Svitolina przeżywa atak Kersta, Świątek dociera do czwartej rundy Indian Wells

(Reuters) – Czwarte rozstawienie Elina Svitolina przeżyła atak rumuńskiej Sorany Kirstii w trzeciej rundzie, aby wygrać 4-6 6-4 7-6 w Indian Wells w niedzielę, podczas gdy druga rozstawiona polska Iga Świątek pokonała Veronikę Kudermetovą. 6-1 6-0.

Ukrainka Svitolina, która zdobyła brąz na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, uratowała 12 z 16 szans sprinterskich stworzonych przez Cirsteę w rywalizacji 2 godziny 32 minuty i musiała walczyć 4-2 o trzecie miejsce. Żywy.

Rok po zdobyciu swojego pierwszego ważnego tytułu we French Open, dominująca Świątek straciła zaledwie trzy z pierwszych punktów zaserwowania i nie miała przerwy, strzelając pięć asów przeciwko Rosjance Kudermetovej, która nie była w stanie zdobyć przyczółka. Mecz trwał 54 minuty.

20-latka powiedziała dziennikarzom po meczu, że planuje przekazać swoją nagrodę pieniężną z trzeciej rundy organizacji non-profit z okazji Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego.

„Wspieranie zdrowia psychicznego zawsze było dla mnie bliskim tematem, więc po raz pierwszy chcę zrobić coś (w) tym kierunku, aby pomóc komuś, niektórym ludziom” – powiedział Świątek.

Kanadyjka Leila Fernandez pokazała więcej hartu, co pomogło jej zająć drugie miejsce za Emmą Radocano na US Open w zeszłym miesiącu, gdy 19-latka zdołała zbić się z tyłu, wyprzedzając dziewiąte rozstawienie Anastasii Pavlyuchenkova 5-7 6-3 6:-4 .

Victoria Azarenka pokonała Petrę Kvitovą 7:5 6:4 w zwycięskiej bitwie zwycięzców Wielkiego Szlema, aby umówić się na randkę z Aleksandrą Sasnowicz.

Na froncie mężczyzn trzecio rozstawiony Alexander Zverev pokonał błędy drugiego seta, pokonując Amerykanina Jensona Broxby’ego 6-4 3-6 6-1 i wykonał dziesiątki jardów osuwiska – w tym 10 w samym trzecim secie – aby wygrać trzeci tytuł Masters 1000. rok. Czytaj więcej

Światowy numer siódmy Matteo Berrettini pokonał Alejandro Tabello z Chile 6-4 7-5 w meczu drugiej rundy.

Berrettini obronił dwa breakpointy i wysłał 11 asów przeciwko Tabello, a Włoch, który przegrał z numerem jeden na świecie Novak Djokovic w finale Wimbledonu na początku tego roku, ryknął, przypieczętowując mecz.

READ  Black Caps wyrównują serię ODI przeciwko Pakistanowi, gdy Devon Conway staje na drodze toną

„Dziś nie było łatwo. Przez ostatnie dni zmagałem się z moim ciałem, więc wiedziałem, że tego nie zrobię – powiedziałem sobie, żeby nie oczekiwać najlepszego, ale jestem prawie pewien, że kiedy poziom się podniesie, będę gotowy.”

Berrettini, dziesiąty rozstawiony, pokonał Australijczyka Johna Millmana 6:2, 6:2, a Francuz Gael Monfils pokonał Gianluca Magera 6:4, 6:2.

Tymczasem Brytyjczyk Andy Murray podjął wyzwanie 18-letniego Hiszpana Carlosa Alcaraz, który w zeszłym miesiącu zaliczył imponujący wyścig do ćwierćfinału US Open. Czytaj więcej

34-letni Murray, trzykrotny zwycięzca Wielkiego Szlema, zdobył dwie trzecie swoich pierwszych punktów za serwis i zaoszczędził osiem na 10 punktów przełamania, wygrywając 5-7 6-3 6-2.

(Raportowanie Amy Tenery w Nowym Jorku; Dodatkowe reportaże Shrivathsy Sridhar w Bengaluru; Edytowanie przez Toby’ego Davisa, Stephena Coatesa i Kirsten Donovan

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.