowania i wybraniu pierwszego odbijania.

Temba Bavuma (0) upadł w pierwszej minucie, a sfrustrowany Quinton de Kock wypadł zaledwie 3 z 14 piłek, kiedy podjechał Hazlewood do wycofującego się Cummins. Aiden Markram dostał 10 punktów od Starca do Davida Warnera, a Rassie van der Dussen (6) w drugim wpadce wyprzedził Hazlewooda i Smitha.

Australijczyk Josh Hazlewood świętuje bramkę Rassie van der Dusen z Republiki Południowej Afryki podczas drugiego półfinału Pucharu Świata w krykiecie mężczyzn ICC pomiędzy Australią a Republiką Południowej Afryki.

Australijska gra z bliska była doskonała, co sprzyjało precyzyjnemu graniu w kręgle, gdy piłka kołysała się w tajemniczy sposób.

Hazlewood zakończył mecz imponującym wynikiem 2-12 w ośmiu overach, w tym trzech dziewic. Starc zdobył 3-34 w 10 overach, a Cummins wrócił 3-51 w 9,4 overach.

Lekka mżawka przerwała grę 30 minut wcześniej, ale nikt nie stracił bramki. Po wznowieniu gry Klaassen bezlitośnie zaatakował Adama Zampę, strzelając dwa gole w jednym meczu. Miller również zmierzył się z nim, rozbijając trzy szóstki i zdobywając 50 z 70 piłek. Przekręcający nadgarstek, z 22 bramkami w dziewięciu meczach fazy grupowej, kosztował 0-55 w siedmiu overach.

READ  bardzo wolno! Dzieciaki fałszywych gwiazd oszukały NRL przybijając pejoratywną piątkę

Head zwyciężył 2-21 w pięciu overach i odprawił Klaassena, podczas gdy Republika Południowej Afryki spadła do 119-6 w 30,5 overów.

Miller zdobył 100 ze 115 piłek. Jego współpraca z Geraldem Coetzee była warta 53 z 76 piłek przy siódmej bramce, podczas gdy Republika Południowej Afryki nadal przekraczała granicę 200.

Pościg Australii rozpoczął się niemal idealnie, gdy Warner rozbił 29 z 18 piłek, w tym cztery.

Head również szybko uciekł, gdy Australia po sześciu overach prowadziła 60-0. Republika Południowej Afryki dokonała desperackiej zmiany i zadziałała – Markram odbił Warnerowi pierwszą piłkę w siódmym secie. To była podwójna porażka, gdy Kagiso Rabada odzyskał siły po trzech szóstkach dla Warnera i zwolnił Mitchella Marsha za kaczkę z szóstką.

Przy stanie 61-2 Head kontynuował atak i osiągnął 50 z 40 piłek, mając osiem czwórek i dwie szóstki.

Otwieracz dwukrotnie przeżył – rezerwowa Reda Hendricks w 12. minucie rzuciła piłkę z głębokiego punktu nad Coetzee. Następnie Klaassen nie wykorzystał niebezpiecznej okazji w 14. minucie przed Tabrezem Al Shamsi.

David Miller z Republiki Południowej Afryki wykonuje rzut podczas drugiego półfinału Pucharu Świata w krykiecie mężczyzn ICC pomiędzy Australią a Republiką Południowej Afryki w Kalkucie w Indiach.

Head dodał 45 z 39 piłek ze Smithem. Niewykorzystane okazje pomogły Australii przekroczyć 100, zanim Keshav Maharaj został odbity swoją pierwszą piłką w 15. minucie i było 106-3.

Południowoafrykańscy spinnerzy Maharaj i Shamsi łowili razem, a Smith i Marnus Labuschagne dodali powoli 27 z 46 piłek do czwartej furtki. Labuschagne jako pierwszy stracił cierpliwość – próbował odbić Shamsiego i 22-go wyszedł z impetem.

Dwa overy później Shamsi rzucił jedynego podwójnego centuriona Pucharu Świata Glenna Maxwella, zdobywając jedną na pięć piłek. Maharaj zakończył z wynikiem 1-24 w 10 overach, podczas gdy Al Shamsi zdobył 2-42.

READ  Białe Paprocie pokonały Indie Zachodnie pięcioma bramkami w trzeciej grze z serii Twenty20

Australia spadła do 137-5, gdy Smith wszedł głęboko w kręgle z RPA. Josh Inglis trafił 28, a duet dodał pacjenta 37 do szóstej furtki.

Proteas szybko rzucili kostką i Coetzee strzelił dwa gole. Smith był na zewnątrz, wykonując krótką dostawę, a Inglis zajął 40. miejsce.

Stark i Cummins przeżyli, aby ukończyć misję.

„Patrząc na wynik meczu, sposób, w jaki zaczęliśmy z kijem i piłką, był prawdopodobnie punktem zwrotnym, ponieważ bardzo mocno straciliśmy piłkę” – powiedział Bavuma. „Gratuluję Australii i życzę jej powodzenia w finale”.