Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Związki regionalne odrzucają propozycję rządzącą Nową Zelandią Rugby

Związki prowincjonalne odrzuciły reformę sędziowania zaproponowaną przez New Zealand Rugby i przyjęły jej złagodzoną wersję.

„Propozycja 1” spółki NZ Rugby, popierana przez Nowozelandzkie Stowarzyszenie Graczy Rugby i Nowozelandzką Radę Rugby Maorysów, która przyjęła zasadniczo wszystkie zalecenia z zeszłorocznego niezależnego przeglądu zarządzania, nie uzyskała wymaganej większości dwóch trzecich – 31 głosów na rzecz. I 59 przeciw

Propozycja 2, wysunięta przez grupę związków regionalnych, w tym Auckland, Wellington i Canterbury, została przegłosowana większością 69 do 21.

Propozycja ta pozwoliłaby na utrzymanie jakiejś formy reprezentacji regionalnej, przy czym trzech z dziewięciu dyrektorów musiało w przeszłości pracować w zgromadzeniach prowincji.

W zeszłym roku niezależny przegląd zalecił niezależne mianowanie wszystkich dziewięciu członków zarządu rugby w Nowej Zelandii.

Obecnie 26 stowarzyszeń regionalnych i Maoryska Rada Rugby wyznaczają trzech członków zarządu.

Związek Zawodników reprezentujący zawodowych graczy w kraju zagroził wycofaniem się z gry, jeśli zalecenia zawarte w ubiegłorocznym przeglądzie Pilkington nie zostaną w pełni wdrożone.

Przemawiając w imieniu Propozycji 2, przedstawiciel Canterbury, Pete Winchester, powiedział, że ważne jest, aby osoby posiadające wiedzę na temat gry społecznościowej zajęły miejsce przy „najwyższym stole”.

Dzisiejsza decyzja może zrewolucjonizować sposób prowadzenia profesjonalnej gry w Nowej Zelandii.

Zarząd NZR przyjmuje do wiadomości decyzję podjętą dzisiaj przez członków z prawem głosu na Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu (SGM) o przyjęciu poprawki do konstytucji, która uczyni jej strukturę zarządzania bardziej niezależną, przy czym wszystkie nominacje są rekomendowane przez Komisję ds. Nominacji.

„To oznacza poważną zmianę i w najlepszym interesie rugby leży wspólne działanie” – stwierdziło NZ Rugby w oświadczeniu.

„Zarząd NZR wdroży tę decyzję tak szybko, jak to możliwe, łącznie z procesem aplikowania na stanowiska w Zarządzie, aby zapewnić najlepsze możliwe połączenie umiejętności, różnorodności i perspektyw.

„Chcemy konstruktywnie współpracować ze wszystkimi stronami zainteresowanymi rugby, aby wdrożyć reformy i zapewnić pewność gry.

READ  Faya Fifita odmawia powrotu do nowozelandzkiego Super Rugby

„W międzyczasie nadal koncentrujemy się na wszystkich aspektach gry, od społeczności rugby po nasze drużyny w czerni, zawody i sponsorów”.

W innym oświadczeniu Rowena Duncum, rzeczniczka związków zawodowych stojąca za drugą propozycją, stwierdziła, że ​​nowy system „zapewni nowoczesny, niezależny zarząd z doświadczeniem i empatią dla 150 000 osób, które grają w tę grę i zarządzają nią w całym kraju”.

„Trzej członkowie zarządu musieliby, oprócz umiejętności zarządczych, posiadać czas w Radzie Federacji Okręgowej. Poza tym propozycje były identyczne, jeśli chodzi o przyjęcie nowoczesnego zarządzania.

„Sednem gry pozostają ludzie, którzy w nią grają” – stwierdziła.

„Nowozelandzka Komisja Rugby nadzoruje cały mecz, od dołu do góry, dlatego cieszymy się, że Nowa Zelandia Rugby Board pozostaje zakotwiczona w całej grze, od dołu do góry.

„Będziemy mieli zarząd zdolny do nadzorowania międzynarodowej i komercyjnej działalności NZR oraz zarządzania grą krajową.

„Ta decyzja gwarantuje, że Nowa Zelandia Rugby Board zrozumie i doceni zakres, w jakim decyzje jej oraz NZR wpływają na społeczność rugby”.

Z rnz.co.nz

Nadchodzi więcej.