Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Asda i Morrisons ostatnio wycofują się z jednorazowych grilli z powodu niebezpieczeństwa pożaru | Lew

Morrisons i Asda dołączyły do ​​Tesco, Sainsbury’s i innych dużych detalistów, aby wstrzymać sprzedaż jednorazowych grilli w miarę wzrostu ryzyka pożaru buszu.

Oba sklepy poinformowały, że tymczasowo wycofują produkt ze sprzedaży we wszystkich sklepach z powodu: gorąca sucha pogodaz Oczekuje się oficjalnego ogłoszenia suszy w częściach południowej i wschodniej Anglii w piątek. Morrisons powiedział w marcu, że usunie ze sprzedaży grille jednorazowego użytku w promieniu mili od parków narodowych, aby zapobiec pożarom.

Ich ruch sprawia, że ​​Lidl jest jedyną siecią supermarketów, która nadal sprzedaje grille jednorazowego użytku w całym kraju. Marks and SpencerWaitrose i Aldi ogłosili, że nie będą już gromadzić jednorazowych grilli ze względu na potencjalnie szkodliwy wpływ na środowisko i przyrodę. Spółdzielnia przestała je sprzedawać w pobliżu parków narodowych.

Tesco zmieniło politykę z lokalnego zakazu w pobliżu obszarów o wielkiej urodzie, takich jak New Forest, na pauzę w całej Wielkiej Brytanii pod koniec czwartku w świetle fali upałów i suchych warunków. Zrozumiałe jest, że planuje uzupełnić jednorazowe miejsca do grillowania, gdy tylko warunki pogodowe sprawią, że będzie to bezpieczne.

Sainsbury’s powiedział wcześniej w czwartek Wycofywała przedmioty ze sprzedaży jako „środek ostrożności” podczas upalnej i suchej pogody, monitorowała sytuację i słuchała opinii kupujących.

Detaliści działali po Met Office Wydała najgłośniejsze ostrzeżenie pod indeksem intensywności pożaru.

petycja w sprawie Strona rządu Wielkiej Brytanii Wezwanie do wprowadzenia zakazu krajowego zebrało ponad 20 000 podpisów. Partia Pracy domaga się całkowitego zakazu ich sprzedaży, a Andy Roe, londyński komisarz straży pożarnej Należy podjąć pilne działania Zakazać sprzedaży grilli jednorazowego użytku z powodu „niewypowiedzianej szkody”, jaką wyrządzają.

Grille stanowią zagrożenie pożarowe, zwłaszcza gdy są używane na suchym podłożu. części Anglia Pogoda była sucha od 111 lat, co spowodowało serię pożarów upraw i chwastów.

Grille jednorazowego użytku zostały wymienione jako przyczyna kilku pożarów, w tym poważnego w Wzgórza nad jezioremw pobliżu Birmingham. W Morden Hall w południowym Londynie wybuchł duży pożar z powodu opuszczonego jednorazowego grilla, powodując spalenie dużej powierzchni ogrodu.

READ  Najnowszy koronawirus: wskaźnik R wzrasta do między 1 a 1,2, ponieważ wariant delta nadal rozprzestrzenia się w szkołach