Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Aldi podnosi w tym roku pensje pracowników po raz trzeci w związku ze wzrostem kosztów utrzymania | ALDI

Aldi po raz trzeci w roku podnosi płace swoich pracowników do nowej minimalnej stawki 11 funtów za godzinę, co ponownie plasuje ją na szczycie ligi płac w supermarketach.

Czwarty co do wielkości sklep spożywczy w Wielkiej Brytanii podniósł wynagrodzenie o 50 pensów za godzinę – czyli około 5% – dla około 26 000 pracowników od stycznia, ogłaszając podwyżkę już miesiąc później. ostatnia wysokość, we wrześniu, kiedy stawka godzinowa dla pracowników sklepów wzrosła o 40 pensów do minimum 10,50 GBP za godzinę. Pracownicy na autostradzie M25 wokół Londynu zobaczą wzrost płac do co najmniej 12,45 funtów za godzinę.

Nowe modyfikatory stawiają Aldi z powrotem nad Lidla, który odjąć wynagrodzenie Do 10,90 GBP za godzinę w tym miesiącu. Aldi płaci za przerwy podczas zmian, w przeciwieństwie do Lidla i wielu innych supermarketów, co daje dodatkowe 871 funtów rocznie.

Nowe minimum Aldi jest również wyższe niż niezależnie zweryfikowana płaca wystarczająca na utrzymanie, która została podniesiona do a Co najmniej 10,90 GBP we wrześniu.

Giles Hurley, dyrektor naczelny Aldi w Wielkiej Brytanii i Irlandii, powiedział: „Ponieważ obiecujemy klientom Aldi, że zawsze będziemy oferować najniższe ceny na artykuły spożywcze w Wielkiej Brytanii, jesteśmy zobowiązani do bycia najlepiej opłacanym supermarketem dla naszych kolegów”.

Wynagrodzenia w supermarketach wzrosły w tym roku, ponieważ sklepy konkurują o pracowników z innymi firmami turystycznymi i hotelarskimi na głównych ulicach teraz, gdy ograniczenia pandemii koronawirusa zelżały, na rynku pracy, na którym podaż została ograniczona z powodu Wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej Limity wiz pracowniczych.

Kilka sieci podniosło w tym roku pensje dwa lub trzy razy, starając się nadążyć za rosnącymi kosztami życia, aby zatrzymać doświadczony personel i przyciągnąć nowych rekrutów przed gorączką świąteczną.

READ  Czynsz: najemcy szukają domów, które są „w” z wyższymi kosztami energii

Sieć budżetowa Wilko dołączyła do Aldi w podnoszeniu wynagrodzeń w piątek, ogłaszając, że pracownicy jej sklepów otrzymają teraz co najmniej 10 funtów za godzinę, w porównaniu z 9,60 funtów podanymi na wiosnę. Osoby w magazynach i dostawach otrzymają dodatkowe 50 pensów do 10,50 funtów do marca w ramach tymczasowej umowy „siły rynkowe” w odpowiedzi na intensywną konkurencję o pracowników.

Firmy z branży hotelarskiej, w tym restauracje i hotele, również są zmuszane do podnoszenia płac, a w niektórych przypadkach skrócenia godzin handlu Walczą o znalezienie wystarczającej liczby odpowiednio wykwalifikowanych pracowników aby sprostać wzrostowi popytu.

Aldi szczególnie potrzebuje większej liczby rekrutów, ponieważ otwiera około jednego nowego sklepu tygodniowo i konkuruje z innymi niemieckimi właścicielami. Lidl Być najszybciej rozwijającą się siecią spożywczą w Wielkiej Brytanii.

Obie te rzeczy przeżywają boom, ponieważ kupujący przenoszą przynajmniej część swoich wydatków z tradycyjnych supermarketów, starając się obniżyć koszty w czasach gwałtownie rosnącej inflacji cen żywności.