Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

301 nowo potwierdzonych egzoplanet – odkrytych za pomocą nowej głębokiej sieci neuronowej ExoMiner

powiedział John Jenkins, naukowiec zajmujący się egzoplanetami z NASA Ames Research Center w kalifornijskiej Dolinie Krzemowej. „Możemy łatwo wyjaśnić funkcje w ExoMiner, które dostarczają dane, aby odrzucić lub potwierdzić planetę”.

Jaka jest różnica między potwierdzoną a zwalidowaną egzoplanetą? Planeta jest „potwierdzona”, gdy różne techniki obserwacyjne ujawniają cechy, które mogą być wyjaśnione tylko przez planetę. Planeta jest „sprawdzana” za pomocą statystyk – co oznacza, jak prawdopodobne jest, że jest planetą na podstawie danych.

W artykule badawczym opublikowanym w Astrophysical Journal, zespół Ames zademonstrował, w jaki sposób ExoMiner odkrył 301 planet przy użyciu danych z pozostałej grupy potencjalnych – lub kandydujących – planet w archiwach Keplera. Wszystkie 301 zatwierdzonych planet zostało automatycznie odkryte przez rurociąg Centrum Operacyjnego Nauki Keplera i uaktualnione do statusu kandydatki na planetę przez Biuro Nauki Keplera. Ale do ExoMiner nikt nie był w stanie potwierdzić ich jako planet.

Artykuł pokazuje również, w jaki sposób ExoMiner jest bardziej dokładny i spójny w wykluczaniu fałszywych trafień i lepiej potrafi ujawniać prawdziwe sygnatury planet krążących wokół swoich gwiazd macierzystych – a wszystko to jednocześnie dając naukowcom możliwość szczegółowego przyjrzenia się, co doprowadziło ExoMiner do wniosku.

„Kiedy mówisz ExoMiner, że coś jest planetą, możesz być pewien, że to planeta” – dodał Hamid Valizadegan, kierownik projektu ExoMiner i dyrektor ds. uczenia maszynowego w Universities Space Research Consortium w Ames. „ExoMiner jest bardzo dokładny i pod pewnymi względami bardziej niezawodny niż zarówno obecne klasyfikatory maszynowe, jak i eksperci od ludzi, których ma naśladować ze względu na błędy związane z ludzkimi etykietami”.

Uważa się, że żadna z nowo potwierdzonych planet nie jest podobna do Ziemi ani nie znajduje się w nadającej się do zamieszkania strefie swoich gwiazd macierzystych. Mają jednak cechy podobne do wszystkich potwierdzonych egzoplanet w sąsiedztwie galaktyki.

READ  Naukowcy znajdują dziwny czarny „superjonizowany lód”, który może istnieć wewnątrz innych planet

„Te 301 odkryć pomaga nam lepiej zrozumieć planety i układy słoneczne spoza naszej grupy oraz to, co sprawia, że ​​nasza planeta jest tak wyjątkowa” – powiedział Jenkins.

W miarę kontynuowania poszukiwań kolejnych egzoplanet – za pomocą misji Fotometria tranzytowa Podobnie jak Transiting Exoplanet Survey Satellite (TESS) NASA oraz misja PLATO (Transiting and Oscillations PLATO) Europejskiej Agencji Kosmicznej, ExoMiner będzie miał więcej szans, aby udowodnić, że sprosta temu zadaniu.

„Teraz, gdy wyszkoliliśmy ExoMiner przy użyciu danych Keplera, z niewielkim dopracowaniem, możemy przenieść tę naukę do innych zadań, w tym on-kozaObecnie nad tym pracujemy, powiedział Valizadegan. „Jest miejsce na wzrost”.

NASA Ames zarządzała misjami Kepler i K2 dla Dyrekcji Misji Naukowych NASA. Laboratorium Napędów Odrzutowych Udało jej się rozwinąć misję Keplera. System lotu jest obsługiwany przez Ball Aerospace & Technologies Corporation przy wsparciu Laboratorium Fizyki Atmosfery i Kosmosu na Uniwersytecie Kolorado w Boulder.