Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wiadomości na żywo: Niemcy przeciwstawiają się obawom o recesję z 0,3% wzrostem w III kwartale

Wiadomości na żywo: Niemcy przeciwstawiają się obawom o recesję z 0,3% wzrostem w III kwartale

© AFP przez Getty Images

International Airlines Group, właściciel British Airways i Iberia, powiedział, że jego przychody powróciły do ​​poziomu sprzed pandemii i podniosły całoroczną prognozę zysku.

Firma, która prowadzi również firmy Aer Lingus, Vueling i Level, odnotowała w piątek przychody za trzy miesiące do 30 września w wysokości 7,3 miliarda euro, co stanowi wzrost o 0,9 procent w porównaniu z tym samym kwartałem w 2019 r., ostatnim pełnym roku przed wpływem Covid- 19 zaczęło. Podróże powietrzne.

IAG powiedział, że spodziewa się przedwyjątkowego zysku operacyjnego za 12 miesięcy do 31 grudnia w wysokości 1,1 miliarda euro, co jest podwyższeniem z prognozy śródrocznej, której wyniki na 2022 r. będą „pozytywne”.

Firma ogłosiła trzymiesięczny zysk operacyjny w wysokości 1,2 miliarda euro. Liczba ta jest porównywalna ze stratą 452 mln euro w tym samym okresie w 2021 r., kiedy operacje zostały poważnie dotknięte ograniczeniami związanymi z koronawirusem. Zysk przed opodatkowaniem wyniósł 1 mld euro, w porównaniu ze stratą przed opodatkowaniem w wysokości 714 mln euro w tym samym okresie w 2021 r.

W trzecim kwartale IAG eksploatował 81 procent swoich zdolności w tym samym kwartale 2019 roku. W czwartym kwartale podał, że spodziewa się obsługiwać 87 procent zdolności przed pandemią.

Ożywienie nastąpiło pomimo ograniczeń dotyczących liczby pasażerów na londyńskim lotnisku Heathrow, najważniejszym węźle komunikacyjnym grupy, nałożonym przez właściciela lotniska w celu zmniejszenia kolejek.

Dyrektor naczelny Luis Gallego nazwał te liczby „dobrymi wynikami”.

„Wszystkie nasze linie lotnicze osiągnęły ogromne zyski i nadal obserwujemy silny popyt na pasażerów, podczas gdy współczynniki przepustowości i obciążenia się poprawiają” – powiedział.

READ  Pierwszy wegański targ w Rochdale pojawi się w ten weekend