Nextbike Poland planuje uruchomienie systemu Metrobike w polskiej Metropolii Górnośląsko-Zagłębiowskiej w lutym 2024 roku, gdzie stopniowo będzie wprowadzanych 7 tys. inteligentnych rowerów wyposażonych w nadajniki GPS.
Źródło: Nextbike Polska
Nextbike Poland poinformowało, że 25 lutego 2024 roku miasto Górny Śląsk-Zagliebie (GZM) w Polsce uruchomi System Roweru Metropolitalnego (Metrobike). Rozbudowana sieć obejmie cały region GZM, w skład którego wchodzi 31 miast i gmin, dzięki czemu to największy system rowerów miejskich w Polsce i trzeci co do wielkości w Europie.
System Metrobike, obsługiwany przez Nextbike Poland, zostanie uruchomiony w trzech etapach. Od 25 lutego 2024 r. w ośmiu miastach, w których działają już podobne systemy, dostępnych będzie 1260 rowerów. W drugiej fazie, zaplanowanej na drugą połowę roku, w kolejnych miastach liczba rowerów wzrośnie do około 4800. Ostatnia faza, zaplanowana na 2025 r., zakończy system obejmujący łącznie 7 000 rowerów we wszystkich uczestniczących miastach i gminach.
System Metrobike obejmuje 7 000 rowerów czwartej generacji, a konkretnie modele SmartBike 2.0 wyposażone w nadajniki GPS, co eliminuje potrzebę stosowania tradycyjnych mechanizmów blokujących.
Nextbike by TIER uruchamia system rowerów publicznych w Barcelos w Portugalii
„Dzięki synergii pomiędzy Nextbike i Metropolis mamy pewność, że nasze ukierunkowane wysiłki na rzecz innowacji przyczynią się do poprawy jakości życia mieszkańców, zapewniając im nowoczesne, ekologiczne i wygodne środki transportu” – powiedział Tomas Wojtkiewicz, dyrektor generalny Nextbike Polska . Rozwiązania, kolejny element inteligentnego miasta w regionie GZM.
Użytkownicy Metrobike będą mieli dostęp do dedykowanej aplikacji, z możliwością wypożyczenia rowerów za pośrednictwem istniejącej aplikacji Następny rower Aplikacja i wreszcie poprzez aplikację TransportGZM. System będzie zawierał zaawansowane technologie, w tym automatyczne rozmowy na żywo i chatboty, zapewniając elastyczne i łatwe w obsłudze wsparcie.
„Nasze Metrobike'y będą częścią naszego kompleksowego systemu transportowego. Nie postrzegamy Metrobike jedynie jako pojazdu rekreacyjnego, choć w tej roli również sprawdzi się znakomicie. Jest równorzędnym elementem zrównoważonego transportu miejskiego, obok tramwajów, autobusów i trolejbusów „Jest równorzędnym składnikiem zrównoważonego transportu miejskiego, obok tramwajów, autobusów i trolejbusów” – powiedział Kazimierz Karolczak, Prezes Zarządu GZM: „Jak przystało na pierwsze miasto w Polsce, budujemy pierwszy duży, zaawansowany technologicznie system transportu miejskiego który szanuje wyzwania i potrzeby współczesnych mieszkańców miast.”
„Internetowy ewangelista. Pisarz. Zapalony alkoholik. Miłośnik telewizji. Ekstremalny czytelnik. Miłośnik kawy. Bardzo upada.”
More Stories
„Majestatyczna jasność”: Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie znajduje nową stałą siedzibę | Wakacje w Polsce
Ochama wkracza do Europy, uruchamiając nowy magazyn w Polsce, aby zwiększyć efektywność
Polska może pozyskać inwestycje w pobliżu