Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Akcje, dane, wiadomości i zarobki

godzinę temu

Dyrektor generalny firmy Ericsson mówi, że europejski przemysł telekomunikacyjny prawdopodobnie będzie niezrównoważony

Dyrektor generalny szwedzkiego Ericssona powiedział, że struktura europejskiego przemysłu telekomunikacyjnego prawdopodobnie będzie niezrównoważona, wzywając do większej standaryzacji w całym regionie.

„Naprawdę dużym problemem w Europie jest to, że nasi klienci po prostu nie mogą budować sieci i myślę, że na dłuższą metę zaszkodzi to europejskiej konkurencyjności” — powiedział dyrektor generalny firmy Ericsson, Bori Ekholm, Karen Tzu z CNBC na Mobile World Congress w Barcelonie w Hiszpanii . .

W krajach takich jak Stany Zjednoczone, Chiny i Indie konsolidacja oznacza, że ​​obecnie w całym kraju jest tylko dwóch lub trzech operatorów, powiedział Ekholm.

Dodał, że w Europie „jest 200 operatorów, około czterech więcej w prawie każdym kraju. Jest to struktura przemysłowa, która prawdopodobnie nie jest zrównoważona i należy się nią zająć”.

Akcje Ericssona wzrosły o około 1% podczas popołudniowego handlu w Londynie.

– Sam Meredith

2 godziny temu

Private equity zapewnia najlepsze zwroty w okresie niepewności gospodarczej: Bain & Co.

Christophe de Vosser z firmy Bain & Co. mówi: Oczekuje, że to samo wydarzy się „podczas tego cyklu”.

3 godziny temu

Strateg mówi, że akcje, które dobrze radziły sobie w zeszłym roku, będą dobrze radzić sobie w tym roku

Roger Lee, Head of UK Equity Strategy w Investec, dzieli się swoimi poglądami na temat rozbieżnych losów rynków akcji w USA i Wielkiej Brytanii.

4 godziny temu

Prezes Commerzbanku: niemiecka gospodarka jest „odporna”

Manfred Knopf, dyrektor generalny Commerzbanku, określił elementy niemieckiej gospodarki jako „odporne” w wywiadzie dla Annette Weisbach z CNBC.

„Niemiecka średnia platforma transakcyjna jest bardzo elastyczna” — powiedział Knopf, omawiając powrót Commerzbanku na niemiecki DAX. „Mittelstand” opisuje niemieckie firmy średniej wielkości, które zwykle dobrze sobie radzą w okresach niestabilności gospodarczej.

Zauważył również, że firmy odchodzą od inwestowania w Chinach i zamiast tego inwestują więcej pieniędzy w Ameryce Północnej i Australii.

Commerzbank wypadł z niemieckiego indeksu giełdowego blue chipów w 2018 roku, ale wrócił w poniedziałek po podjęciu działań mających na celu przywrócenie rentowności.

READ  Lauren zatrudnia stylistkę paznokci w Bellingham, aby otworzyć ekskluzywną akademię

Knauf powiedział CNBC, że jego spojrzenie na niemiecką gospodarkę jest „lepsze niż niektórzy myślą”, ponieważ Commerzbank i jego klienci są „w dość dobrej formie”.

Zastanawiając się nad ostatnią serią podwyżek stóp procentowych przez Europejski Bank Centralny, Knopf powiedział, że spodziewa się „trochę więcej”.

„[A rate of] 3 plus coś, powiedział, jest prawdopodobnie tym, czego powinniśmy się spodziewać, ponieważ stopy procentowe w wysokości 3% „normalizują się”.

Commerzbank spodziewał się, że jego wyniki za 2023 r. będą „znacząco wyższe” niż te z 2022 r., po tym jak bank przedstawił lepszy niż oczekiwano czwarty kwartał w lutym.

– Hannah Ward Glinton

5 godzin temu

Ruch giełdowy: SBB w górę o 9,5%, Dechra Pharm w dół o 15%

Skandynawska firma działająca na rynku nieruchomości Samhällsbyggnadsbolaget prowadziła dziś rano europejskie akcje w hossach, które wzrosły o 9,5%, podczas gdy europejski sektor budowlany i materiałowy zyskał 1,4%.

Rolls-Royce przedłużył swoje ostatnie zyski, zwiększając się o 6% po tym, jak wstrząsnął rocznymi oczekiwaniami dotyczącymi zysków.

Dechra Pharmaceuticals, brytyjski producent produktów weterynaryjnych, spadł o 15% po tym, jak raportował, że zysk w pierwszej połowie spadł z 53,4 miliona funtów (63,9 miliona dolarów) do 29,7 miliona funtów.

– Jenny Reed

5 godzin temu

Spodziewamy się szczytu rynku 5G na wiele lat, mówi CEO Nokii

Pekka Lundmark omawia perspektywy 5G na Mobile World Congress w Barcelonie.

6 godzin temu

Limit cen energii w Wielkiej Brytanii obniżony na wiosnę, ale koszty pozostają wysokie

Limit ustalony przez organy regulacyjne na kwotę, którą brytyjscy dostawcy energii mogą pobierać od gospodarstw domowych, został obniżony o prawie 1000 funtów (1194 dolarów).

Od 1 kwietnia do 30 czerwca rachunki będą ograniczone do 3280 funtów za gaz i prąd łącznie, w porównaniu z obecnymi 4279 funtami. Regulator Ofgem powiedział, że było to spowodowane niedawnym spadkiem hurtowych cen energii.

rząd Wielkiej Brytanii wspierać Część rachunków konsumentów za energię do kwietnia 2024 r., co oznacza, że ​​przeciętne gospodarstwo domowe zapłaci około 3000 funtów. Jest to jednak nadal ponad dwukrotnie więcej niż średnia w 2021 r. i około 500 GBP więcej niż obecna średnia z powodu cięć dotacji.

