Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Analiza wykazała, że ​​wydatki na subskrypcje, randki i majsterkowanie spadają, ponieważ ludzie polegają na kartach kredytowych, aby zapłacić za artykuły pierwszej potrzeby UK News

Analiza wykazała, że ​​wydatki na subskrypcje, randki i majsterkowanie spadają, ponieważ ludzie polegają na kartach kredytowych, aby zapłacić za artykuły pierwszej potrzeby UK News

Cięcia nastąpiły w czasie, gdy wzrosły wydatki na wiele podstawowych wydatków, a wartość wydatków na rachunki za media wzrosła o około jedną trzecią (34%) w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.


piątek 24 marca 2023 08:26, Wielka Brytania

Analiza przeprowadzona przez największe brytyjskie stowarzyszenie budowlane wykazała, że ​​w lutym ludzie wydali mniej na usługi abonamentowe, remont domu i randki.

Pomimo tego, że był to miesiąc miłości, liczba transakcji randkowych spadła o jedną trzecią (33%) w zeszłym miesiącu w porównaniu z lutym 2022 r., a także spadła o 7% pod względem wartości, według National Building Society, z wydatków na swoich członków.

Tymczasem wydatki na subskrypcje spadają o 6% rocznie w ujęciu ilościowym io 3% w ujęciu wartościowym.

Wartość wydatków gospodarstw domowych na rękodzieło również spadła o 4% w porównaniu do lutego 2022 r., pomimo wzrostu liczby transakcji o 3% rocznie.

Cięć dokonano przy jednoczesnym zwiększeniu wydatków na wiele niezbędnych wydatków.

W porównaniu z lutym ubiegłego roku wartość wydatków na rachunki za media wzrosła o około jedną trzecią (34%).

Wydatki na spłatę kredytu hipotecznego wzrosły o 17%, czynsz o 11%, wydatki na pożyczki o 8%, a wydatki na ubezpieczenia wzrosły o 7% rocznie pod względem wartości.

Raport miesięczny Nationwide przeanalizował miliony transakcji kartami debetowymi, kredytowymi i debetowymi dokonywanymi przez klientów.

Wynika to z ankiety przeprowadzonej przez Censuswide na ponad 2000 osób w zeszłym miesiącu, która wykazała, że ​​prawie dwie trzecie (63%) osób martwi się o swoje finanse osobiste i zdolność do pokrycia podstawowych kosztów – nieco mniej niż 70% osób, które powiedziały. To jest w styczniu.

Czytaj więcej:
Użytkownicy telefonów komórkowych mogą zapłacić o 17,3% więcej za rachunki o tej porze w przyszłym tygodniu
Znacząca zmiana w sposobie myślenia Banku Anglii wskazuje, że gospodarka wykazuje oznaki ożywienia

READ  Preferowana przez Fed miara inflacji w kwietniu pozostaje na poziomie 2,7%.

Badanie wykazało również, że prawie jedna czwarta osób (23%) stwierdziła, że ​​już ograniczyła lub anulowała abonamenty telewizyjne, a kolejne 14% rozważa to, zgodnie z badaniem Nationwide.

W ciągu ostatnich sześciu miesięcy prawie dwie piąte (38%) używało kart kredytowych do pokrycia niezbędnych rzeczy, aby wypełnić lukę w następnej wypłacie.

To jest limitowana wersja tej historii, więc niestety ta zawartość nie jest dostępna.

Odblokuj pełną wersję

Mark Nalder, dyrektor ds. strategii płatności i wydajności w Nationwide, powiedział: „Nasze badania pokazują, że chociaż liczba osób zaniepokojonych swoimi finansami nieznacznie spadła, są ludzie, którzy polegają na kredytach jako sposobie na wypełnienie luki w podstawowych rozliczeniach.

„Wzywamy każdego, kto ma trudności, do jak najszybszego skontaktowania się ze swoim bankiem lub budową społeczności w celu uzyskania wsparcia. Mamy dedykowaną infolinię dotyczącą kosztów utrzymania, aby to zrobić”.