Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Apple pozwala teraz aplikacjom automatycznie zwiększać ceny subskrypcji

Na początku tego roku Apple testowało nową funkcję dla Zezwalaj programistom na pobieranie wyższych cen za automatyczne odnawianie subskrypcji. Chociaż ten „program beta” był ograniczony do konkretnych programistów, Apple wprowadza teraz te zmiany dla wszystkich – chociaż istnieją pewne ograniczenia.

Obecnie, gdy programista podnosi cenę subskrypcji z automatycznym odnawianiem, użytkownicy muszą potwierdzić, że będą kontynuować subskrypcję w nowej cenie, w przeciwnym razie subskrypcja zostanie automatycznie anulowana. Teraz wraz z aktualizacją wzrost ceny zostanie naliczony nawet bez działania użytkownika.

Oczywiście, jak szczegółowo opisano w Witryna Apple DeveloperBędą pewne ograniczenia, które uniemożliwią programistom nadużywanie tej funkcji. Na przykład użytkownicy zostaną powiadomieni o zmianie ceny subskrypcji. Nawet wtedy Apple daje jasno do zrozumienia, że ​​wzrost cen może nastąpić nie częściej niż raz w roku.

Inne limity obejmują maksymalny wzrost o 5 USD w przypadku regularnych subskrypcji lub 50 USD w przypadku subskrypcji rocznych. W takich sytuacjach Apple poinformuje użytkowników o zmianach cen za pośrednictwem poczty e-mail, powiadomień push i wiadomości w aplikacji. Użytkownicy będą również mogli łatwo uzyskać dostęp do opcji rezygnacji, jeśli zechcą.

Subskrypcje z automatycznym odnawianiem to świetny sposób, aby umożliwić użytkownikom dostęp do płatnych treści, usług lub funkcji w Twojej aplikacji. Apple nadal wyznacza standardy, aby subskrybenci mogli łatwiej i bardziej przejrzyście przeglądać, anulować lub zarządzać swoimi subskrypcjami. Nasze kompleksowe podejście obejmuje dostarczanie wiadomości e-mail, powiadomień push i wiadomości w aplikacji, aby poinformować subskrybentów o nadchodzących zmianach i sposobie zarządzania swoimi subskrypcjami lub anulować, jeśli wolą.

Jeśli wzrost ceny subskrypcji autoodnawialnej przekroczy te limity, użytkownicy będą musieli dokonać ponownej subskrypcji ręcznie za pośrednictwem aplikacji. Subskrypcja nie zostanie odnowiona w kolejnym okresie rozliczeniowym dla subskrybentów, którzy nie wybrali nowej ceny.

Więcej informacji o zmianach w automatycznym odnawianiu subskrypcji można znaleźć na App Store Connect.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej informacji o Apple: