Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

7R sprzedaje polskie portfolio projektów firmie CTP

Polski deweloper powierzchni przemysłowych 7R sfinalizował sprzedaż szeregu projektów w całej Polsce swojemu czeskiemu odpowiednikowi CTP Group. W portfolio znajdują się tereny z projektami w fazie deweloperskiej i przeddeweloperskiej. Na przejętych terenach można zagospodarować około 1,2 miliona metrów kwadratowych pleksi.

Portfel przejęty od 7R obejmuje projekty na Śląsku, w centralnej i północnej Polsce, które są w fazie rozwoju, takie jak Warszawa i Katowice, a także inne tereny w całej Polsce, które wciąż znajdują się w fazie pre-development. Nabyty grunt ma potencjał do zagospodarowania 1,2 mln mkw. powierzchni magazynowo-przemysłowej.

White & Case był doradcą prawnym kupującego przy tej transakcji, a Linklaters sprzedającemu.

Strategicznie zlokalizowane tereny przejęte przez CTP od 7R, zlokalizowane głównie w Warszawie i okolicach Górnego Śląska, korzystają z silnej infrastruktury otaczającej i są dobrze przygotowane do rozwoju. CTP zgodził się również na przejęcie projektów, które są obecnie budowane w Katowicach i Michonovie na południe od Warszawy. Tereny te uzupełnią istniejącą sieć trzech parków CTP w Polsce w Iowa, 40 km od granicy polsko-niemieckiej, Opolu na południu kraju i Zabrzu koło Katowic. Obecnie żaden z polskich parków zlokalizowanych na terenie CPT, które mają łączną powierzchnię 42 000 mkw., nie jest dostępny.
Piotr Flugel, kierownik budowy w CTP Poland

CTP jest największym właścicielem, deweloperem i zarządcą nieruchomości logistycznych i przemysłowych w Europie kontynentalnej pod względem powierzchni najmu brutto. Od 2021 roku jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Amsterdamie.

W 2021 roku sprzedaliśmy 17 projektów instytucjonalnym funduszom inwestycyjnym i międzynarodowym firmom z branży nieruchomości o łącznej wartości prawie 400 mln euro. Tworząc nasze projekty zawsze dbamy o tworzenie i zapewnienie ich długoterminowej wartości. Dlatego oprócz zapewnienia idealnych lokalizacji stawiamy również na innowacyjne rozwiązania środowiskowe i przestrzeganie standardów zrównoważonego rozwoju. Cieszę się, że Grupa CTP wybrała nasze projekty do rozwoju swojego portfolio logistycznego w Polsce. To znacznie zwiększyło nasze możliwości kapitałowe i umożliwiło nam skuteczną realizację kolejnego etapu strategii rozwoju 7R.
Tomasz Lubowiecki, Założyciel i Prezes Zarządu 7R

Od początku swojej działalności 7R zrealizował projekty o łącznej powierzchni ok. 1,5 mln mkw. Obecnie 7R ma ponad 4 miliony metrów kwadratowych w trakcie inwestycji w różnych lokalizacjach w całej Polsce. Jej pierwszy projekt poza granicami Polski ma ruszyć w Czechach w IV kwartale br.

READ  Polska zaszczepi Ukrainę preparatem AstraZeneca w maju-czerwcu