Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

VSB Group kupuje prawa do projektu odnawialnej hybrydy w Polsce

Niemiecki producent turbin wiatrowych VSB Holding ogłosił Obsesja wszystkich praw do projektu hybrydowej energii odnawialnej o mocy 170 MW w województwie dolnośląskim.

Hybrydowy obiekt składa się z farm wiatrowych i fotowoltaicznych (PV) i ma być gotowy do budowy pod koniec przyszłego roku.

Będzie mógł pomieścić do dziesięciu turbin wiatrowych o mocy 7 MW oraz park słoneczny o mocy do 100 MW.

VSB podało, że wstępnie opracowany projekt obejmuje około 120 hektarów.

Dyrektor zarządzający VSB Energie Odnawialne Polska, Hubert Kowalski, powiedział: „Połączenie energetyki wiatrowej z parkiem fotowoltaicznym zapewnia maksymalne zwroty poza regionem.

„Jesteśmy przekonani, że nadchodzące pozytywne zmiany w obszarze 10 ha dystansu społecznego w Polsce dadzą nam dodatkowy impuls do sukcesu projektu.”

Działając w polskim sektorze energetyki odnawialnej od 2008 r., firma VSB uruchomiła w kraju około 76 MW mocy i posiada ponad 600 MW w eksploatacji.

Spółka oddała do użytku farmę wiatrową Taczalin w ramach umowy na zakup energii (PPA), która została wdrożona w 2018 roku.

Farma wiatrowa Taczalin dostarcza 45,1 MW czystej energii do zakładu produkcyjnego Mercedes-Benz w Jaworze.

Obecnie VSB jest zaangażowana w budowę farmy wiatrowej Baranów-Rychtal o mocy 42,6 MW, która ma zostać oddana do użytku w przyszłym roku.

W lutym br. Grupa VSB VSB Energie Nouvelles Nabył portfel energii wiatrowej 143,5 MW we Francji we współpracy z ADE i 3N Développement.

Portfel składa się z dziewięciu aktywów wiatrowych z łącznie 37 turbinami wiatrowymi.

Aktywa znajdują się w Allier, Creuse, Isère, Oise, Pas-de-Calais i Puy de Dôme.

Przejęcie było częścią wysiłków VSB Énergies Nouvelles, aby stać się jednym z pięciu największych niezależnych producentów energii odnawialnej we Francji poprzez partnerstwa i przejęcia.

Powiązane firmy