Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Analogowa kieszeń ma grę dla miłośników aparatów dla chłopców

Obraz artykułu zatytułowanego The Analogue Pocket ma fanów aparatów Game Boy

Zdjęcie: Andrzej Leszewski – Gizmodo

Jeśli posiadasz Game Boya, jest duża szansa, że ​​aparat Game Boy jest twój Pierwszy aparat cyfrowy. Był tani i łatwy w użyciu, a 2-bitowe obrazy pikselowe, które zrobiłem, miały niezaprzeczalny urok. Po raz pierwszy od prawie 23 lat w końcu będzie łatwy sposób na umieszczenie tych cyfrowych zdjęć na innych urządzeniach — jeśli masz szczęście sinus analogowy.

Aparat Game Boy za 90 dolarów zadebiutował w 1998 roku i kosztował prawie tyle samo, co sam Game Boy. Aparat fotograficzny Szczelinowy z tyłu przenośnej konsoli, Zmień go w kompletny aparat cyfrowy. W porównaniu z innymi aparatami cyfrowymi dostępnymi w tamtym czasie, specyfikacje Game Boy Camera były w najlepszym razie szczątkowe. wewnątrz słupaObiektyw zawieszony na Game Boyu miał 128 stopni x 128-pikselowy czujnik CMOS faktycznie tnie obrazy jeszcze mniejsze, do 128 x 112 Piksele to tylko cztery odcienie szarości. To wynosi 0,001434 Mega piksele.

Dzięki możliwości dodawania zabawnych efektów do zdjęć —Kilkadziesiąt lat wcześniej byłaby to powszechna funkcja smartfonów —Nawet podstawowe gadżety do robienia zdjęć poklatkowych, aparat Game Boy wciąż był bardzo popularny. Nawet dzisiaj, Miłośnicy fotografii robią lo-fi rzeczy jak zrobić zdjęcie księżyc z nią, lub posługiwać się Stare filmowe sztuczki Do wykonywania kolorowych zdjęć.

Bycie fotografem Game Boy Camera w dzisiejszych czasach nie jest łatwym zadaniem, a najtrudniejszym problemem związanym z przepływem pracy jest faktyczne uzyskanie cyfrowych kopii materiału z akcesorium, którego aparat może przechowywać tylko garść. Rozwiązaniem Nintendo była drukarka termiczna podłączona do złącza portu, która zmieniała zdjęcia z Game Boy Camera w naklejki wielkości miniatur, ale robienie tych zdjęć na innym urządzeniu od dawna było kłopotliwe. Utalentowani hakerzy sprzętu wymyślili na to sposoby Podłącz swój aparat Game Boy do nowoczesnych drukarek, a nawet umieścić urządzenia, które Bezprzewodowo przesyłaj te zdjęcia do smartfona, ale w końcu jest znacznie prostsze rozwiązanie.

ten sinus analogowy, Który Wysyłka oficjalnie rozpoczęta w tym tygodniu, wykorzystuje niestandardowy układ scalony, aby doskonale grać w dowolny istniejący oficjalny wkład Game Boy, w tym aparat Game Boy. Kieszeń ma również gniazdo kart microSD, które ułatwia również aktualizację oprogramowania Możliwość udostępniania gry i zapisywania plików Wreszcie, ale firma ujawniła również Gizmodo, że wersja 1.1 systemu operacyjnego Pocket, Analogue OS, pozwoli na łatwe pobieranie zdjęć z Game Boy Camera za pośrednictwem karty pamięci, aby można je było przenieść na inne urządzenia.

Nie będzie to tak proste, jak bezprzewodowe przesyłanie zdjęć między smartfonami – będziesz musiał fizycznie podłączyć kartę microSD do innego urządzenia – ale będzie to o wiele prostsze rozwiązanie niż fani Game Boy Camera musieli polegać z daleka.Dedykowane adaptery portów łącza i specjalne oprogramowanie do ekstrakcji obrazów. Obecnie nasza jednostka testująca Analogue Pocket działa na Analogue OS 1.0 i chociaż nie ma ostatecznego harmonogramu, kiedy wersja 1.1 będzie dostępna, miejmy nadzieję, że nie jest to zbyt daleko, ponieważ Pockets zaczyna docierać do tych, którzy już to zrobili.Zamówiłem to rok temu.

READ  Pokonaj systemy śledzenia kandydatów z 88% rabatem na to najlepiej oceniane narzędzie do tworzenia CV