READ  Strajk kolejowy w Wielkiej Brytanii: podczas strajku przemysłowego RMT, który odbędzie się w przyszłą środę, będzie kursować tylko 20% pociągów

Wielu Brytyjczyków nadal boryka się z wysokimi kosztami utrzymania, a inflacja wciąż przekracza 10%. Powszechny strajk trwa, ponieważ pracownicy różnych sektorów domagają się wyższych płac.

– Jenny Reed

6 godzin temu

Akcje Commerzbanku wzrosły o 4%, gdy bank ponownie wszedł do niemieckiego indeksu DAX

Akcje Commerzbanku wzrosły na początku handlu po tym, jak drugi co do wielkości pożyczkodawca w Niemczech powrócił do krajowego indeksu blue chipów DAX.

7 godzin temu

Rynki europejskie otwierają się wyżej

Europejski Stoxx 600 wzrósł o 0,8% krótko po poniedziałkowym otwarciu, przy wszystkich sektorach na plusie.

Dzieje się tak po tym, jak rynki europejskie odnotowały w zeszłym tygodniu największy spadek w tym roku. W tym tygodniu inwestorzy będą śledzić dane o inflacji z Francji, Hiszpanii, Niemiec, Włoch i strefy euro.

Akcje energii prowadziły w poniedziałek wzrost o 1,43%, a następnie sektor ubezpieczeń o 1,4%.

Niemiecki DAX stracił część zeszłotygodniowego pesymizmu i zyskał 1,15%, podczas gdy francuski CAC 40 wzrósł o prawie 1%, a brytyjski FTSE 100 o 0,75%.

Zobacz listę…

Indeks Stoxx 600.

12 godzin temu

CNBC Pro: „Rynek zaszedł za daleko”: główny globalny strateg przewiduje, kiedy Fed obniży stopy procentowe

Pomimo wysiłków amerykańskiego banku centralnego zmierzających do zaostrzenia warunków finansowych, „rynek zaszedł za daleko”, jak twierdzi Seema Shah, główny globalny strateg w Principal Global Investors,

Strateg powiedział CNBC, jak Fed może zareagować i kiedy obniży stopy procentowe, co może pobudzić rynki akcji.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

Piątek, 24 lutego 2023 r., 15:16 czasu wschodniego

Inwestorzy muszą „kontrolować to, co mogą kontrolować”, mówi Baird.

Według analityka Baird, Rossa Mayfielda, rynek widzi obecnie skutki „wielu dobrych wiadomości naraz”. Ponieważ inflacja wciąż rośnie i oczekuje się, że Rezerwa Federalna będzie nadal podnosić stopy procentowe, Mayfield radzi inwestorom, aby „kontrolowali to, co się dzieje”. [they] może kontrolować”.

READ  Brak oznak presji inflacyjnej wkrótce osłabnie, twierdzą analitycy - The First News

„Po pierwsze, zautomatyzuj rzeczy: uśrednianie kosztów w dolarach (inwestowanie w regularnie zaplanowanych okresach) to świetny sposób na wykrycie lepszych wyników na niestabilnych / bocznych rynkach”, napisał Mayfield w notatce w piątek.

„Po drugie, ponownie przejrzyj swoją alokację, aby upewnić się, że jesteś dobrze zdywersyfikowany i zaplanowany”.

– Hakyung Kim

piątek, 24 lutego 2023 r., 8:36 czasu wschodniego

Mester z Fed mówi, że stopy procentowe muszą przekraczać 5%, aby stłumić inflację

Prezes Fed w Cleveland, Loretta Mester, powiedziała w piątek, że stopy procentowe muszą wzrosnąć jeszcze bardziej, aby inflacja spadła.

„Moim zdaniem będziemy musieli podnieść stopy procentowe powyżej 5%” – powiedziała korespondentowi CNBC Steve’owi Laisemanowi podczas wywiadu w „Squawk Box”. „Wyliczymy powyższe. Będzie to zależeć od tego, jak gospodarka będzie się rozwijać w czasie. Ale myślę, że musimy być nieco powyżej 5% i pozostać tam przez jakiś czas, aby inflacja znalazła się na trwałej trajektorii spadkowej do 2%. „

Meester niedawno pojawiła się w wiadomościach, kiedy ujawniła, że ​​była w niewielkiej grupie urzędników Rezerwy Federalnej w dniach 31 stycznia-lutego. 1 Federalny Komitet Otwartego Rynku chciał podnieść stopę procentową o pół punktu procentowego zamiast zatwierdzonego przez komitet ruchu o ćwierć punktu.

– Jeffa Coxa

12 godzin temu

CNBC Pro: Inwestor mówi, że technologia jeszcze nie sięgnęła dna – i ujawnia zapasy FAANG, których należy unikać

Rosnący rynek niedźwiedzia czy nowy rynek byka? Specjaliści rynkowi wahają się co do odbicia technologii w tym roku, ale inwestor Mark Houghton uważa, że ​​najgorsze dopiero nadejdzie.

I chociaż akcje FAANG są popularne wśród wielu inwestorów, Hawtin uważa, że ​​niektóre wiążą się z bardziej ryzykownymi zakładami niż inne.

Profesjonalni subskrybenci mogą przeczytać więcej tutaj.

– Xavier Ong

10 godzin temu

Rynki europejskie: Oto zaproszenia na otwarcie