Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

ALPLA rozszerza możliwości recyklingu w Polsce

ALPLA rozszerza możliwości recyklingu w Polsce

posiada firma pakująca ALPLA Ogłoszenie ekspansji z zakładu recyklingu w Radomsku w Polsce, którego moce produkcyjne w zakresie recyklingu jadalnego PET (rPET) mają wzrosnąć z 30 000 ton do 54 000 ton.

Firma ALPLA poinformowała, że ​​inwestycja w wysokości 8 mln euro sprawi, że zakład w Radomsku stanie się jednym z największych zakładów recyklingu tego typu w Europie. Fabryka w Radomsku działa od dziesięciu lat.

Dietmar Maren, dyrektor zarządzający ALPLA, Recycling Division, skomentował: „ALPLA oznacza zrównoważone rozwiązania w zakresie opakowań z tworzyw sztucznych”. Jako dostawca systemów opracowujemy produkty zoptymalizowane pod kątem recyklingu, przetwarzamy wysoki procent recyklingu w produkcji i zwracamy uwagę na efektywny recykling. Dzięki naszej globalnej koncentracji na recyklingu i naszemu zaangażowaniu w Europie Środkowej i Wschodniej wnosimy znaczący wkład w regionalny cykl „od butelki do butelki”.

wymagania Unii Europejskiej

Inwestycja wyprzedza nowe ogólnounijne przepisy, które stanowią, że wszystkie butelki na napoje wykonane z PET muszą zawierać co najmniej 25% materiału pochodzącego z recyklingu pokonsumpcyjnego (PCR), które muszą zostać wdrożone do 2025 r. Firma ALPLA powiedziała, że ​​zakład Nowa transmisja pomoże z tym.

„Dzięki tej inwestycji kierujemy się w szczególności na rynek polski i zapewniamy wystarczającą ilość rPET dla naszych klientów” – dodaje Beata Szynkiewicz-Razik, dyrektor handlowy PRT Radomsko.

Rozszerzona siła robocza

Zainstalowanie trzeciej linii do wytłaczania w zakładzie stworzy dodatkowe 12 miejsc pracy i zwiększy zespół do ponad 100 pracowników.

Jest to część inwestycji firmy ALPLA o wartości około 50 milionów euro w globalną rozbudowę zakładów recyklingu w tym roku, w tym w lokalizacjach takich jak Tajlandia, Rumunia i RPA.

© 2023 Europejski magazyn supermarketów – Twoje źródło najnowszych wiadomości o opakowaniach. Artykuł autorstwa Stephena Wayne’a Jonesa. Kliknij Brać udział zarejestrować się ESM: Europejski Magazyn Supermarketów.