Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Australia i Singapur pracują nad bańką podróżniczą

Lotnisko Changi, Singapur.  Premier Australii Scott Morrison powiedział, że Singapur zrobił to "ogromny" Funkcja w leczeniu Covid-19.

Dostarczone / Stuff.co.nz

Lotnisko Changi, Singapur. Premier Australii Scott Morrison powiedział, że Singapur wykonał „niesamowitą” pracę w radzeniu sobie z Covid-19.

Australia i Singapur zgodziły się rozpocząć prace nad planem bańki podróżniczej, która początkowo umożliwi studentom powrót.

Premier Australii Scott Morrison złożył w czwartek krótką wizytę w Singapurze na rozmowy ze swoim odpowiednikiem Lee Hsien Loongiem.

Był to pierwszy przystanek premiera w drodze do Kornwalii na szczyt przywódców G7, a także rozmowy w sprawie handlu i bezpieczeństwa w Londynie i Paryżu.

Morrison powiedział, że Singapur wykonał „niesamowitą” pracę w radzeniu sobie z Covid-19 i nadszedł czas, aby wprowadzić systemy, które umożliwią obu krajom otwarcie się w podobny sposób jak Bańka Australii i Nowej Zelandii „Kiedy jesteśmy w stanie to zrobić”.

Czytaj więcej:
* Czy pęknięcia można naprawić? Za napięciem w stosunkach między Nową Zelandią a Australią
* Nowa Zelandia może zostać zaproszona do przyłączenia się do bańki podróżniczej z Hongkongiem w Singapurze
* Bubble through Tasman: Sześć kolejnych krajów może otworzyć się na kiwi w 2021 r.

„Wciąż mamy trochę czasu, zanim osiągniemy ten ważny kamień milowy, ale nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy – jak rozmawialiśmy dzisiaj – w realizacji zadania wprowadzenia przepisów, które umożliwią powstanie takiej bańki między Singapurem a Australią” powiedział. .

„Rozmawialiśmy o nadaniu priorytetu studentom z Singapuru, aby mogli wrócić do Australii, aby ukończyć studia… i aby stało się to raczej wcześniej niż później”.

Li powiedział na wspólnej konferencji medialnej, że świat przechodzi teraz do „następnego etapu bitwy” w związku z epidemią.

Powiedział, że „bezpieczna i znormalizowana” bańka lotnicza rozpocznie się od wzajemnego uznawania certyfikatów szczepień.

„Kiedy będziemy gotowi, możemy zacząć na małą skalę z bańką lotniczą, aby zbudować zaufanie po obu stronach” – powiedział.