Tokio 2020: najlepsze momenty Nowej Zelandii

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020 zakończyły się po 17 dniach sportowej doskonałości światowej elity sportowców. Przyjrzymy się kilku ważnym momentom dla Nowozelandczyków.

Zgodnie z ruchem wskazówek zegara od góry: Lisa Carrington, Ellis Andrews, wioślarstwo męska ósemka, Tom Walsh.

Tokio 2020 na zawsze zapisze się w historii sportu Nowej Zelandii z powodu Starania Lisy Carrington o złoty medal Co sprawiło, że łódź, którą dorastał, ma nadzieję na najbardziej udane igrzyska olimpijskie w kraju.

Carrington zaczęła od dominującego występu w zawodach K-1 na 200m, nadając ton pozostałej części jej kampanii olimpijskiej.

To, co było bardzo jasne w sposobie, w jaki poradziła sobie z wydarzeniem, to to, jak szybka, silna i potężna wyglądała od początku swoich wyścigów, potwierdzając swoją dominację kilka sekund po tym, jak wyły syreny.

32-latek nie miał czasu na świętowanie po zaledwie godzinie ścigania się w finale K-2 500m kobiet u boku Caitlin Regal.

Po zdobyciu najlepszego olimpijskiego czasu w półfinale, duet przystąpił do rywalizacji o medale, a kandydaci znakomicie łączyli się, aby ukończyć wyścig prawie sekundę przed pogonią za pobiciem rekordu olimpijskiego.

Następnego dnia nadszedł czas, aby wrócić do swojej solowej specjalności na zawodach K-1500m, gdzie udało jej się podnieść temperaturę.

Uśmiechając się od ucha do ucha, gdy przekraczała linię mety, Carrington wyróżniła się trzecim złotem olimpijskim i piątym w swojej karierze oraz jednym brązowym medalem.

Lisę Carrington.  Złoty medal olimpijski K1500.  Nowa Zelandia.  Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020, Kanoe Sprint w Sea Forest Waterway, Tokio, Japonia, czwartek, 5 sierpnia 2021 r. Obowiązkowe źródło: © Steve McArthur/www.photosport.nz

Nowozelandzka żeglarz Lisa Carrington zdobyła trzy złote medale na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2020 roku.

W centrum uwagi kobiety

Tokio 2020 okazało się być Imponujący rok dla matematyki w Nowej Zelandii Kto zdobył 11 medali – więcej niż dziewięć zdobytych przez naszych męskich sportowców.

READ  „Nie negocjowaliśmy tego” - obywatel Nowej Zelandii w Indiach nie może wrócić do domu po zniesieniu zakazu podróżowania 1 aktualności

Wśród medalistów są znane nazwiska, takie jak weteranka miotająca Valerie Adams, golfistka Lydia Koe i wioślarz Emma Twigg.

Twigg podbiła serca Nowozelandczyków, wykazując prawdziwą determinację, by zdobyć złoto w finale wioślarstwa indywidualnego kobiet w stylu dominującym – jej pierwszy medal w jej 13-letniej karierze olimpijskiej.

Po zdobyciu złota Twigg powiedziała Sky Sports, że nie mogła uwierzyć, że w końcu to się stało.

„Szczerze dla każdego, kto ma trochę porażki, tak trzymaj. Jeśli wierzysz, że możesz coś zrobić i znasz swoją wartość, to będzie to twoja ostryga na świecie.

„Czuję, że to przeznaczenie, i zaczynamy, czuję się świetnie”.

bez komentarza

Emma Twigg, Lydia Koe i Dame Valerie Adams

Dwukrotny złoty medalista Adams udowodnił wartość tego doświadczenia, Wygraj brązowy medal Jest blisko drugiego miejsca, mimo że jest najstarszym pretendentem do finału.

Tymczasem w golfie została schwytana przez Ko II medal olimpijski Wygrała brązowy medal pod koniec zaciekłych zawodów, w których skończyła na 16 miejscu poniżej par, o jeden strzał za amerykańską złotą medalistką Nelly Kordą.

Medal Ko zwiększył rekordową liczbę medali Nowej Zelandii do 20 ogólnej liczby – dwukrotnie więcej niż nasz poprzedni najlepszy wysiłek w Rio w 2016 roku.

Babcia Ko zmarła w zeszłym tygodniu, a golfistka zadedykowała jej brązowy medal jej pamięci.

W międzyczasie pojawiły się również nowe twarze, a na podium po raz pierwszy zajęły miejsca Ellesse Andrews, Brooke Donoghue, Hannah Osborne i inne.

Początki dla sportowców Kiwi

Na tegorocznych igrzyskach olimpijskich drużyna Nowej Zelandii osiągnęła wiele pierwszych, a także garstkę historycznych debiutów.

