Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Aktualizacje Apple iOS 15, iPad OS 15 i macOS Monterey Cel dla biznesu

Wraz z aktualizacją Apple iPhone, a także wprowadzeniem systemów iOS 15, iPadOS 15 i macOS Monterey, firma dodaje zestaw funkcji mających na celu zachęcenie administratorów przedsiębiorstw do łatwiejszych narzędzi do zarządzania.

Zapewniamy, że funkcje Apple w jego oprogramowaniu nie będą miały zbyt wiele do odegrania. W przeciwieństwie do wydarzeń Samsunga, w których urządzenia konsumenckie najpierw zwykle zawierają odniesienie do biznesu, Apple skupi się na wprowadzaniu iPhone’a 2021 w pierwszej kolejności na funkcje konsumenckie.

Ale jabłko Gra korporacyjna bardzo ważne. Wojna naziemna między platformami sprzętowymi i oprogramowaniem Apple i Android dotyczy B2B i edukacji. Rozważ kilka ostatnich nagłówków od Apple na froncie biznesowym:

Mówiąc najprościej, platforma, która administruje i scentralizuje IT, wygra dzień z mniejszym cierpieniem. Dlatego Apple koncentruje się zarówno na sprowadzeniu własnego personelu urządzenia, jak i na oprogramowaniu do scentralizowanego zarządzania urządzeniami. System operacyjny Apple zwykle aktualizuje ziemię wraz z zapowiedzią nowych iPhone’ów.

Mając to na uwadze, oto niektóre z głównych dodatków Apple, o których muszą wiedzieć firmy.

Zarządzanie urządzeniami mobilnymi (MDM) i aktualizacje zarządzania deklaratywnego. Apple stale dodaje do swojego oprogramowania funkcje ułatwiające zarządzanie urządzeniami. Firmy zarządzające urządzeniami mobilnymi, takie jak Jamf, dodają funkcje do systemu iOS.

zarządzanie deklaratywne Aktualizuje aktualny protokół Apple dla Zarządzanie urządzeniami Pozwala jednak na bardziej dynamiczne ustawienia i raporty o stanie bez ciągłego odpytywania. Zarządzanie deklaratywne obejmuje konfiguracje, zasoby, aktywacje i zarządzanie, które mają zastosowanie do urządzeń, i zostało zaprojektowane z myślą o większej elastyczności na przyszłość. Apple umożliwia również ustawienia systemu iOS i iPad OS, aby zażądać zarządzanego schowka, co zapobiega kopiowaniu i wklejaniu treści z jednego zarządzanego do nieistniejącego.

MUSISZ PRZECZYTAĆ:

Ulepszone zarządzanie flotą komputerów Mac. Aktualizacje MDM obejmują również system macOS i umożliwiają administratorom łatwiejsze wymuszanie opóźnionych aktualizacji oprogramowania oraz usuwanie całej zawartości i ustawień. Apple zauważył w dokumencie WWDC:

Komputery Mac z układem Apple Silicone lub Apple T2 Security Chip z systemem macOS 12 umożliwiają teraz administratorowi lokalnemu — lub, jeśli jest zarejestrowane w MDM, administratorowi MDM — usuwanie całej zawartości i ustawień, podobnie jak w przypadku iOS, iPadOS, tvOS i watchOS. Wszystkie dane użytkownika są usuwane wraz z dodatkowymi woluminami na komputerze Mac. W przypadku komputera Mac z układem krzemowym firmy Apple ustawienia zabezpieczeń są również resetowane do stanu domyślnego (Pełne zabezpieczenia).

Dzięki narzędziom macOS firma Apple ma na celu ułatwienie pracownikom zatrudniania i zwalniania ich z pracy za pomocą narzędzi do jak najszybszego usuwania dysków twardych i zawartości w systemie macOS. Firmy będą mogły centralnie obsługiwać zwolnienia samolotów.

Ponadto: Czy mój Mac będzie działał z systemem macOS Monterey? Sprawdź kompatybilność swoich urządzeń

macOS pozwoli również firmom na standaryzację w ramach jednego modelu wdrażania niezależnie od zakupu urządzenia. Apple umożliwia również przypisywanie komputerów Mac do usług Apple Business Manager i Apple School Manager.

Narzędzia do udostępniania iPadów w biznesowym przypadku użycia. Apple wprowadza zmiany w iPadzie OS 15, aby handel detaliczny, hotelarstwo i podobne branże mogły współdzielić urządzenia z sesjami tymczasowymi.

Zarządzane identyfikatory i separacja danych w celu zarządzania Bring Your Own Device. Pracownicy mogą partycjonować swoje dane osobowe na podstawie tego, co kierownictwo umieszcza na urządzeniu. Rejestracje pracowników w scenariuszach BYOD umożliwiają pracownikom logowanie się na konta firmowe.

Te funkcje biznesowe dla systemów iOS, iPadOS i macOS nie są wyczerpujące, ale należy je rozpatrywać w odniesieniu do Aktualizacje dla przedsiębiorstw w Androidzie 12. Podobnie jak rynek konsumencki, iOS i Android konkurują o biznes i w wielu przypadkach zbliżają się do siebie.

Od redakcji ZDNET na poniedziałek rano

Monday Morning Opener to nasza inauguracyjna premiera tygodnia w dziedzinie technologii. Ponieważ prowadzimy globalną witrynę, ten artykuł wstępny jest publikowany w poniedziałki o godzinie 8:00 czasu wschodniego, w niedzielę o 18:00 czasu wschodniego w Stanach Zjednoczonych. Został napisany przez członka globalnej rady redakcyjnej ZDNet, która składa się z czołowych redaktorów z Azji, Australii, Europy i Ameryki Północnej.

Poprzedni dzień otwarcia w poniedziałek rano:

READ  Japońska firma produkująca tostery stworzyła najbardziej wyjątkowy telefon z Androidem roku