Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Amerykański raper Kid Creole skazany na 16 lat więzienia za zabicie bezdomnego | Wiadomości z USA

Raper Kid Creole, członek założyciel Grandmaster Flash i The Furious Five, został skazany na 16 lat więzienia za zabicie bezdomnego mężczyzny na śmierć.

62-letni raper, urodzony jako Nathaniel Glover, został w zeszłym miesiącu skazany za zabójstwo Johna Jolly’ego, który został dwukrotnie dźgnięty nożem w klatkę piersiową na ulicy Nowego Jorku w sierpniu 2017 roku.

Prokuratorzy oskarżyli Glovera o dźgnięcie Jolie po tym, jak się złościł, ponieważ myślał, że Jolie jest gejem i próbował się z nim przeboleć.

Prokuratorzy powiedzieli, że po tym, jak 55-latek został dźgnięty nożem, Glover pojechał do jego pobliskiego miejsca pracy, przebrał się i umył nóż. Został aresztowany następnego dnia.

zdjęcie:
Grandmaster Flash i The Furious Five (z Kidem Kreolem po prawej) w 2004 r.

„Śmierć pana Jolie była druzgocąca dla jego rodziny i tych, którzy go znali”, powiedział po orzeczeniu prokurator generalny Manhattanu, Alvin Bragg.

„Każde życie ginie w wyniku fali brutalnej przestępczości w całym naszym mieście, a my nadal będziemy zapewniać, aby wszyscy w naszym sąsiedztwie przeżyli swoje życie w poczuciu bezpieczeństwa, na jakie zasługują”.

New York Times doniósł, że sędzia Sądu Najwyższego Manhattanu, Michelle Rodney, pojawiła się, by zakwestionować argumenty adwokata Glovera, Scottie Celestine, który powiedział podczas procesu, że Glover czuł się zagrożony po części dlatego, że Jolie była bezdomna.

„Życie to życie” – powiedziała Rodney, dodając, że kiedy skazała Glovera, zabójstwo było „trochę nieuzasadnione, ponieważ dana osoba jest bezdomna”.

Pan Celestine powiedział, że odwoła się od wyroku skazującego.

Grandmaster Flash i The Furious Five powstały pod koniec lat 70. na Bronksie. Najbardziej znaną piosenką grupy jest The Message z 1982 roku.

Zostali wprowadzeni do Rock and Roll Hall of Fame w 2007 roku, jako pierwsza grupa rapowa, która została włączona.

READ  Prezenterka Pride of Britain, Carol Vorderman, daje hejterom „wirtualny środkowy palec”