Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

🇵🇱 Polska: Artur Orzech powraca jako polski komentator Eurowizji 2024

🇵🇱 Polska: Artur Orzech powraca jako polski komentator Eurowizji 2024

Artur Orzech będzie komentatorem tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji w Polsce.

Potwierdzono, że Artur Orzech powróci, aby oprowadzać polskich widzów podczas tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji. Artur komentuje konkurs każdego roku, w którym Polska uczestniczy od 1994 r., z wyjątkiem lat 1996, 1997, 2021, 2022 i 2023.

W 2021 roku Orzech stanął w obliczu niepowodzenia, gdy polski nadawca publiczny TVP zwolnił go ze względu na incydent związany z opóźnieniem w nagrywaniu. Szansa na sukces. Jednak TVP przywróciła Orzecha jako komentatora tegorocznej Eurowizji, o czym poinformowała za pośrednictwem Instagrama.

Eurowizja 2024

Luna będzie reprezentować Polskę w Konkursie Piosenki Eurowizji 2024 ze swoim utworem „The Tower”. Luna została wybrana spośród około 60 artystów, którzy potwierdzili zainteresowanie reprezentowaniem Polski w tegorocznym Konkursie Piosenki Eurowizji.

Źródło obrazu: Radzyńskie Spotkania z Podróżnikami | źródło: AGTVB

Polska zadebiutowała w Konkursie Piosenki Eurowizji w 1994 roku wraz z wieloma innymi krajami Europy Wschodniej. Ich debiutancki rok był najlepszym w dotychczasowej historii, a drugie miejsce zajęła Edyta Górniak ze swoją piosenką „To nie ja!”. Polsce nie udało się później powtórzyć tego początkowego sukcesu, w latach 1994–2011 w konkursie tylko raz znalazła się w pierwszej dziesiątce. W 2012 roku, po serii bez kwalifikacji, Polska wycofała się z rywalizacji ze względu na trudności finansowe. Od powrotu w 2014 roku cieszą się znacznie większymi sukcesami w zawodach, co roku aż do 2017 roku docierając do finału.

READ  Polski rynek EV szybko dogania inne części Europy