Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

ACSC leci do Polski na międzynarodowe ćwiczenia Air Education and Training Command Zobacz artykuł

ACSC leci do Polski na międzynarodowe ćwiczenia Air Education and Training Command Zobacz artykuł

Baza sił powietrznych Maxwell, Alabama. W ramach trwającej wymiany partnerskiej z Polską Akademią Sztuki Wojennej w Warszawie, Uniwersytet Lotniczy Wyślij sześciu członków do udziału w ćwiczeniu planowania komponentów powietrznych, AIR SHIELD, 13-21 maja 2023 r.


Czterech studentów i dwóch wykładowców z Kolegium Dowództwa i Sztabu PowietrznegoBył to już 14. wyjazd członków na to wydarzenie w ramach corocznej wymiany z uczelnią.




















„Oprócz udziału Amerykanów był także udział Niemców i Węgier” — powiedział Kevin Holzimer, członek wydziału, który brał udział w wycieczce i był jedną z sił napędowych 14 lat temu, aby pomóc w uruchomieniu tej możliwości. Głównym celem jest zapoznanie amerykańskich studentów z planowaniem z sojusznikami oraz wszystkimi wyzwaniami i możliwościami związanymi z tą pracą. Jak stwierdził jeden ze studentów: „Powinniśmy wysłać więcej studentów na tę wymianę. Często mówimy o pracy z sojusznikami, ale bardzo niewielu rzeczywiście pracuje z sojusznikami”.


Ta międzynarodowa wymiana zapewnia studentom i wykładowcom ACSC możliwość ćwiczenia planowania sił powietrznych w środowisku sojuszniczym podczas budowania połączeń w całej Europie w scenariuszu pomniejszonym, aby odzwierciedlić obecną sytuację globalną. Spośród uczestniczących studentów dwóch jest zapisanych do programu Joint-Domain Strategist, a dwóch innych Stypendyści Uniwersytetu Lotniczego zostanie przydzielony do Międzynarodowa Szkoła Zawodowej Edukacji Wojskowej oraz Joint Combat Division na rok akademicki 2024.


„Doświadczenia z Polski były zarówno pouczające, jak i istotne” — powiedział major Timmy Wang, jeden z uczniów biorących udział w wycieczce. „Uczestnicy podczas ćwiczeń z partnerami z NATO dostarczyli wglądu w swój sposób myślenia i zademonstrowali nasze wspólne wartości. Program nauczania w ACSC został zatwierdzony, ponieważ mogliśmy przejść od razu do planowania z naszymi partnerami z NATO i od razu mówić tym samym językiem i metodologią doktrynalną planowanie z wzajemnym zrozumieniem. Jednak mając już wcześniej do czynienia z sojusznikami, z moim doświadczeniem lotniczym, ten lot nadal podkreśla znaczenie współpracy z naszymi sojusznikami i partnerami. Możliwość spotkania się na poziomie osobistym i zawodowym jest niesamowitym doświadczeniem”.

READ  Polska podpisuje umowę Artemis - Space News



















Zespół był w stanie zaangażować się w scenariusze ćwiczeń, które obejmowały realistyczne problemy operacyjne, w tym wtargnięcie wschodniego sąsiada ze wsparciem ataków mieszanych. Ćwiczenie było dla uczniów okazją do nawiązania współpracy z grupami rówieśniczymi z Polski, Niemiec i Węgier oraz pracy w międzynarodowym przedsięwzięciu mającym na celu rozwiązanie globalnego problemu przy użyciu wspólnej doktryny aliantów.


„Uczestnictwo w tego typu ćwiczeniach jest bardzo korzystne” – powiedział Want. „Niewiele jest możliwości uczestniczenia w ćwiczeniach wielonarodowych, a każda taka okazja jest bardzo korzystna dla naszego rozwoju. Myślę, że jest to okazja do wymiany doświadczeń i budowania zaufania z naszymi sojusznikami. Mogłem podzielić się moim doświadczeniem w C-130 z Polski pilot C-130, wymieniaj się historiami i rozwijaj więź.” Wiem, że jeśli nasze ścieżki skrzyżują się w przyszłości, będziemy mogli budować na tej więzi i zaufaniu, aby realizować naszą misję”.