Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Żona Bruce’a Willisa, Emma, ​​zabiera głos za pomocą swojej platformy, aby „podnieść świadomość” na temat otępienia czołowo-skroniowego

Christine Rendon i Andrea Cavalier dla Dailymail.Com

21:31 07 marca 2023, aktualizacja o 22:02 07 marca 2023

Emma Heming Willis, żona Bruce’a Willisa, używa swojego głosu, aby „podnieść świadomość” na temat otępienia czołowo-skroniowego po tym, jak u jej męża zdiagnozowano tę chorobę.

W filmie opublikowanym we wtorek na swoim Instagramie 44-letnia Willis opowiada o tym, jak skierować swój ból na „coś dobrego” i wykorzystać swoją platformę do szerzenia wiedzy o chorobie.

Widziałeś coś o tym, że dostałem pięć minut, co było świetne. Co oznacza, że ​​słuchasz. Więc poświęcę pięć minut i zamienię to w 10, ponieważ zawsze będę wstawać w obronie mojego męża” – zaczęła.

„A kiedy już to robię, zamierzam zwiększać świadomość na temat FTD i opiekunów, którzy są tam niedocenionymi bohaterami. A potem, a potem, zamierzam skierować mój smutek i złość i mój smutek i zrobić coś dobrego z czymś, czego czuję, że jest mniej. Więc uważaj na tę przestrzeń, bo nie przyszedłem się bawić.

Minął rok, odkąd rodzina Willisa ogłosiła, że ​​67-letni aktor rezygnuje z kariery po zdiagnozowaniu u niego afazji. W zeszłym miesiącu jego rodzina powiedziała, że ​​choroba rozwinęła się w otępienie czołowo-skroniowe.

„Zawsze będę bronić mojego męża”: żona Bruce’a Willisa, Emma Heming Willis, używa swojego głosu, aby „podnieść świadomość” na temat otępienia czołowo-skroniowego po tym, jak u jej męża zdiagnozowano tę chorobę

Post z podpisem: „Tutaj właśnie zamieniłem 5 minut w 10. Siedziałem cicho zbyt długo i jestem tak gotowy, by objąć tę silną i kochającą społeczność mojej rodziny i znajduję się w niej, próbując w zamian ją podnieść. Ruszamy. #trening #świadomość #świadomość #opiekawsparcie’.

Post pojawił się po tym, jak Willis opublikował emocjonalny apel, prosząc rodziny pacjentów z demencją o radę, jak pomóc ich bliskim bezpiecznie poruszać się po świecie.

Heming Willis opublikował wideo na Instagramie w sobotę, mówiąc, że jest to „służba podnoszenia świadomości na temat demencji”.

„Jeśli jesteś osobą opiekującą się osobą z demencją, wiesz, jak trudne i stresujące może być wyprowadzenie jej na świat i bezpieczne poruszanie się po niej – nawet po filiżankę kawy”.

W swoich wyjaśnieniach żona aktora poprosiła o radę, jak to zrobić z mężem po zdiagnozowaniu.

„Dla innych opiekunów lub specjalistów zajmujących się opieką nad osobami z demencją poruszających się po tym świecie… Jakieś wskazówki lub porady, jak bezpiecznie sprowadzić ukochaną osobę na świat? Podziel się nimi poniżej.

Diagnoza Willisa dotycząca otępienia czołowo-skroniowego może obejmować takie objawy, jak zmiany osobowości, trudności w mówieniu i zaburzenia motoryczne.

Ikona Hollywood była widziana w zeszłym tygodniu, po raz pierwszy, odkąd jego rodzina ujawniła, że ​​​​w zeszłym miesiącu zdiagnozowano u niego otępienie czołowo-skroniowe (FTD).

