Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Atak na hotel w Somalii zabija 20, a oblężenie kończy się po 30 godzinach

Żołnierz patroluje przed hotelem Hyatt w Mogadiszu w Somalii.

Farah Abdi i jego malarz / AFP

Żołnierz patroluje przed hotelem Hyatt w Mogadiszu w Somalii.

Somalijskie władze zakończyły śmiertelny atak, w którym co najmniej 20 osób zginęło, a kilka innych zostało rannych, gdy bandyci zaatakowali hotel w stolicy Somalii, Mogadiszu.

Somalijskie siły zajęły ponad 30 godzin powstrzymanie bojowników, którzy szturmowali hotel Hyatt w Mogadiszu w piątek wieczorem (czasu lokalnego) w ataku, który rozpoczął się głośnymi eksplozjami.

„Podczas ataku siły bezpieczeństwa uratowały wielu cywilów uwięzionych w hotelu, w tym kobiety i dzieci” – powiedział dziennikarzom komisarz policji Abdi Hassan Hajjar.

Czytaj więcej:
* Śledczy ONZ: Współczesne niewolnictwo jest powszechne na całym świecie
* Kampanie imigrantów mające na celu wywołanie różnych głosów w wyborach lokalnych
* Zabójstwo przywódcy Al-Kaidy nie może powstrzymać powrotu dżihadystów

Policja nie przedstawiła jeszcze szczegółowego wyjaśnienia, w jaki sposób doszło do ataku. Nie wiadomo jeszcze, ilu bandytów weszło do hotelu.

Ismail Abdi, kierownik hotelu, powiedział agencji Associated Press, że siły bezpieczeństwa nadal pracują nad oczyszczeniem terenu.

W niedzielę rano nie było słychać strzelaniny. Widzowie zebrali się przed bramą poważnie zniszczonego hotelu w niedzielę rano, aby obejrzeć miejsce.

Islamistyczna grupa ekstremistyczna Al-Shabab, która ma powiązania z Al-Kaidą, przyznała się do ataku, w swoich ostatnich powtarzających się próbach uderzenia w miejsca odwiedzane przez urzędników państwowych.

Atak na hotel jest pierwszym poważnym incydentem terrorystycznym w Mogadiszu od czasu objęcia władzy przez nowego przywódcę Somalii Hassan Sheikh Mohamud w maju.

Sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres potępił atak, zgodnie z oświadczeniem rzecznika ONZ, który powiedział, że ONZ wspiera ludność Somalii „w ich wojnie z terroryzmem i marszu ku pokojowi”.

READ  Szczegóły: „Niedogotowany” potencjał Afryki dla handlu w Nowej Zelandii