Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Amerykański kardiochirurg dzieli się z nami 4 produktami spożywczymi, których całkowicie unika

Amerykański kardiochirurg dzieli się z nami 4 produktami spożywczymi, których całkowicie unika

Na nasze wybory żywieniowe często wpływa to, co jest łatwo dostępne w sklepach spożywczych, co serwowane jest w popularnych kawiarniach, a także to, co promuje się w telewizji i mediach społecznościowych. Ale czy te opcje są zawsze zdrowe? W niedawnym filmie na Instagramie dr Jeremy London, doświadczony chirurg sercowo-naczyniowy, omawia cztery produkty spożywcze, których kategorycznie unika. Co zaskakujące, te produkty spożywcze są podstawowymi produktami codziennego użytku, które wielu z nas spożywa regularnie. Jednak nie wszyscy eksperci medyczni mogą zgodzić się na całkowite unikanie wszystkich tych pokarmów, zwłaszcza trzeciej pozycji na jego liście. Zagłębmy się w jego zalecenia.

Chirurg sercowo-naczyniowy w Stanach Zjednoczonych odradza spożywanie tych czterech pokarmów:

1. Szybkie jedzenie

„Większość ofert w sieciach fast foodów to po prostu «jadalne produkty spożywcze», a nie prawdziwa żywność” – mówi lekarz. Według Harvard Health żywność taka jak hamburgery, frytki i słodkie napoje bezalkoholowe mogą sprzyjać stanom zapalnym, będącym ważnym czynnikiem w rozwoju płytek zatykających tętnice. Z drugiej strony badania pokazują, że diety bogate w owoce, warzywa i żywność przeciwzapalną mogą zmniejszyć ryzyko chorób sercowo-naczyniowych.
Przeczytaj także: Czy cierpisz na zaparcia? Tobie Khajoor Aby Cię uratować…ekspert sugeruje właściwy sposób jego spożycia.

2. Napoje bezalkoholowe

Chirurg unika „zwykłych i dietetycznych napojów gazowanych”. Niedawne badanie przeprowadzone w 2024 r. i opublikowane w Amerykański dziennik żywienia klinicznego Badanie pokazuje, że osoby spożywające słodkie napoje częściej niż dwa razy w tygodniu są narażone na zwiększone ryzyko chorób układu krążenia, niezależnie od poziomu aktywności fizycznej. Ryzyko to jest jeszcze większe w przypadku codziennych konsumentów.

3. Mleko i jego przetwory

„Jesteśmy jedynymi ssakami, które piją mleko po niemowlęctwie i spożywamy je w inny sposób” – sugeruje lekarz. Jednak opinie na temat produktów mlecznych są podzielone. W artykule opublikowanym w Harvard Health zatytułowanym „Jaki jest związek między produktami mlecznymi a zdrowiem serca?” dr Joan Manson zauważyła: „Umiarkowane spożycie pełnotłustych produktów mlecznych może być częścią zdrowej diety”.
Przeczytaj także: Nigdy więcej pocenia się z powodu uderzeń gorąca! Ten prosty napój może okazać się kluczem do ochłodzenia organizmu

READ  Kiedy używasz skórki od banana jako składnika, dzieje się coś wspaniałego: ScienceAlert

4. Alkohol

„Alkohol jest toksyczny dla każdej komórki naszego organizmu i nawet umiarkowane lub sporadyczne jego używanie może być szkodliwe dla zdrowia. Jeśli chcemy poprawić swoje zdrowie, priorytetem powinno być wyeliminowanie alkoholu” – twierdzi kardiochirurg.

Zastrzeżenie: Niniejsza treść, w tym porady, zawiera wyłącznie informacje ogólne i nie powinna zastępować wykwalifikowanej opinii lekarskiej. Aby uzyskać spersonalizowane wskazówki, zawsze skonsultuj się ze specjalistą lub lekarzem. NDTV nie popiera poglądów wyrażonych w tym artykule.