Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Apple Insider ujawnia poważne opóźnienie w ważnej funkcji iPhone’a

Apple Insider ujawnia poważne opóźnienie w ważnej funkcji iPhone’a

Apple słusznie jest dumny ze swojego teriera technologicznego, ale nie wszystko we współczesnym iPhonie należy do Apple. Firma ma zobowiązania wobec Qualcommu w zakresie modemu dla iPhone’a, a prace nad uwolnieniem i zbudowaniem modemu Apple napotykają znaczne opóźnienia.

Szczegóły dotyczące opóźnienia modemu Apple pochodzą z najnowszego raportu Bloomberga. Apple nie tylko nie osiągnął celu, jakim było przygotowanie modemu do użytku w 2024 r., ale obecnie prawdopodobnie nie osiągnie także nowego celu wyznaczonego na rok 2025.

Apple ma Długa i burzliwa historia modemów iPhone’a. Apple jest niewątpliwie ważną częścią smartfona i od ponad dekady jest związany z technologią modemową Qualcomm. Tim Cook i jego zespół pracowali nad każdym aspektem swoich urządzeń, aby mieć większą kontrolę nad komponentami — jako powód warto zobaczyć różnicę, używając Apple Silicon w porównaniu z chipami Intel w komputerach Mac.

Ale tej elastyczności nie ma w modemie, który wykorzystuje technologię Qualcomm do zasilania połączenia między iPhonem a światem zewnętrznym. Apple pracuje nad liberalizacją. Jednym z najbardziej widocznych znaków był rok 2019, kiedy firma Intel przejęła dział modemów W umowie wartej miliard dolarów.

Wysiłki te nie przyniosły rezultatu. Wraz z premierą rodziny iPhone’ów 15 Apple przyznał się do przedłużenia umowy na modemy Qualcomm do 2026 roku.

Apple zamierza wprowadzić swoje modemy do iPhone’a na początku 2025 roku, mając na celu rzekomo nazwany iPhone 17. Mówi się, że nawet ta data jest opóźniona nawet o rok. To przesunęłoby plany premiery modemu na ostatni rok obowiązywania obecnego kontraktu Qualcomm/Apple.

To oczywiście dobra wiadomość dla Qualcomma, ponieważ będzie on dostarczał wiele modemów. Dla Apple modem pozostaje częścią iPhone’a, poza zasięgiem firmy. Dopóki nie będzie co najmniej dorównać ofercie Qualcomma, pozostanie własnością firmy do 2026 roku.

A może nawet poza tym, jeśli historia jest precedensem.

Przeczytaj teraz najnowsze nagłówki dotyczące iPhone’a w cotygodniowym podsumowaniu nagłówków Apple magazynu Forbes…

Chodź za mną Świergot Lub LinkedIn. spłacać Dla mnie strona internetowa.

READ  ULEPSZONA WERSJA „POBIERZ TRYB NOWEJ HORDY”