Nastolatek Rotorua wygrywa Mistrzostwa Świata Juniorów w kolarstwie górskim

Gina Hastings z Nowej Zelandii po zdobyciu tytułu mistrza świata w kolarstwie górskim we Francji.

Dostarczone / UCI

Młoda kobieta Rotorua, Gina Hastings, spełniła swoje marzenie, wygrywając tęczową koszulkę na Mistrzostwach Świata Kobiet w Downhillu w Les Gates we Francji.

Hastings, zawodowiec zakontraktowany w tym roku do Pivot Cycles, ukończył o 1,8 sekundy szybciej niż drugie miejsce Gracie Hemstreet (Kanada), podczas gdy Valentina Roa Sanchez z Kolumbii zajęła trzecie miejsce o prawie 15 sekund.

Deszcz w nocy sprawił, że trasa o długości 2,5 km była gładka i trudna z wieloma kraksami.

Hastings stał się dopiero drugim Nowozelandczykiem, który zdobył tytuł mistrza świata juniorów na stokach, z Scarlett Hagen zwyciężyła w 2004 roku, a także Les Jets, gdy ostatnie mistrzostwa świata odbyły się we francuskim ośrodku narciarskim.

„Wygranie mistrzostw świata było marzeniem, odkąd zacząłem jeździć na rowerze górskim i zdałem sobie sprawę, że chcę to robić w karierze. Osiągnięcie tego jest bardzo satysfakcjonujące” – powiedział Hastings.

„Zdobyłem drugie, trzecie i czwarte miejsce i myślę, że jestem wystarczająco szybki, ale niewystarczająco szybki. Więc zwycięstwo mówi mi, że mam to, czego potrzeba, aby być jednym z najlepszych.”

Nie była pewna, czy przyjedzie na Mistrzostwa Świata po złamaniu kciuka, co oznaczało, że przegapiła główny Puchar Świata w Kanadzie, a deszcz drastycznie zmienił sytuację na wcześniej szorstkim i zakurzonym dachu.

Złota medalistka Mistrzostw Świata Juniorów Nowej Zelandii Gina Hastings (w środku) wraz ze srebrną medalistką Gracie Heinstret (Kanada, z lewej) i brązową medalistką Valentiną Roa Sanchez (Kolumbia).

Dostawca / UCI

„Woda znajdowała się na górze. Dzisiaj było bardzo ślisko i bardzo łatwo się złamać, jeśli uderzę w korzeń lub róg lub uderzę pod niewłaściwy kąt. Prawie uderzyłem w górę, coraz bardziej opadałem i coraz bardziej w dół. Części były wolniejsze niż bym chciał, ale te części, w które uderzałem szybciej niż mogłem w praktyce. Ale byłem w stanie się tego trzymać.”

READ  Filar irlandzkiej wysokiej interwencji był cytowany przez Brodie Retallick

Kolejną ważną zmianą dla Hastings był awans do profesjonalnego zespołu Pivot Factory Racing.

„Zmieniłem wiele rzeczy. Nie muszę się o nic martwić – o mój rower, jedzenie, podróże, miejsce zamieszkania – tylko na szybką jazdę na rowerze. Spowodowało to dużo stresu i mogę w pełni skupić się na treningu i wyścigi.”

Hastings prowadził z koleżanką z drużyny Caitlin Flavel, która zajęła 10. miejsce w wyścigu juniorek kobiet.

Mistrz Queenstown National Jess Belewitt zajął 10. miejsce w elitarnym wyścigu kobiet, który wygrała Austriaczka Valentina Hall z Kalani Muirhead 20.

W elitarnym wyścigu mężczyzn, prowadzonym przez Loica Bruniego, który zdobył swoją piątą koszulkę Elite, doszło do francuskiego zamknięcia. Najlepszym zespołem Torpedo7 z Nowej Zelandii był konsekwentny i błyskotliwy profesjonalista Taranaki, Ed Masters 30., 10 sekund za zwycięzcą po solidnym występie na śliskich warunkach.

Alex Wyman z Christchurch był dwunastym najlepszym kolarzem męskim w 60 kwalifikacjach, a Cameron Beck i Nico Arnold znaleźli się w pierwszej dwudziestce.

Mistrzostwa Świata zakończą się jutro elitarnym wyścigiem z nowozelandzkim zespołem Torpedo7, złożonym z mistrza świata na krótkim torze Sama Geesa, czołowego 20 rankingu Antona Coopera, medalisty Igrzysk Wspólnoty Narodów Bena Olivera i jego brata Craiga.

konsekwencje:

Zjazd, juniorki kobiet: Gina Hastings (Nowa Zelandia) 4:18.541, 1; Gracie Henstreet (Kanada) w 1,870 sekundy, 2; Valentina Roa Sanchez (COL) o 15.944, 3. Również: Caitlin Flavell (NZL) o 47,879s, 10.