Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

AMD ogłasza wydarzenie Radeon RDNA 3 GPU Livestream na 3 listopada

AMD ogłasza wydarzenie Radeon RDNA 3 GPU Livestream na 3 listopada

W ślad za sierpniowym wydarzeniem AMD poświęconym procesorom, AMD wysłało dziś komunikat prasowy, w którym ogłosił, że w listopadzie zorganizuje podobne wydarzenie dla działu konsumenckich kart graficznych Radeona. Ten program, nazwany Together We Advance Games, będzie się obracał wokół AMD Radeon, skupiając się na nadchodzącej architekturze graficznej RDNA 3 i wszystkich korzyściach, jakie przyniesie ona w zakresie wydajności i energooszczędności. Wydarzenie zaplanowano na 3 listopadabadania i rozwój o godzinie 13:00 czasu polskiego (20:00 UTC), z niezapowiedzianymi szczegółami kierownictwa AMD.

Podobnie jak impreza Ryzen w sierpniu, w przyszłym miesiącu impreza Radeon wydaje się być przygotowana na wprowadzenie nowej generacji produktów konsumenckich – tym razem po stronie GPU. Powrót na początku lata, AMD potwierdziło, że produkty architektury RDNA 3 mają pojawić się w tym rokuTak więc z niecierpliwością czekaliśmy na pojawienie się nowej generacji kart graficznych AMD.

Chociaż, w przeciwieństwie do wysiłków AMD w zakresie procesorów, firma milczała na temat wysiłków związanych z procesorami graficznymi nowej generacji. Tak więc szczegóły z góry na temat tego, czym ma być seria Radeon RX 7000, były ograniczone. Największym dotychczas ujawnieniem jest to, że AMD dąży do kolejnego 50% wzrostu wydajności na wat i że te nowe procesory graficzne (Navi 3x) będą działały w procesie 5 nm (bez wątpienia TSMC). Po tym AMD nie podało żadnych wskazówek, czego można się spodziewać po wydajności.

Jednak jednym interesującym aspektem jest to, że AMD potwierdziło, że będzie stosować chiplety w tej generacji produktów. W jakim stopniu i czy występuje we wszystkich częściach, czy tylko w niektórych, dopiero się okaże. Ale płyta wiórowa jest pod pewnymi względami świętym Graalem budowania GPU, ponieważ zapewnia projektantom GPU opcje skalowania GPU poza obecny rozmiar matrycy (siatkę) i limity przepustowości. Jest to jednak również święty cel, ponieważ ogromna ilość danych, które muszą być przesyłane między różnymi częściami GPU (w kolejności terabajtów na sekundę) jest bardzo trudna do wykonania – i absolutnie konieczna, jeśli chcesz mieć wielochipowy GPU aby móc zaprezentować się jako jedno urządzenie.

READ  Galeria: Jakie ekrany danych mają zawodnicy Tour de France na swoich jednostkach głównych?

Wygląda na to, że czeka nas także kilka bardziej znaczących ulepszeń ogólnej architektury GPU AMD. Chociaż to, co pociąga za sobą dla w pełni „zbadanej jednostki arytmetycznej” i „ulepszonego potoku graficznego”, pozostaje nieznane.

Na szczęście powinniśmy otrzymać odpowiedź w ciągu kilku tygodni. Prezentacja zostanie wyemitowana 3 listopada.badania i rozwój 13:00 czasu pacyficznego na kanale AMD na YouTube. I oczywiście koniecznie sprawdź AnandTech, aby uzyskać pełne podsumowanie i analizę zapowiedzi AMD.