Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Anulowanie lotów przez British Airways i EasyJet – Aktualizacje na żywo

Anulowanie lotów przez British Airways i EasyJet – Aktualizacje na żywo

Poniedziałek doprowadził do większej liczby odwołanych lotów przez dwie największe brytyjskie linie lotnicze, a easyJet i British Airways odwołały ponad 100 regularnych lotów między nimi.

Ich główna baza, London Heathrow i London Gatwick, była największym hitem.

W poniedziałek British Airways odwołało 58 lotów krajowych i europejskich do iz lotniska Heathrow.

Tymczasem easyJet odwołał w poniedziałek co najmniej 32 loty ze swojej największej bazy, Gatwick. Inne zostały odwołane z Luton i Edynburga.

Obie firmy obwiniały braki kadrowe za nieobecności związane z Covid.

W innych miejscach lotniska w Wielkiej Brytanii nadal borykają się z ciężarem rosnącej liczby pasażerów, powołując się również na problemy kadrowe i zwiększony popyt.

Zarówno lotniska w Manchesterze, jak i Leeds wymagały od podróżnych przybycia na trzy godziny przed planowanym czasem odlotu, aby upewnić się, że nie natkną się na długie kolejki do kontroli bezpieczeństwa i nie spóźnią się na lot.

Śledź najnowsze aktualizacje poniżej.

1649686295

Czechy znoszą ograniczenia wjazdowe do Covid

Republika Czeska zrezygnowała ze wszystkich środków Covid-19 dotyczących przyjazdów międzynarodowych, niezależnie od statusu szczepień.

Od 9 kwietnia podróżujący do Pragi i reszty kraju nie muszą już przedstawiać dowodu szczepienia lub badań przed wyjazdem, ani wypełniać formularzy przyjazdu. Testy po przyjeździe dla niezaszczepionych gości również zostały anulowane.

Dołącza do pakietu 15 miejsc docelowych bez ograniczeń w Europie, które zrezygnowały z wszelkich pozostałych zasad wjazdu związanych z Covid.

Grupa obejmuje Szwecję i Łotwę, które w tym miesiącu również zrezygnowały z testów i kwarantanny, a także Islandię i Danię.

Przeczytaj pełną listę celów podróży krótkodystansowych, które wymagają niewielkiej konserwacji tutaj:

Lucy Takeray11 kwietnia 2022 15:11

1649683460

Heathrow to najbardziej ruchliwe lotnisko w Europie

Legacy Communications przeanalizowało najbardziej ruchliwe lotniska w Europie, korzystając z ponad 10 000 recenzji pasażerów, 2500 tweetów i godzin lotów, aby ocenić, które lotniska mogą powodować największe bóle głowy.

Na drugim miejscu znalazło się lotnisko Heathrow, a za nim lotnisko w Dublinie.

Lotnisko w Manchesterze, na którym dyrektor generalny właśnie ustąpił z powodu problemów kadrowych, zajęło trzecie miejsce.

Helen Covey11 kwietnia 2022 14:24

1649678069

W weekend odwołano setki lotów do USA

Setki innych lotów zostało odwołanych w Stanach Zjednoczonych w weekend z powodu złej pogody na Florydzie.

JetBlue i Spirit znalazły się wśród linii lotniczych, które najbardziej ucierpiały w wyniku zamieszania.

Całkowita liczba anulowanych firm wyniosła ponad 300 w sobotę i 254 w niedzielę.

Tymczasem szefowa JetBlue Joanna Giragati wysłała notatkę do personelu z przeprosinami za problemy operacyjne.

Helen Covey11 kwietnia 2022 12:54

1649676886

Simon Calder odpowiedział na twoje pilne pytania międzynarodowe

niezależnyZnakomity reporter podróżniczy, Simon Calder, ciężko pracował, aby odpowiedzieć na kolejny zestaw najbardziej naglących pytań czytelników dotyczących podróży w związku z powszechnymi zakłóceniami na lotniskach w Wielkiej Brytanii w te Wielkanoc.

Sprawdź jego pełną sesję pytań i odpowiedzi, aby dowiedzieć się, czy otrzymasz należne odszkodowanie w przypadku odwołania lotu; Jak obsłużyć reklamację zagubionego bagażu; I jak długo sprytni pasażerowie powinni przybyć przed lotem:

Helen Covey11 kwietnia 2022 12:34

1649674541

Lotnisko Heathrow ma osiągnąć do Wielkanocy 86 procent poziomów z 2019 roku

Ponieważ Heathrow świętuje swój najbardziej pracowity miesiąc od początku pandemii, firma zajmująca się analizą lotnictwa Cer Lotnisko jest na dobrej drodze do osiągnięcia 2277 odlotów w Niedzielę Wielkanocną – prawie 86 procent poziomów z Wielkanocy 2019 roku.

