Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Andrew Lloyd Webber podsumowuje nowy musical „Kopciuszek”, obwiniający rząd Wielkiej Brytanii

Kompozytor Andrew Lloyd Webber przybywa na światową premierę „Kotów” na Manhattanie, Nowy Jork, USA, 16 grudnia 2019 r. REUTERS / Andrew Kelly

(Reuters) – Dyrektor teatru muzycznego Andrew Lloyd Webber w poniedziałek zakończył swoją nową produkcję „Kopciuszek” w Londynie dzień przed otwarciem po tym, jak członek obsady uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa.

Lloyd Webber nie ogłosił nowej daty otwarcia, obwiniając „niemożliwe warunki” narzucone przez rząd brytyjski.

„Musiałem podjąć bolesną decyzję, by nie otwierać Kopciuszka” – powiedział w oświadczeniu Lloyd Webber.

Dodał, że „niemożliwe warunki stworzone przez ostre narzędzie, które kieruje rząd do izolacji, oznaczają, że nie możemy kontynuować”.

Nie było od razu jasne, czy produkcja została całkowicie anulowana, czy też zostanie otwarta później.

Modern Show w „Kopciuszku” miał zostać otwarty we wtorek w Londynie, nowa głośna produkcja teatralna po zamknięciu teatrów na prawie 18 miesięcy z powodu pandemii koronawirusa.

Twórca takich hitów, jak „Koty” i „Upiór w operze”, Lloyd Webber jest jedną z najbardziej wpływowych i odnoszących sukcesy postaci w świecie teatru i był kluczowym głosem w zachęcaniu do wsparcia teatru podczas pandemii.

Dzięki muzyce Lloyda Webbera i opowiadaniu nagrodzonego Oscarem scenarzysty Emerald Fennell, „Kopciuszek” doznał już kilku opóźnień z powodu zmian wprowadzonych przez brytyjski rząd ograniczeń dotyczących kwarantanny, dystansu społecznego i pojemności w obiektach rozrywkowych.

rząd w poniedziałek to koniec Ponad rok ograniczeń związanych z blokadą COVID-19 w Anglii, ale tak zwany „Dzień Wolności” został naznaczony wzrostem infekcji, ostrzeżeniami o niedoborach supermarketów i przymusową samoizolacją premiera Borisa Johnsona.

W swoim oświadczeniu Lloyd Webber powiedział: „Nie da się wyrazić żalu z powodu naszej obsady, ekipy, lojalnej publiczności i branży, o którą walczę. Dzień Wolności zamienił się w dzień zamknięcia”.

(Covering) Jill Sargent, montaż: Rosalba O’Brien

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  Nintendo zapewnia „znaczne” wsparcie finansowe Forever Entertainment, aby wydać więcej gier na Switcha