Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Akcje w USA rosną, gdy detaliści informują o pozytywnych zarobkach

Akcje w USA rosną, gdy detaliści informują o pozytywnych zarobkach

Akcje amerykańskie wzrosły w czwartek, ponieważ inwestorzy wspierali wysokie zyski lokalnych sprzedawców detalicznych Macy’s i Dollar Tree, łagodząc obawy związane ze spowolnieniem wydatków konsumentów.

S&P 500 zakończył dzień o 2 procent wyżej, podczas gdy ciężki Nasdaq Composite osiągnął 2,7 procent, co jest największym zyskiem dla obu w ciągu tygodnia.

Dyskonty Dollar Tree i Dollar General znalazły się wśród największych graczy, odpowiednio o 22 procent i 14 procent. Dom towarowy Macy’s podniósł prognozę zysków na 2022 r., zwiększając swoje zapasy o 19 procent.

Wiadomości od detalistów łącznie uspokoiły obawy inwestorów dotyczące wydatków konsumenckich, które zostały wywołane przez ostrzeżenia o zyskach w zeszłym tygodniu od Target i Walmart.

„Fakt, że dostajesz dużego detalistę, który opowiada inną historię niż inne duże błędy, o których mówiono, pomaga nieco uspokoić ludzi” – powiedział Jim Poulsen, starszy analityk inwestycyjny w The Leuthold Group.

W Europie regionalny indeks Stoxx Europe 600 zakończył dzień o 0,8 proc. wyżej, podczas gdy niemieckie FTSE 100 i Dax 40 zamknęły się odpowiednio o 0,6 proc. i 1,6 proc. wyżej.

W ostatnich tygodniach rynki były niestabilne, ponieważ inwestorzy szykują się na globalne banki centralne kierowane przez USA Rezerwa Federalnaaby zaostrzyć politykę pieniężną, próbując schłodzić inflację, nawet gdy rosną obawy, że globalny wzrost gospodarczy osłabnie.

Ale inwestorzy mieli nadzieję, że okres niestabilności na rynku zacznie mijać. „Nie sądzę, aby można było powiedzieć, że dno jest nieuchronne”, powiedział Tim Graf, globalny szef strategii makro w State Street Global Markets. Ale prawdopodobnie widzieliśmy najbardziej niestabilny okres schyłkowy [of the stock market]. ”

Na rynkach obligacji rentowność 10-letnich amerykańskich obligacji skarbowych zakończyła dzień prawie bez zmian na poziomie 2,75 procent, co oznacza, że ​​niedawny wzrost aktywów z bezpiecznych przystani traci impet. Indeks ICE BofA Move, który mierzy zmienność na rynku skarbowym, osiągnął 102,5, najniższy poziom od połowy marca.

READ  Aktywista inwestorski bierze na cel twórcę gier wideo po porażce „Cyberpunka”

Innym oznaką rosnącego apetytu inwestorów na bardziej ryzykowne aktywa, JNK ETF, giełdowy fundusz „śmieciowych” wysokodochodowych obligacji amerykańskich spółek, wzrósł o 1,6 proc. W tym tygodniu to wzrost o 3,9 proc.

Inwestorzy zignorowali mieszaną partię danych gospodarczych z USA. Zrewidowane dane pokazały, że największa gospodarka świata kurczyła się w pierwszym kwartale o 1,5 proc. rocznie, nieco gorzej niż poprzednio szacowano na 1,4 proc.

Jak wynika z raportu Departamentu Handlu, spadek nastąpił, gdy deficyt handlowy w USA zwiększył się, wydatki rządowe spadły, a inwestycje w zapasy przedsiębiorstw spadły. Jednak konsumpcja, ważny składnik PKB, nadal rosła.

Tymczasem liczba bezrobotnych spadła po raz pierwszy w zeszłym tygodniu do 210 tys., lepiej niż konsensus 215 tys. ekonomistów ankietowanych przez Refinitiv.

„Rynek zwraca większą uwagę na dane gospodarcze. Kilka tygodni temu chodziło tylko o inflację, a nie o inne dane makro. Teraz wszystko, co może wpłynąć na wzrost, ma znaczenie, nie” – powiedziała Ann Bodeau, menedżer ds. globalnego portfela instrumentów o stałym dochodzie Amundi Zwłaszcza jeśli chodzi o konsumpcję.