Ange Postecoglou, mimo straconych okazji, zachęcił występ Celticu w Polsce

Anzhi Postecoglou powiedział swoim celtyckim graczom, że w końcu otrzymają nagrodę, jeśli powtórzą „doskonały” występ przeciwko Szachtarowi Donieck, który zapewnił im pierwszy punkt w Lidze Mistrzów.

The Hoops zdominowali zdecydowaną większość meczu na Stadionie Miejskim Legii Warszawa, ale musieli zadowolić się remisem 1:1.

Mistrzowie Szkocji mieli mnóstwo okazji, zanim jeszcze Artem Bondarenko strzelił bramkę w 10. minucie po przenikliwym biegu Rio Hattat.

Szachtar wyrównał z niebieskiego w 29. minucie po podaniu do Josipa Juranovica, który dał lewemu skrzydłowemu Mikhailo Modricowi czysty strzał na bramkę.

Były skrzydłowy Celticu Marian Schweed wykluczył bramkę dla spalonego i zmusił Joe Harta do karnego wykluczenia, gdy Szachtar cieszył się dobitką do końca pierwszej połowy.

Ale Postecoglou natychmiast odzyskał kontrolę po drugiej połowie, a rezerwowi Giorgos Giacomakis i Daisen Maeda zmarnowali swoje najlepsze szanse.

„Występ był znakomity” – powiedział menedżer Celticu.

„Oczywiście wynik tego nie odzwierciedlał, ale myślałem, że gracze dali z siebie wszystko w całej grze i to wszystko, o co mogę prosić.

„Potrzebowaliśmy drugiego celu i mieliśmy duże szanse na jego osiągnięcie. Z mojego punktu widzenia nie mogę od nich prosić o więcej.

„Dostaniemy nasze nagrody, jeśli będziemy grać w ten rodzaj piłki nożnej i wykazywać takie zaangażowanie”.

Celtic również nie wykorzystał okazji w pierwszym meczu z Realem Madryt 3:0, ale Postecoglou jest w tym tygodniu bardziej optymistyczny.

„Myślę, że występ jest ważniejszy niż punkt” – powiedział.

– To najwyższy poziom w klubowej piłce nożnej, każdy mecz jest zestresowany, liczy się każda chwila w każdym meczu. Po prostu myślałem, że w naszej drużynie nastąpił prawdziwy wzrost i sposób, w jaki sobie ze wszystkim radziliśmy.

„Zdecydowanie musisz wygrać wszystko na tym poziomie. Każdy punkt, każde zwycięstwo będzie wymagało od nas największego wysiłku i bycia w najlepszej formie.

READ  Selby onboarding zespołów specjalnych z Paymento w Polsce -

„To nie były trzy punkty, ale jeśli chodzi o wydajność, pomyślałem, że to najbardziej zachęcająca część. Gracze naprawdę przyjęli fakt, że musimy być w najlepszej formie przez cały czas, aby wszystko, co dostajemy.”

Celtic strzelił 16 prób na bramkę w porównaniu do pięciu Szachtara.

Postecoglou powiedział: „W zeszłym tygodniu byliśmy dobrzy przez 55 i 60 minut, a potem pokonaliśmy przeciwników.

Jesteś tutaj z dala od domu i to oczywiście jest neutralny stadion, ale to nie jest twój stadion i myślę, że wykazali się odpornością i odpornością psychiczną, aby kontynuować grę w nasz futbol. Na tym poziomie myślę, że to zachęcające.

„Włożyliśmy w to wszystko. Nie zdobyliśmy trzech punktów, ale jeśli będziemy kontynuować, myślę, że da nam to szansę na odniesienie sukcesu w każdej grze, w którą gramy.”

Trener Szachtara Igor Jovicevich wyraził dumę ze swoich piłkarzy za zdobycie punktu.

Dodał: „Są bardzo szybcy, bardzo agresywny zespół i dokładnie wiedzieliśmy, z czym przyjdzie nam się zmierzyć. Presja, szczególnie na początku, była niesamowita.

„Mecz był bardzo dobrym doświadczeniem. Tak, mieli dla nas trudne chwile, ale nie zapominaj, że mieliśmy wsparcie 40 milionów kibiców na Ukrainie i zdobyliśmy punkt i strzeliliśmy bramkę.

„Ta gra jest czymś, z czego naprawdę powinniśmy być dumni. Zamieniliśmy niemożliwe w możliwe, a nieprawdopodobne w możliwe.”