Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Akcja Netflix dotycząca udostępniania haseł rozpocznie się w nadchodzących miesiącach | Netflixa

Gigant streamingowy Netflix rozpocznie rozprawę z udostępnianiem haseł w pierwszym kwartale tego roku, po jego wydaniu Raport o zarobkach firmy akcjonariuszom w zeszłym tygodniu.

Praktyka udostępniania haseł osobom spoza domu abonenta stanie się bardziej złożona i prawdopodobnie będzie wiązać się z dodatkowymi opłatami za udostępnianie jednej subskrypcji w wielu lokalizacjach.

Chociaż nasze Warunki użytkowania ograniczają korzystanie z Netflixa Zdajemy sobie sprawę, że dla rodziny jest to zmiana dla członków, którzy udostępniają swoje konta szerzej” – powiedział Netflix w swoim raporcie dla akcjonariuszy.

„Po wprowadzeniu płatnego udostępniania członkowie w wielu krajach będą mieli również możliwość dopłaty, jeśli chcą udostępniać Netflix osobom, z którymi nie mieszkają. Tak jak dzisiaj, wszyscy członkowie będą mogli oglądać podczas podróży, czy to w telewizora lub urządzenia mobilnego”.

Opierając się na doświadczeniach z nowymi, surowszymi przepisami w wybranych krajach Ameryki Środkowej i Południowej w zeszłym roku, firma przyznała, że ​​spodziewa się negatywnej reakcji w krótkim okresie.

„W miarę jak przechodzimy przez tę zmianę – i ponieważ niektórzy pożyczkobiorcy przestają obserwować, ponieważ nie przechodzą na dodatkowych członków lub w pełni opłacone konta – zaangażowanie może mieć wpływ w najbliższej przyszłości, jak mierzą strony trzecie, takie jak Nielsen’s The Gauge, ” – czytamy w oświadczeniu.

„Uważamy jednak, że wzorzec będzie podobny do tego, który widzieliśmy w Ameryce Łacińskiej, z udziałem rosnącym z czasem, ponieważ nadal oferujemy dużą liczbę programów i subskrypcji dla pożyczkobiorców na własny rachunek”.

Netflix nie mógł podać bardziej szczegółowego terminu rozpoczęcia kampanii niż „później w pierwszym kwartale 2013 r.”.

Nowy model mógłby na przykład sprawić, że użytkownicy Netflix w Australii będą płacić około 4 USD więcej miesięcznie, jeśli zeszłoroczne doświadczenia z Kostaryki, Chile, Peru, Argentyny, Salwadoru, Gwatemali, Hondurasu i Republiki Dominikany są jakąkolwiek wskazówką. Firma wybrała te kraje, ponieważ wydaje się, że udostępnianie haseł jest tam szczególnie popularne.

Abonenci nie mieli żadnych ograniczeń nałożonych na urządzenia mobilne, takie jak smartfony, tablety czy laptopy, aby umożliwić legalnym użytkownikom dalszy dostęp do ich konta podczas podróży.

Ale nowy system może położyć kres logowaniu się na konto w celu oglądania programu Netflix w domu znajomego lub krewnego, a także udostępnianiu jednej subskrypcji w wielu domach.

Dyrektor ds. innowacji produktowych Netflix, Chengyi Long, wyjaśnił w zaktualizowanym poście na blogu w październiku, jak może działać nowy system. Tylko jedno gospodarstwo domowe może korzystać z jednego konta Netflix, ale można z niego korzystać na wielu urządzeniach. Aby dodać kolejne rodziny, obowiązywać będzie dodatkowa opłata miesięczna (w większości krajów Ameryki Łacińskiej wynosiła ona 2,99 USD). Podczas podróży dostęp do konta będzie możliwy tylko za pomocą tabletu, laptopa lub telefonu komórkowego. Abonenci będą mogli zalogować się, aby usunąć niechciane rodziny ze swoich kont.

„Dzisiejsze powszechne dzielenie się kontami między rodzinami podważa naszą długoterminową zdolność do inwestowania i ulepszania naszych usług” – powiedziała.

„Dlatego uważnie badaliśmy różne możliwości dla osób, które chcą dzielić swoje konta, aby płacić więcej”.

w 2022 r Tylko w pierwszym kwartale Netflix stracił 200 000 klientówi przyznał, że spodziewa się utraty kolejnych dwóch milionów ludzi w drugim kwartale. Firma obwiniła za spadek szereg czynników, w tym zwiększoną konkurencję i wojnę na Ukrainie

Nie tak dawno określono, w jaki sposób Netflix planuje wyegzekwować nowy system.

W przypadku testów w Ameryce Łacińskiej, jeśli zostanie wykryta zmiana lokalizacji konta, które było używane przez ponad dwa tygodnie, właściciel otrzymuje powiadomienie w aplikacji, dające mu możliwość zmiany adresu domowego lub uiszczenia opłaty dodać nowy adres.

w wywiadzie Z Variety 19 stycznia, Współzarządzający Netflix, Greg Peters, przyznał, że rozprawa z hasłami współdzielonymi „nie byłaby powszechnym posunięciem”, a firma zacznie egzekwować nowy system, dając klientom, którzy nadal współdzielą konta, „niezłą zachętę”, by płacili dodatkowo za wiele kont. gospodarstwa domowe do użytku.

W raporcie przekazanym akcjonariuszom tego samego dnia Netflix odnotował łącznie 231 milionów płatnych subskrypcji w 2022 roku, generując 32 miliardy dolarów przychodu i 5,6 miliarda dolarów dochodu operacyjnego.

Netflix Australia odmówił komentarza, twierdząc, że komunikat akcjonariuszy w tej sprawie z zeszłego tygodnia był najnowszy.

READ  Czego nie możesz zrobić od 17 maja - wszystkie rzeczy nadal są zakazane | Wielka Brytania | Aktualności