Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Arena Rynek: Polska | Światowy przewodnik po arenie

Po zniesieniu ograniczeń związanych z pandemią Polska znalazła się na krawędzi wojny na Ukrainie. Stocznie są jednak oblegane, a ich operatorzy z pewnym optymizmem patrzą w przyszłość. W Krakowie prezes Tauron Areny Małgorzata Marcińska powiedziała, że ​​jest duża liczba rezerwacji na jej przestrzeń wewnętrzną, a także na imprezy plenerowe w arenie, która obecnie oferuje koncerty plenerowe na jej terenie.

Inicjatywa ta powstała w czasie pandemii jako rozwiązanie zaspokajające pragnienie rozrywki ludzi w czasie, gdy zamknięte przestrzenie były zamknięte. Chociaż wojna na Ukrainie jest bardzo zaprzątnięta umysłami ludzi, wydaje się, że nie wpłynęła ona na rezerwacje w sali na 20 400 miejsc.

– Co tydzień ogłaszane są nowe wydarzenia na rok 2022 i przyszły rok – mówi Marciska. „W najbliższych miesiącach wszystkie wydarzenia, które przesunęły się wcześniej z powodu pandemii wreszcie się odbędą. Do końca roku nie mamy ani jednego wolnego weekendu. Dodatkowo organizatorzy zaczęli ogłaszać wydarzenia i rezerwować terminy nie tylko na rok 2023, ale także na kolejne lata.”

„Do końca roku nie mamy ani jednego wolnego weekendu. Dodatkowo promotorzy zaczęli ogłaszać wydarzenia i rezerwować terminy nie tylko na rok 2023, ale także na kolejne lata.”

Niedobór dostępnych terminów oznacza, że ​​spokojniejsze letnie miesiące na placu są teraz rezerwowane. „Teraz pożądane są terminy w lipcu i sierpniu. Dodatkowo niektórzy organizatorzy uważają, że sezon wakacyjny jest bezpieczniejszy i stabilniejszy oraz daje większą pewność, że impreza się odbędzie, ponieważ w okresie jesienno-zimowym od dwóch lat wprowadzane są restrykcje związane z pandemią” ”.

Artyści, którzy występują w tym miejscu to Alicia Keys, Tulle, Andre Rio i Whitesnake. Spodak w Katowicach również odzwierciedla wojnę na pograniczu. „Niektórzy artyści zaczynają czuć się nieswojo z powodu tej bliskości” – mówi prezes Marcin Stollars. „Tak więc to międzynarodowi artyści odwołali niektóre swoje koncerty w tej części Europy”.

READ  Drużyna NENT zwyciężyła w Pucharze Świata Kobiet dla Polski

Stolarz twierdzi jednak, że 90% terminów w kalendarzu obiektu jest już zarezerwowanych na najbliższe 18 miesięcy. „Wyzwaniem jest więc zorganizowanie wszystkiego na najwyższym poziomie”. Spodek Arena może pomieścić 11 000 osób. Sąsiednie Międzynarodowe Centrum Kongresowe może pomieścić 15 000 osób.

90% terminów w kalendarzu obiektu jest już zarezerwowanych na najbliższe 18 miesięcy

„Naszym największym atutem są dwa sąsiadujące ze sobą obiekty, które są połączone tunelem, dzięki czemu mogą tworzyć jedno miejsce. Są one wykorzystywane do festiwalu Toron Nua Musica” – mówi Stollars. W planach obiektu jest remont wszystkich szatni, a także jako zwiększające się oferowanie społeczeństwu żywności wegańskiej i ekologicznej.

„Kontynuujemy również naszą politykę środowiskową – wprowadziliśmy system zarządzania i optymalizacji zużycia energii elektrycznej, ciepła i wody, zainstalowaliśmy inteligentny system zarządzania ogrzewaniem i wentylacją w MCK, a także wdrożyliśmy specjalne działania monitorujące zużycie oświetlenie Wdrażamy kompleksowy system segregacji odpadów, zarówno podczas imprez jak i podczas ich zbierania i demontażu” .

Prowadzą również programy wydarzeń dla miejscowej ludności, aby zapewnić kontynuację dobrych relacji. Artyści występujący w tym miejscu to Alter Bridge, Uriah Heep, The Queen Machine, Tokio Hotel i Tori Amos. Arena Gliwice to jedna z największych aren w kraju na południu.

Podobnie jak inni, mówi Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu Conrad Cosio, jest bardzo zajęty przełożonymi wydarzeniami i nowymi rezerwacjami. I chociaż jest to dobre dla biznesu, niektórzy ludzie niechętnie kupują nowe bilety, ponieważ trzymają karnety na przełożone wydarzenia od ponad dwóch lat.

„Od zawsze naszym priorytetem było zazielenianie tego miejsca: jako pierwsi w Polsce wprowadziliśmy plastikowe kubki wielokrotnego użytku”

Jednak następne 12-18 miesięcy „wyglądają tak wspaniale jak zawsze”, mówi. Cosio mówi, że obiekt ma w planach zwiększenie pojemności głównej sali i przetransportowanie sprzętu stadionowego. „Koncentrujemy się również na tym, aby obiekt był bardziej zrównoważony, wprowadzając środki mające na celu zmniejszenie naszego śladu węglowego i poprawę gospodarki odpadami.

READ  Polscy aktywiści wzywają ludzi do zastanowienia się przed dotknięciem katolickiej skrzynki w spisie ludności | Polska

„Zazielenianie tego miejsca zawsze było naszym priorytetem: jako pierwsi w Polsce wprowadziliśmy plastikowe kubki wielokrotnego użytku w 2019 roku, a w maju tego roku dołączyliśmy do Too Good To Go, aby ograniczyć marnowanie żywności. Inne kroki, które już podjęliśmy to m.in. ograniczenie Używaj papieru i zachęcaj do płatności bezgotówkowych.

„Jest jeszcze wiele do zrobienia i jesteśmy zdeterminowani, aby wprowadzić te zmiany w najbliższej przyszłości i mamy nadzieję, że zainspiruje to inne miejsca na polskim rynku do zrobienia tego samego”.

Nadchodzące występy to Nick Cave & the Bad Seeds, Nightwish i In Temptation + Evanescence. „Arena Gliwice składa się z dwóch odrębnych obiektów: Areny Głównej i Małej. Ze względu na elastyczność obiektu możemy pomieścić od 3000 do 17 000 osób na arenie głównej oraz od 500 do 3000 osób na małej.”