„Mam zamiar zwiększyć świadomość”: w filmie opublikowanym we wtorek na jej Instagramie 44-letnia Willis opowiada o skierowaniu swojego bólu na „coś dobrego” i wykorzystaniu swojej platformy do szerzenia wiedzy o chorobie
Wstrząsająca wiadomość: minął rok, odkąd rodzina Willisa ogłosiła, że ​​aktor zrezygnuje z kariery po zdiagnozowaniu u niego afazji. W zeszłym miesiącu jego rodzina powiedziała, że ​​choroba rozwinęła się w otępienie czołowo-skroniowe

FTD wpływa na płaty mózgu za płatami czołowymi, które zajmują się zachowaniem, rozwiązywaniem problemów, planowaniem i emocjami – z objawami obejmującymi zmiany osobowości, obsesyjne zachowanie i trudności z mówieniem.

34-letni Willis Roemer jest zaręczony z 31-letnim Scoutem i 29-letnią Tallulah z 60-letnim Moore’em i był żonaty od 1987 do 2000 roku. Ma też dwie córki, 10-letnią Mabel i 8-letnią Evelyn z Emmą, jego żona od 2 lat.14 lat. lata.

FTD występuje, gdy komórki nerwowe w płatach za czołem obumierają, a ścieżki, które je łączą, ulegają zmianie.

Lewy płat skroniowy jest zaangażowany w znaczenie słów i nazwy rzeczy. Prawa strona rozpoznaje znajome twarze i przedmioty.

Chodźmy: Willis mówiła o stanie w filmie udostępnionym na jej koncie we wtorek

Objawy są inne niż tylko utrata pamięci związana z chorobą Alzheimera.

Mogą one obejmować; zmiany osobowości, takie jak nietakt, brak zainteresowania innymi, niesympatyczne, powtarzające się i kompulsywne ruchy, takie jak uporczywe używanie pewnych zwrotów, gromadzenie, obsesja na punkcie czasu, ochota na niezdrowe jedzenie, zapominanie o manierach przy stole, trudności z mówieniem, w tym powolna mowa , błędy gramatyczne i pytania o znaczenie znanych słów, takich jak „chleb”.

Mieszana rodzina Bruce’a wydała pod koniec marca wspólne oświadczenie, w którym ogłosiła, że ​​„odchodzi od kariery, która tak wiele dla niego znaczyła”.

W oświadczeniu ujawniono, że „cierpi na pewne problemy zdrowotne i niedawno zdiagnozowano u niego afazję, która wpływa na jego zdolności poznawcze”.

DŁUGA MIŁOŚĆ: Emma jest żoną aktora Die Hard od 14 lat. Na zdjęciu rok 2019
Smutne: ogłoszenie przejścia na emeryturę oznaczało koniec trwającej od dziesięcioleci kariery Willisa, podczas której zdobył Złoty Glob i dwie nagrody Emmy

Podobno Willis od lat miał problemy z funkcjami poznawczymi na planie swoich filmów — a nawet potrzebował aparatu słuchowego, aby go nakarmić.

Nienazwane źródło powiedziało Page Six, że jego spadające zdolności poznawcze były tajemnicą poliszynela w Hollywood, ponieważ aktor wielokrotnie miał problemy z graniem w swoich filmach.

Słynnego aktora można nawet zobaczyć w scenie w jego nowym filmie American Siege, którego akcja toczy się w 2020 roku, w słuchawkach. Minęły pełne dwa lata, zanim rodzina ogłosiła, że ​​Willis cierpi na afazję.

Willis był wcześniej widziany, jak używał słuchawek do karmienia go w swoim debiucie na Broadwayu w Misery w 2015 roku, anonimowy informator powiedział OK! czasopismo

Podobno miał również problemy podczas kręcenia M. Night Shyamalan’s Glass z 2019 roku .

Ogłoszenie o przejściu na emeryturę oznaczało koniec trwającej od dziesięcioleci kariery Willisa, podczas której zdobył Złoty Glob i dwie nagrody Emmy.

READ  Seria Davida Attenborough przedstawia dziką przyrodę NI