Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Aktualizacje wiadomości na żywo: obawy o niedobory gazu wpływają na zaufanie niemieckich przedsiębiorców

Aktualizacje wiadomości na żywo: obawy o niedobory gazu wpływają na zaufanie niemieckich przedsiębiorców

Były deputowany konserwatystów powiedział, że władza premiera Borisa Johnsona „słabnie” po dwukrotnej przegranej partii rządzącej w wyborach uzupełniających.

„[Johnson’s] „Władza spadła dość dramatycznie” – powiedział w piątek dla Sky News Gavin Barwell. „Partia Konserwatywna zwróciła się do Borisa Johnsona, ponieważ widzieli w nim zwycięzcę wyborów, a wśród konserwatywnych posłów nie ma do niego… głębokiego uczucia ani sympatii.

„To, co widzimy, to proces [Johnson’s] Powiedział.

W Tiverton i Honiton w Devon Liberalny Demokrata Richard Forward obalił konserwatywną większość 24 239 głosów, wygrywając wybory lokalne 6144 głosami. Tiverton i Honiton są okupowane przez Partię Konserwatywną od jej powstania w 1997 roku.

W innym miejscu Partia Pracy odzyskała Wakefield po tym, jak Simon Lightwood pokonał konserwatywnego rywala Nadima Ahmeda 4,925 głosami.

„Jeśli Partia Konserwatywna będzie nadal tak, jak jest… to będzie chodzenie we śnie, aby pokonać następnego dnia” [general] – powiedział lord Barwell. Jeśli Partia Konserwatywna zmieniła swojego lidera i zmieniła kierunek. . . Jeśli zrobi te dwie rzeczy, nadal może wygrać.

„Wynik Tivertona jest katastrofalny” – dodał. „To jedno z najbezpieczniejszych miejsc konserwatywnych w kraju”.

Lord Barwell powiedział, że Tiverton jest „zdecydowaniem zwolennikiem Lewicy” – co jest odniesieniem do decyzji Wielkiej Brytanii o opuszczeniu Unii Europejskiej.

„Więc wygrana tam Liberalnych Demokratów – i wygrana komfortowa – oznacza, że ​​cała masa miejsc na południu kraju jest zagrożona” – dodał.

Oliver Dowden miał pojawić się w Sky, ale zrezygnował z funkcji szefa partii na początku piątku.

READ  Carlyle, firma private equity, kupi firmę farmaceutyczną Covid Vectura w ramach transakcji o wartości 958 mln funtów - Business Life | Biznes