NRL 2021: Roosters v Dragons Round 7

Trener Roosters, Trent Robinson, nie był zaskoczony natychmiastowym awansem Sama Walkera do National Football League, ale przyznał, że sezon juniorski w National Football League mógł przebiegać tak czy inaczej.

Walker strzelił kolejną próbę i ustawił się, gdy Roosters pokonali porażkę Jamesa Tedesco, aby zabłysnąć w Anzac Day, dzięki solidnemu zwycięstwu 34-10 nad Dragonem na Sydney Cricket Ground.

Występ 18-latka był jego drugim dominującym wysiłkiem w ciągu trzech tygodni po skierowaniu Kogutów do pokonania Rekinów w piątej rundzie.

Przegrana Tedesco okazała się katalizatorem ożywienia Lockera w walce o nagrodę MVP.

„Nie wiesz, co NFL z kimś zrobi” – powiedział Robinson po meczu, odnosząc się do niedoświadczonych graczy.

„Grają w juniorską piłkę nożną lub utrzymują wynik w określony sposób, a następnie awansują, a to po prostu nie dzieje się z powodu czasu, szybkości i presji.

„Ale on (Walker), w ciągu kilku tygodni, był w stanie wytrzymać presję. Wjechał do gry i jest naprawdę spokojny. Ogląda dużo futbolu i ma świetną bazę wiedzy.

„Nadal udaje mu się umieścić to w swobodnej grze i jest w stanie pozbyć się całego hałasu, jaki ludzie odczuwają podczas pierwszych 30-50 gier lub całej kariery.

– Może odłożyć to na bok i grać w piłkę nożną. Naszym zadaniem nie jest stanie mu na drodze. Naszą misją jest trenowanie go i rozwijanie, ale nie przeszkadzanie mu, bo dobrze widzi mecz.

Walker przygotowuje się do rzeźnika

„Musimy się ciągle uczyć, jak to dostosowywać i stylizować. Dopiero zaczynamy”.

Robinson skomentował interwencję, która zakończyła pierwszy mecz Tedesco w Anzac jako kapitan po wahadłowym ramieniu Jordana Pereiry w 34. minucie.

Incydent sprawił, że Pereira spędził 10 minut na linii bocznej w zwodniczym akcie, który skłonił australijskiego trenera Mal Minningę do ogłoszenia w Fox League, że Smoczy Skrzydłowy powinien zostać zwolniony.

READ  „Zobaczymy, czy nadarzy się okazja”: PlanetF1

Trener Roosters, Trent Robinson, zasugerował podobne odczucia, nie mówiąc dokładnych słów.

Powiedział: „Nie wiem, widzisz, skręcamy tam na chwilę”.

„Robią lepszą robotę, wysyłając ich do kosza. Oczywiście 18. gracz dobrze sobie dzisiaj poradził i tak to powinno działać. Musimy tylko zmniejszyć ich liczbę”.

„Jesteśmy gdzieś pomiędzy miejscem, w którym zawsze byliśmy, a miejscem, w którym istnieje związek rugby.

Pereira wysłał do Sina Bena za jego dużą ingerencję w Tedesco

„Nie potrzebujemy sądownictwa, aby uczyć ich lekcji, potrzebujemy sędziów terenowych, aby rodzice w domu rozumieli, że kara ma miejsce właśnie tam i teraz.

„Nie we wtorkowy wieczór, oni nie oglądają wtorkowego wieczoru. Musimy chronić brutalność meczu i dlaczego ludzie go oglądają”.

„Muszą wyciągnąć lekcje na boisku, jak wysiąść, jak się powstrzymać i ustawić technikę ataku w lepszej pozycji, ponieważ tego wieczoru będziesz ukarać swoją drużynę.

„Wtedy otrzymamy prawdziwe lekcje i ludzie zdadzą sobie sprawę, że traktujemy to poważnie”.

Wypróbuj nagrody Bunker Locker

Wyjście Tedesco z gry, jeśli w ogóle, aktywowało Koguty, gdy Walker i Joey Manu posunęli się naprzód, by sprowadzić drużynę do domu przed zdrowym tłumem liczącym 37,620 osób.

Oszałamiająca praca nóg Walkera była widoczna, gdy Roosters oderwał się od pustej krawędzi Pereiry w ostatnich sześciu minutach pierwszej połowy, po dwóch próbach prowadzenia 16-6 po wczesnych siłach na rękę.

Stamtąd Koguty wspięli się z innym sprzętem w drugim okresie z trzema kolejnymi próbami – jedna z nich pokazała Walkerowi siłę, by przecisnąć się przez linię.

Manu odrzuca obronę jakiegoś zmęczonego smoka

St George Illawarra wyglądał na zszokowanego w porównaniu z pierwszymi 20 minutami meczu, kiedy Lindsay Collins w prosty sposób pokonała passę, by zwiększyć prowadzenie.

Pojedyncza próba Manu, który wykorzystał słabą obronę linii bramkowej Josha McGuire’a i Andrew McCullougha, bez wątpienia zakończyła mecz pomimo późnej próby wyrwania Mikaela Ravalawy.

READ  Kaylum Boshier został wybrany Graczem Roku podczas Local Rugby Awards

„Myślałem, że to naprawdę fizyczny start i tak właśnie gra St. George” – powiedział Robinson.

„Podobało mi się 15-35 minut i myślę, że osiągnęliśmy tam wspinaczkę.

– Czułem, że fizycznie jesteśmy na szczycie. To było to, co przygotowało scenę do meczu, a potem zaczęliśmy go ponownie w drugiej połowie.

Obaj trenerzy dokonali zmian przed rozpoczęciem meczu, gdy Jack Bird awansował na piąte miejsce za Dragons i Sam Ferrells, powracając po kontuzji kolana do Rosters poprzez wymianę.

Starcie rozpoczęło się w szalony sposób, z trzema błędami w pierwszej minucie, które szybko zostały spotęgowane przez niezdarny wysoki strzał Terrella Fuimono na Tedesco, który trafił go w raporcie.

Sam Walker został odznaczony Medalem Anzac Spirit

Zakład Griffina na Birda prawie natychmiast się opłacił, aż Pinker podjął próbę w siódmej minucie po tym, jak Rosters wpadł na bramkę.

Koguty nie miały kłopotów, a kolejne kombinacje smoków ustawiały boisko Tariq Sims, by przełamać passę po krótkiej piłce Andrew McCullougha.

W tym miejscu pęd kończy się wraz z czerwonym V, a strona nie reaguje, gdy tylko Pereira wydaje polecenie chodzenia.

Konferencja prasowa: Roosters v Dragons - Round 7, 2021

Zarejestruj darmowe konto NRL, aby uzyskać dostęp do tego filmu i innych ekskluzywnych treści.