Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Aktualizacje wiadomości na żywo: niemiecki kryzys energetyczny powoduje rekordową podwyżkę cen producentów

Aktualizacje wiadomości na żywo: niemiecki kryzys energetyczny powoduje rekordową podwyżkę cen producentów

© surferów przeciwko ściekom

Public Health UK wezwał do aktualizacji systemu kanalizacyjnego po zamknięciu wielu plaż, gdy ulewne deszcze skłoniły firmy wodociągowe do wyrzucania odpadów do morza.

„Potrzebujemy systemu sanitacji na miarę XXI wieku, który zatrzyma zrzuty ścieków tam, gdzie to możliwe” – powiedział Jim McManus, przewodniczący brytyjskiego Stowarzyszenia Dyrektorów ds. Zdrowia Publicznego.

McManus, w wywiadzie dla BBC Radio 4 Dziś W piątek program ostrzegał przed infekcjami ucha i oczu, a nawet zapaleniem wątroby typu C w brudnej wodzie. „Istnieją skutki zdrowotne, które są zauważone i czasami można zobaczyć, jak co roku zgłaszają je lekarze”.

Tymczasem Walia ogłosiła w piątek suszę i po raz pierwszy od 40 lat zakazała armatek wodnych w niektórych częściach kraju.

Natural Resources Wales powiedział, że obszar ten otrzymał 65,5% średnich opadów w lipcu, co wywiera presję na publiczne zaopatrzenie w wodę w Pembrokeshire i Carmarthenshire.

Agencja Środowiska wydała w tym tygodniu ostrzeżenia o zanieczyszczeniu ponad 15 plaż, podczas gdy osiem kąpielisk wzdłuż wybrzeża Sussex zostało zamkniętych po zalaniu tam ścieków.

Przepisy zezwalają przedsiębiorstwom wodociągowym na odprowadzanie ścieków i nieoczyszczonych ścieków do morza przez połączony przelew ścieków, który zatrzymuje ścieki wraz z nadmiarem wody deszczowej.

South i Southwest Waters należą do firm o najsłabszych wynikach. Southern Water, który obsługuje prawie 5 milionów ludzi w Kent, Sussex, Hampshire i Isle of Wight, został w zeszłym roku ukarany grzywną w wysokości 90 milionów funtów po przyznaniu się do winy za tysiące zrzutów zanieczyszczeń w ciągu pięciu lat do 2015 roku.

Agencja Środowiska stwierdziła w swoim rocznym raporcie w zeszłym miesiącu, że wydajność przedsiębiorstw wodociągowych w zakresie gospodarki ściekami spadła do najgorszego poziomu od dekady.

Agencja wezwała do „kara więzienia dla prezesów i członków zarządu, których firmy ponoszą odpowiedzialność za najpoważniejsze wypadki”, dodając, że „menedżerowie firm powinni zostać skreśleni na straty, aby nie mogli kontynuować kariery po nielegalnym zniszczeniu środowiska”.

„Po raz kolejny nasze rzeki i plaże są traktowane jako otwarte kanały ściekowe” – powiedziała na Twitterze grupa aktywistów Surfers Against Sewage. „Lata niedoinwestowania teraz są na widoku”.

READ  Sześć podstawowych urządzeń gospodarstwa domowego kosztuje teraz 450 funtów rocznie