Svitolina przeżywa atak Kersta, Świątek dociera do czwartej rundy Indian Wells

(Reuters) – Czwarte rozstawienie Elina Svitolina przeżyła atak rumuńskiej Sorany Kirstii w trzeciej rundzie, aby wygrać 4-6 6-4 7-6 w Indian Wells w niedzielę, podczas gdy druga rozstawiona polska Iga Świątek pokonała Veronikę Kudermetovą. 6-1 6-0.

Ukrainka Svitolina, która zdobyła brąz na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, uratowała 12 z 16 szans sprinterskich stworzonych przez Cirsteę w rywalizacji 2 godziny 32 minuty i musiała walczyć 4-2 o trzecie miejsce. Żywy.

Rok po zdobyciu swojego pierwszego ważnego tytułu we French Open, dominująca Świątek straciła zaledwie trzy z pierwszych punktów zaserwowania i nie miała przerwy, strzelając pięć asów przeciwko Rosjance Kudermetovej, która nie była w stanie zdobyć przyczółka. Mecz trwał 54 minuty.

20-latka powiedziała dziennikarzom po meczu, że planuje przekazać swoją nagrodę pieniężną z trzeciej rundy organizacji non-profit z okazji Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego.

„Wspieranie zdrowia psychicznego zawsze było dla mnie bliskim tematem, więc po raz pierwszy chcę zrobić coś (w) tym kierunku, aby pomóc komuś, niektórym ludziom” – powiedział Świątek.

Kanadyjka Leila Fernandez pokazała więcej hartu, co pomogło jej zająć drugie miejsce za Emmą Radocano na US Open w zeszłym miesiącu, gdy 19-latka zdołała zbić się z tyłu, wyprzedzając dziewiąte rozstawienie Anastasii Pavlyuchenkova 5-7 6-3 6:-4 .

Victoria Azarenka pokonała Petrę Kvitovą 7:5 6:4 w zwycięskiej bitwie zwycięzców Wielkiego Szlema, aby umówić się na randkę z Aleksandrą Sasnowicz.

Na froncie mężczyzn trzecio rozstawiony Alexander Zverev pokonał błędy drugiego seta, pokonując Amerykanina Jensona Broxby’ego 6-4 3-6 6-1 i wykonał dziesiątki jardów osuwiska – w tym 10 w samym trzecim secie – aby wygrać trzeci tytuł Masters 1000. rok. Czytaj więcej

Światowy numer siódmy Matteo Berrettini pokonał Alejandro Tabello z Chile 6-4 7-5 w meczu drugiej rundy.

Berrettini obronił dwa breakpointy i wysłał 11 asów przeciwko Tabello, a Włoch, który przegrał z numerem jeden na świecie Novak Djokovic w finale Wimbledonu na początku tego roku, ryknął, przypieczętowując mecz.

READ  Igrzyska Olimpijskie w Tokio: Lydia Koe miesza się po mocnej rundzie otwarcia

„Dziś nie było łatwo. Przez ostatnie dni zmagałem się z moim ciałem, więc wiedziałem, że tego nie zrobię – powiedziałem sobie, żeby nie oczekiwać najlepszego, ale jestem prawie pewien, że kiedy poziom się podniesie, będę gotowy.”

Berrettini, dziesiąty rozstawiony, pokonał Australijczyka Johna Millmana 6:2, 6:2, a Francuz Gael Monfils pokonał Gianluca Magera 6:4, 6:2.

Tymczasem Brytyjczyk Andy Murray podjął wyzwanie 18-letniego Hiszpana Carlosa Alcaraz, który w zeszłym miesiącu zaliczył imponujący wyścig do ćwierćfinału US Open. Czytaj więcej

34-letni Murray, trzykrotny zwycięzca Wielkiego Szlema, zdobył dwie trzecie swoich pierwszych punktów za serwis i zaoszczędził osiem na 10 punktów przełamania, wygrywając 5-7 6-3 6-2.

(Raportowanie Amy Tenery w Nowym Jorku; Dodatkowe reportaże Shrivathsy Sridhar w Bengaluru; Edytowanie przez Toby’ego Davisa, Stephena Coatesa i Kirsten Donovan

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.