Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zrównoważ swoje hormony z tymi 5 niesamowitymi nasionami

Niezrównoważone hormony mogą wpływać na funkcjonowanie organizmu, prowadząc do różnych problemów, w tym między innymi PCOS i niepłodności.

Dietetyk Manbrite wymienia „cudowne” nasiona, które mogą pomóc zrównoważyć hormony (zdjęcie: Pexels)

Od kontrolowania cyklu menstruacyjnego po radzenie sobie z głodem, hormony – które są chemicznymi posłańcami – odgrywają istotną rolę w naszym ogólnym samopoczuciu. Dieta uboga w składniki odżywcze jest bardziej prawdopodobna hormony Oprócz powodowania innych problemów zdrowotnych.

Niezrównoważone hormony mogą wpływać na funkcjonowanie organizmu, powodując różne problemy, w tym: bezpłodność i PCOS m.in. W związku z tym należy zwrócić szczególną uwagę na zdrowie hormonalne.

Kup Teraz | Nasz najlepszy abonament ma teraz specjalną cenę

Dietetyk Manpreet niedawno zabrał się na Instagram, aby podzielić się „fajnymi nasionami”, które mogą pomóc zrównoważyć hormony.

nasiona Chia

Te nasiona są bogate w kwasy omega-3. Wapńi włókna. Wiadomo, że nasiona chia zmniejszają objawy napięcia przedmiesiączkowego. Moczyć nasiona przez co najmniej dwie godziny. Można go potem dodać do koktajli, twarogu lub zjeść z owocami – zasugerowała.

READ  Dieta składająca się z wysoce przetworzonej żywności wiąże się ze wzrostem...: Neuroscience Today

siemię lniane

Nasiona lnu są dobrym źródłem Omega 3 i włókna. Pomagają zwiększyć płodność i pomagają w produkcji estrogenu. Możesz dodać 1 łyżeczkę prażonych i zmielonych nasion lnu do jogurtu, sałatki, soku, wody i jogurtu.

ziarenka sezamu

Bogate w wapń, żelazo i błonnik nasiona te można spożywać dodając je do warzyw, chutneys i laddos lub zagniatając je w cieście chapati.

ziarna słonecznika

Nasiona słonecznika są dobrym źródłem witaminy E, selenu i nie tylko progesteron. Możesz namoczyć nasiona i zjeść je z owocami lub dodać nasiona do koktajli i jogurtu.

nasiona dyni

Te nasiona są bogate w kwasy omega-3, magnez i cynk. nasiona dyni Można go dodawać do sałatek i koktajli. Dodatkowo można je uzyskać z owocami lub robiąc masło z pestek dyni.

Aby uzyskać więcej informacji o stylu życia, śledź nas na Instagram | Świergot | Facebook I nie przegap najnowszych aktualizacji!

© IE Online Media Services Pvt Ltd