Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Amazon zaczyna tworzyć własne telewizory dzięki nowym Fire TV Omni i 4-Series

Amazon oficjalnie działa w branży telewizyjnej. Firma ogłosiła swoją pierwszą linię telewizorów Fire 4K marki Amazon, których sprzedaż rozpocznie się w październiku. Jest to znaczące rozszerzenie współpracy firmy „Fire TV Edition”, w której popularny program streamingowy jest wstępnie załadowany na Zestawy innych producentów telewizorów. Ale dzięki nowym Omni i 4-Series Amazon opisuje te urządzenia jako „telewizory Amazon”.

Seria Omni to wyższy poziom z tych dwóch, a oprócz oferowania lepszej jakości obrazu, innym ważnym punktem sprzedaży jest sterowanie głosowe bez użycia rąk. Amazon zawiera dalekosiężne mikrofony w każdym modelu swojej serii Omni, które są dostępne w rozmiarach 43, 50, 55, 65 i 75 cali. (Tylko modele 65- i 75-calowe mają Dolby Vision, ale inne mają przynajmniej HDR10.)

Firma wierzy, że budując sam telewizor, może zapewnić płynniejsze wrażenia użytkownika Fire TV niż kiedykolwiek wcześniej. To napędza zorientowany na treść interfejs Fire TV i szeroki wybór aplikacji, ale Amazon uważa, że ​​sterowanie głosowe Alexa stanowi główny czynnik wygody. W zestawach Omni polecenia głosowe są zawsze dostępne – nawet jeśli telewizor jest wyłączony. Te polecenia głosowe mogą być używane, aby znaleźć coś do oglądania, jak zawsze, ale możesz także dostosować jasność, głośność telewizora lub przełączać wejścia za pomocą Alexy.

Amazon twierdzi, że w ciągu ostatnich dwóch lat klienci, którzy korzystali z funkcji głosowych, wchodzili w interakcję z treścią dwa razy częściej niż klienci, którzy tego nie robili. A mikrofony zawsze nasłuchujące stawały się coraz bardziej powszechne w telewizorach; Sony już produkuje z nimi kilka modeli i Firma TCL wprowadziła niedawno nowe telewizory Google TV Dostarczany z macierzami mikrofonów dalekiego pola.

Zestawy Fire TV Omni zawierają również obraz w obrazie do sprawdzania inteligentnych kamer domowych, a zobaczysz kanał dzwonka do drzwi Ringa, gdy ktoś jest przy drzwiach. Amazon twierdzi, że jeszcze w tym roku doda „inteligentny pulpit nawigacyjny”, aby zapewnić bardziej kompleksową kontrolę nad podłączonymi gadżetami domowymi.

READ  Gears of War Studios Alliance prezentuje Unreal Engine 5 w nowych filmach

Oto inne nowe funkcje w ramach prac w Fire TV, które pojawią się na tych telewizorach i innych urządzeniach do przesyłania strumieniowego firmy:

„Alexa, co powinienem obejrzeć?”: Potrzebujesz nowego źródła świetnych rekomendacji dotyczących filmów i programów telewizyjnych? Alexa Conversations for Fire TV pozwala poprosić Alexę o rekomendację, tak jak znajomy lub ekspert filmowy. Alexa oferuje spersonalizowane programy telewizyjne i rekomendacje filmów z Twoich ulubionych aplikacji do przesyłania strumieniowego, takich jak Prime Video, umożliwiając zawężenie wyszukiwania według gatunku, aktorów, nagradzanych filmów i nie tylko, a wszystko to w zaciszu swojej kanapy. “Alexa, co powinienem obejrzeć?” W tym roku zostanie uruchomiony w wersji beta.

„Alexa, zagraj w coś” z Netflix: Netflix jest dostępny wyłącznie w Fire TV i zadebiutuje jesienią tego roku, dzięki czemu łatwo znaleźć coś do obejrzenia. Członkowie Netflix już dziś uwielbiają Play Something, a wkrótce możesz po prostu powiedzieć „Alexa, Play Something on Netflix” na ekranie głównym Fire TV, a Netflix uruchomi program lub film, który może Ci się spodobać.

