Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Alarm NHS w związku z dużą liczbą pacjentów z Covid w Wielkiej Brytanii korzystających z respiratorów | Korona wirus

Szefowie NHS podnieśli alarm w związku z liczbą osób korzystających z respiratorów w brytyjskich szpitalach, która wzrosła w ciągu ostatniego tygodnia.

Wiceprezes wykonawczy NHS Providers, Saffron Cordery, powiedział, że liczba pacjentów z Covid przebywających w szpitalu na łóżkach respiratora wzrosła w ciągu ostatniego tygodnia o 41%. do 227, co, jak powiedziała, jest mocnym wskaźnikiem wpływu Covid na usługi zdrowotne.

„Oddziały na pierwszej linii są pod naprawdę ogromną presją… Mają plany gotowe poradzić sobie z zaległościami, ale wraz ze wzrostem liczby przypadków Covid i zapotrzebowaniem na opiekę w nagłych wypadkach jest to prawdziwe wyzwanie” – powiedział Cordere dla BBC Breakfast.

Cordere powiedział, że liderzy NHS byli już zaniepokojeni możliwością kolizji fali Covid z innymi chorobami zimowymi, takimi jak grypa i wirusy układu oddechowego, w dalszej części roku, co stanowi „ogromne wyzwanie” dla systemu opieki zdrowotnej.

„Myślę, że musimy również przyjrzeć się temu nagłemu wzrostowi zapotrzebowania na opiekę w nagłych wypadkach, więc wiesz, że obserwujemy rekordowy poziom popytu na tego rodzaju opiekę” – dodała.

Liczby są nadal znacznie poniżej szczytu 4077 w dniu 24 stycznia i są bliższe poziomom obserwowanym pod koniec kwietnia. Najnowsze dostępne dane wykazały, że liczba pacjentów w szpitalu osiągnęła 1378, podobnie jak na początku maja, podczas gdy dzienna liczba nowych przypadków wynosiła 11 625, ostatnio zaobserwowano w połowie lutego.

Jednak oficjalne dane opublikowane przez Urząd Statystyk Narodowych we wtorek pokazały, że liczba zgonów z powodu grypy i zapalenia płuc jest obecnie 10 razy wyższa niż covid.

Przemawiając w programie BBC Radio 4 Today, profesor Neil Ferguson, epidemiolog z Imperial College London, powiedział, że te i inne dane z nadzoru były „zachęcające”, pomimo dużej liczby przypadków. Powiedział, że niskie wskaźniki hospitalizacji i zgonów w porównaniu do liczby przypadków świadczą o wysokiej skuteczności szczepionek w ochronie ludzi przed poważnymi chorobami.

“Obecnie jest jasne, że przyjmowanie dwóch dawek AstraZeneca, Moderna lub Pfizer zapewnia wysoki poziom ochrony przed poważną chorobą. Ludzie nadal mogą zostać zakażeni, ale na znacznie niższym poziomie mogą mieć 80-90% ochrony przed samą infekcją , a nawet ci, którzy zarażają się po dwóch dawkach, są bardziej narażeni na 50% mniej zakaźnych, więc łączny efekt tego jest bardzo ekscytujący w zmniejszaniu ryzyka” – powiedział.

Dodał, że wskaźniki infekcji – zwłaszcza wariantu delta – były skoncentrowane w grupach nieszczepionych, w tym wśród dzieci w wieku szkolnym. „Niestety ten obraz będzie trwał jeszcze przez kilka tygodni, aż miniemy trzecią falę, która rozwinie się w ciągu najbliższych kilku miesięcy” – powiedział.

Służby zdrowia będą musiały być przygotowane na „możliwość wielka epidemia grypy“Później w tym roku, ponieważ środki dystansowania społecznego na całym świecie w zeszłym roku zepchnęły go do wyjątkowo niskiego poziomu. Można temu przeciwdziałać za pomocą sezonowych szczepionek przeciw grypie” – powiedział.

READ  Geologia: Starożytne diamenty ujawniły, że Ziemia była gotowa na „eksplozję” życia 2,7 miliarda lat temu