Po tym, jak został pierwszym Nowozelandczykiem, który został wybrany na imprezę trampolinową w Rio 2016, Dylan Schmidt tym razem poszedł jeszcze dalej. Wygraj brązowy medal zostać pierwszym medalistą kiwi w wydarzeniu.

David Nika zdobył pierwszy w Nowej Zelandii medal olimpijski w boksie XXI wieku, a później zdobył brązowy medal Przegrał mecz półfinałowy Przeciwko Muzułmańskiej Republice Chińskiej Ghadzimagomedov.

W turnieju piłki nożnej mężczyzn Olimia White po raz pierwszy zakwalifikowała się do ćwierćfinału na igrzyskach olimpijskich po tym, jak Chris Wood poprowadził ich przez fazę grupową.

W dziwacznej sekwencji wydarzeń, pchnięcie kulą mężczyzn stało się pierwszym, który doczekał się dokładnego ponownego podium z ostatnich Igrzysk Olimpijskich w Rio.

Tom Walsh . z Nowej Zelandii Wykończony brązowym medalem Natomiast Amerykanin Joe Kovacs i Ryan Crozer zajęli odpowiednio drugie i pierwsze miejsce.

Marcus Daniel i Michael Venus pokonani Pierwszy w historii medal olimpijski Nowej Zelandii w tenisie Po zwycięstwie 7-6, 6-2 nad Amerykanami Austinem Krajeskiem i Tennysem Sandgrenem w tenisowym finale mężczyzn o brązowy medal.

Daniel i Venus stali się pierwszymi Nowozelandczykami, którzy zdobyli medal olimpijski w tym sporcie, odkąd Anthony Wilding zdobył indywidualny brąz w 1912 roku na Igrzyskach Sztokholmskich rywalizujących o Australię.

Nowozelandzcy surferzy Ella Williams i Billy Steyrmand

Na Igrzyska Olimpijskie w Tokio wprowadzono wiele nowych sportów, takich jak surfing, deskorolka, karate, wspinaczka sportowa i koszykówka 3×3.

Nowa Zelandia była reprezentowana w dwóch z tych nowych wydarzeń, a surferzy Ella Williams i Billy Stearmand zapisali się w historii jako pierwsi Nowozelandczycy, którzy rywalizowali w surfingu olimpijskim.

Ponadto 30-letnia Aucklander Andrea Anakan została pierwszym w historii zawodnikiem Nowej Zelandii w Impreza Karate Kata.

Złoty Dzień Wioślarstwa

Najbardziej udany dzień Nowej Zelandii na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio nadszedł siódmego dnia, kiedy nowozelandzka drużyna wioślarska wróciła do domu Trzy medale w nieco ponad godzinę.

Jako pierwszy na podium wspiął się Twigg, a za nim osiem kobiet, a Grace Prendergast i Keri Gowler dołączyły do ​​łodzi po zdobyciu złota w duecie bez sternika. Zdobyli trzecie srebro Nowej Zelandii na Igrzyskach.

W ostatniej konkurencji programu wioślarskiego olimpijskiego ośmiu mężczyzn zaskoczyło krytyków, zdobywając złoto – po raz pierwszy od czasu Igrzysk Olimpijskich w Monachium w 1972 r. Nowa Zelandia wygrała tę imprezę.

siódemki

Obie nowozelandzkie drużyny rugby przekonująco zakwalifikowały się do finału o złoty medal.

Jednak to Czarne Paprocie zdobyły pierwsze miejsce na tegorocznych Igrzyskach, pokonując w finale Rosyjski Komitet Olimpijski, Wielką Brytanię, Kenię, Fidżi i Francję. Pierwszy złoty medal.

Po przegranej z Australią zaledwie siedmioma punktami w finale złotego medalu Rio 2016, zwycięstwo również zrekompensowało drużynie.

Portia Woodman podczas meczu Nowej Zelandii z Republiką Chińską, Finał Olimpiady Kobiet Rugby Quartet w Tokio 2020 na stadionie Tokyo Stadium, Tokio, Japonia w Mandai 30 lipca 2021 r. Obowiązkowe źródło: @Kenji Demura/www.photosport.nz

Portia Woodman w przerwie dla Black Fern Sevens w meczu z Rosyjskim Komitetem Olimpijskim.

Tymczasem dla All Blacks Sevens ich mistrzostwo oznaczało znaczną poprawę w ich rozczarowującym debiucie olimpijskim w Rio 2016, kiedy zajęli piąte miejsce po znokautowaniu w ćwierćfinale przez Fidżi.

Ale to Latający Fidżi po raz kolejny rozwiali nadzieje na zdobycie długo oczekiwanego złotego medalu, Pokonaj wszystkich czarnych 27-12 w meczu o złoty medal.