“Alexa, graj w TikTok”: Fire TV jako pierwszy obsługiwał filmy TikTok w odtwarzaczach multimediów strumieniowych w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Francji, a wkrótce będziesz mógł uzyskać dostęp do treści TikTok w USA i Kanadzie. Nie musisz chodzić po telefonie komórkowym, aby obejrzeć najnowsze wirusowe wideoZ Fire TV możesz przeglądać i odkrywać kanały TikTok oraz korzystać z funkcji Autoodtwarzania, która zapewni nieprzerwany strumień treści bez przerw. Po prostu powiedz „Alexa, zagraj w TikTok”, aby rozpocząć.

Jeśli posiadasz już głośnik Echo, taki jak Echo Studio (lub parę zwykłych Echo), można je bezprzewodowo podłączyć do telewizorów z serii Omni, aby zapewnić bogatszy dźwięk niż sam telewizor. Tryb audio kina domowego Alexa obsługuje przesyłanie strumieniowe treści, ale Amazon twierdzi, że działa również za pośrednictwem dekoderów telewizji kablowej, konsol do gier i programowania anteny bezprzewodowej. Jest to funkcja dostępna również w tańszych zestawach Fire TV 4-Series. Amazon twierdzi, że w aplikacji Alexa pojawi się wyskakujące okienko dla kompatybilnych urządzeń audio.

READ  Gurman: Nowe AirPods Pro i iPad Pro mają nowy wygląd w 2022 r.

Seria Fire TV 4 nie ma mikrofonów dalekiego pola, a zamiast tego ma pilota głosowego Alexa.
Obraz: Amazonka

Amazon może nazwać telewizory „zbudowanymi przez Amazon” – a zaawansowana technologia mikrofonów dalekiego zasięgu firmy z pewnością już istnieje – ale jest również bardzo prawdopodobne, że Amazon nawiązał współpracę z wieloma innymi urządzeniami. Jestem pewien, że TCL tworzy jeden lub oba te programy telewizyjne. Zdecydowanie patrzą na nie TCL, a układy portów między czymś w rodzaju TCL 6 Series i Fire TV Omni są prawie identyczne:

Telewizor Roku 6-Series firmy TCL (po lewej) i Fire TV Omni firmy Amazon (po lewej).
Zdjęcia: TCL/Amazonka

Jeśli tak jest, nie są to najnowsze i najlepsze panele TCL: telewizory Amazon Fire nie mają funkcji HDMI 2.1, takich jak 4K przy 120 Hz, chociaż obsługują automatyczny tryb o niskim opóźnieniu – który, jak twierdzi Amazon, pomoże również w reagowaniu Luny na gry w chmurze. . Usługi. Amazon nie wchodzi również w szczegóły dotyczące tego, czy ma pełny lokalny system przyciemniania, czy inne szczegóły dotyczące technologii wyświetlania. Podobnie jak w przypadku obecnej listy zestawów Fire TV Edition, ceny pierwszych telewizorów Amazon odzwierciedlają koncentrację na zapewnieniu dobrego obrazu, jeśli nie najwyższej jakości, dla rozrywki.

Ceny serii Fire TV Omni:

  • 75 cali: 1099,99 USD (z Dolby Vision)
  • 65 cali: 829,99 USD (z Dolby Vision)
  • 55 cali: 559,99 USD
  • 50: 509,99 USD
  • 43 cale: 409,99 USD

Cennik Fire TV z serii 4:

  • 55 cali: 519,99 USD
  • 50 cali: 469,99 USD
  • 43 cale: 369,99 USD

Oprócz telewizorów „samodzielnych”, Amazon i Best Buy ogłosiły więcej urządzeń Fire TV od Toshiba i Pioneer. Modele Toshiba, które pojawią się wiosną 2022 r., będą wyposażone w mikrofony dalekiego zasięgu, a Pioneer wprowadzi na rynek 43-calowe i 50-calowe urządzenia budżetowe. (Jest to “pionier” marki, który może być trudny do przełknięcia dla tych, którzy czule pamiętają plazmę Pioneer Kuro sprzed wielu lat.)

Pod pewnymi względami Omni i 4-Series reprezentują najbardziej ambitny ruch Amazona do salonu. Ale nawet dla klientów, którzy nie kupują nowego telewizora, celem firmy pozostaje udostępnienie produktu Fire TV wszystkim. Pomiędzy tymi telewizorami, kijami strumieniowymi i produktami takimi jak Fire TV Cube, asortyment Amazon jest dość szeroki.