Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Activision wygrywa 14,5 miliona dolarów w procesie o oszustwo w Call of Duty

Activision wygrywa 14,5 miliona dolarów w procesie o oszustwo w Call of Duty

Activision odniosło drugie zwycięstwo w toczącej się sprawie sądowej przeciwko EngineOwning, twórcy oszustw, którego firma pozwała w 2022 r. Wczoraj sędzia okręgowy Michael Fitzgerald nakazał kilku oskarżonym, w tym samemu EngineOwning, zapłatę firmie 14 465 600 dolarów za utworzenie i dystrybucję tego oprogramowania. Wezwanie do służby oszukiwać.

Ponadto sędzia nakazał EngineOwning zrzeczenie się swojej witryny internetowej, zaprzestanie tworzenia i sprzedaży kodów oraz zapłatę 292 912 dolarów honorariów adwokackich na rzecz Activision. Możesz znaleźć PDF z orzeczeniem tutaj. Wygląda na to, że witryna Engineowning.to nadal działa i oferuje kody, takie jak „Aimbot”, który automatycznie celuje i strzela lub umożliwia widzenie innych graczy przez ściany w wielu grach, w tym kilku w dorsz seria.

Activision wygrała wcześniej 3 miliony dolarów w ramach ugody z dwiema osobami – Ignacio Gayduchenko i Manuelem Santiago – zaangażowanymi w EngineOwning, tak jak IGN Notatki. Pierwotnie złożyła jednak pozew przeciwko kilku osobom, które nigdy nie odpowiedziały na pozew.

Wczorajsze zgłoszenie zostało złożone w imieniu samej EngineOwning i jej założycieli, Valentina Riecka i Leona Rescha, a także kilku innych osób, w tym osób zajmujących się zarządzaniem, marketingiem i nadzorem witryny, a także autoryzowanego dystrybutora EngineOwning o imieniu Pascal Classen. Ponieważ nie odpowiedzieli, w kwietniu spółka ostatecznie zwróciła się do sądu o wykonanie wezwania, co doprowadziło do wczorajszego wyroku zaocznego.

Sędzia uznał EngineOwning i kilku powiązanych oskarżonych za winnych naruszenia ustawy Digital Millennium Copyright Act oraz ustawy o oszustwach i nadużyciach komputerowych. Uznał ich także za winnych „świadomego” namawiania graczy do kupowania i używania cheatów, mimo że o tym wiedzieli Wezwanie do służby Regulamin użytkowania tego zabrania.

Firmy zajmujące się grami coraz częściej zwracają się do sądów, aby rozprawić się z twórcami oszustw. W 2022 roku Bungie rozliczyło się Przeznaczenie 2 Twórcy cheatów za 13,5 miliona dolarów. Bungie wygrała także znacznie mniejszą sumę 63 000 dolarów, ale jest to prawdopodobnie pierwszy raz, kiedy ława przysięgłych wydała orzeczenie w takiej sprawie. Firma AimJunkies, pozwany w tej sprawie, przyjęła niezwykłe podejście do prowadzenia sprawy, zamiast ją ignorować lub rozstrzygać.

READ  Samsung prezentuje piękne etui ładujące Poke Ball Galaxy Buds 2