Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zobacz, jak zaniedbana Toyota Supra znów zabłyśnie po 14 latach na Twoim podwórku

Zobacz, jak zaniedbana Toyota Supra znów zabłyśnie po 14 latach na Twoim podwórku

Było pokryte mchem i pleśnią oraz roiło się od mrówek.

Porzuć Toyotę Suprę

Nie bądź zbyt surowy dla właściciela Toyoty Supra Turbo z 1995 r. Kupił ją w 2001 r. i cieszył się nią przez około 10 lat, zanim jego rodzina zaczęła się powiększać. Według nowego filmu WD Detailing, około 2011 roku stał zaparkowany na podwórku i tam stał do niedawna, kiedy właściciel postanowił obdarzyć go tak potrzebną miłością.

Film zaczyna się od utonięcia w ziemi czerwonej Supry, otoczonej workami na śmieci rozrzuconymi po całym podwórzu. Mech jest wyraźnie widoczny na masywnym tyłie Mk4, a nagromadzony brud pokrywa panele samochodu sportowego. Gleba wygląda jak plamy błota, być może z powodu ulewnych deszczy, które przez lata zamieniają ją w błotnistą zupę. Szyba jest brudna, wnętrze zagrzybione, a lakier bezbarwny na słynnym skrzydle Supry ma duże uszkodzenia. Naklejka kontrolna na przedniej szybie pochodzi z 2011 roku, co potwierdza twierdzenie, że nie była ona produkowana od ponad dekady.

Po powrocie do sklepu ujawniono dalsze dowody długiego snu Supry. Tarcze hamulcowe wyglądają jak zardzewiałe patelnie do pizzy, a zaciski są zbyt skorodowane, aby można je było przywrócić zwykłym czyszczeniem. Z przodu pod maską wyciąga się pęczki liści, a z tyłu bagażnika usuwa się gniazda szczurów. Coraz więcej resztek jedzenia dla gryzoni jest wyciąganych spoza izolacji maski, która najwyraźniej została zniszczona przez stworzenia. Szczególnie przerażający moment następuje, gdy otwierają się drzwi gazowe, odsłaniając grupę żywych mrówek. Najwyraźniej wokół szyi wypełniacza schroniła się mała kolonia. OK.

Oczywiście ci, którzy oglądali filmy o WD Detailing, wiedzą, jak kończy się ta historia. Po kilku użyciach różnych środków czyszczących i past polerskich ta stara Toyota wygląda w bardzo dobrym stanie. Niestety nie wygląda to najlepiej, bo lata zaniedbań uszkodziły elementy lakieru, a niektóre plastiki we wnętrzu wyblakły. Skórzane siedzenia są uszkodzone, a niektórych plam na dywanie nie da się usunąć. Próbują uruchomić 2JZ, ale silnik nie lubi starego gazu. Skręca gładko, ale nie jest blisko strzelania.

READ  Losowo: Teraz, gdy Smash jest gotowy, Sakurai nie musi się martwić tym, co udostępnia w mediach społecznościowych

Jednakże pozostawiono go w znacznie lepszym stanie niż był i stanowi dobry punkt wyjścia dla właściciela do przeprowadzenia pełnej renowacji lub po prostu naprawy elementów mechanicznych i przywrócenia go na drogę. Biorąc pod uwagę, że te Supra są teraz warte duże pieniądze, mamy nadzieję, że nie odłoży ich z powrotem na podwórko, zanim podejmie decyzję o swoich kolejnych krokach.

Czytaj więcej