W marcu 2022 r. z Londynu Heathrow odleciało 13 741 lotów – najwięcej od marca 2020 r., kiedy 16 069 odleciało z lotniska.

Loty mają wzrosnąć w tym miesiącu o 24%, a na kwiecień zaplanowano 17 040 startów.

Helen Covey11 kwietnia 2022 11:55

1649673149

Urlopowicze wezwali teraz do odnowienia paszportów, ponieważ czas oczekiwania jest podwójny

Brytyjscy podróżnicy, którzy potrzebują nowego paszportu, są proszeni o złożenie wniosku już teraz przed wakacjami.

Ostrzega się urlopowiczów, że zaległości w zamówieniach oznaczają, że czas oczekiwania może być dwukrotnie dłuższy niż standardowa długość.

Urząd Paszportowy spodziewa się, że liczba wniosków o odnowienie i nowe dokumenty podróży wzrośnie w nadchodzących miesiącach, co oznacza, że ​​podróżni mogą czekać 10 zamiast 5 tygodni na otrzymanie paszportów.

Helen Covey11 kwietnia 2022 11:32

1649671300

Ponad 100 lotów do iz Wielkiej Brytanii zostało odwołanych

Innego dnia odwołano ponad 100 lotów do iz Wielkiej Brytanii.

Podróżni, którzy chcą podróżować w Święta Wielkanocne, spotykają się z powszechnymi odwołaniami lotów na lotniskach w całej Wielkiej Brytanii.

Po raz kolejny British Airways i easyJet mają między sobą nie mniej niż 100 połączeń. Ich główna baza, London Heathrow i London Gatwick, była największym hitem.

Przeczytaj pełną listę odwołanych do tej pory lotów na Heathrow przez British Airways i na Gatwick przez easyJet:

Simon Calder11 kwietnia 2022 11:01

1649670619

Dzień dobry i witam niezależnyPodróż na żywo. Będziemy dzielić się najnowszymi wiadomościami i aktualizacjami przez cały dzień.

Helen Covey11 kwietnia 2022 10:50

1649432343

Kolejki na lotnisku w Sztokholmie, gdy europejskie huby walczą z rosnącym popytem

David Borich, założyciel kanału YouTube Po prostu latajFilm przedstawiający długą kolejkę strażników biegnącą wzdłuż budynku terminalu na lotnisku Arlanda w Sztokholmie.

Skomentował nagranie, mówiąc: „Obecnie linia bezpieczeństwa na lotnisku Arlanda w Sztokholmie… Przy dużym popycie na loty, następne kilka tygodni będzie ciężkim dla nerwów podróżnych na całym świecie”.

Następnie udzielił porady, jak pokonać kolejki: „Mój przyjaciel, który mieszka tutaj w Sztokholmie, powiedział mi, że posiadacze kart Amex Platinum mogą korzystać z Priority Pass w innym punkcie kontroli bezpieczeństwa. Miejmy nadzieję, że to zadziała!”

Lucy Takeray8 kwietnia 2022 16:39

164943111111

Ekspert ds. podróży twierdzi, że wiadomość CAA dla linii lotniczych jest „za późno”

Rory Boland, redaktor naczelny, powiedział: Który? Podróż.

wiadomośćPodpisane przez dyrektora generalnego Richarda Moriarty’ego było ostrzeżeniem dla linii lotniczych i portów lotniczych, które obecnie doświadczają zakłóceń, przypominając im, że „CAA oczekuje, że linie lotnicze i porty lotnicze będą ściśle współpracować w celu radzenia sobie z wyzwaniami związanymi z zasobami, niezależnie od przyczyny, w celu zapewnienia osiągnięcia poziomów przepustowości, i utrzymuj turbulencje na minimalnym poziomie.

„Niestety, ta interwencja pojawia się zbyt późno i może niewiele wpłynąć na dziesiątki tysięcy potencjalnych pasażerów, których loty zostały odwołane w krótkim czasie” – powiedział Boland.

„Niektóre linie lotnicze niestety nie mają wystarczającej liczby personelu, aby poradzić sobie z ożywieniem w zakresie podróży, i niesprawiedliwe jest, że osoby prywatne i rodziny są zmuszane do płacenia za utracone wakacje, pieniądze zmarnowane na podróże i inne wydatki na lotniskach.

Podróżni znoszą kolejny sezon wakacyjny, w którym ich prawa ustawowe są ignorowane przez ich linie lotnicze. Wiemy, że niektórzy przewoźnicy nie informują ludzi o swoich prawach dotyczących przekierowania i odszkodowania, a to potwierdza, dlaczego regulator powinien mieć większe uprawnienia, aby mógł podejmować skuteczne działania w przypadku złamania przepisów.

Lucy Takeray8 kwietnia 2022 16:18