Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Żeglarze zaatakowani przez rekiny bezpiecznie docierają do Queensland

Żeglarze zaatakowani przez rekiny bezpiecznie docierają do Queensland

Trzej marynarze, których nadmuchiwana tratwa została dwukrotnie zaatakowana przez rekiny u wschodniego wybrzeża Australii, przybyli do Queensland po uratowaniu ich przez statek towarowy.

Rosyjscy podróżnicy po całym świecie Jewgienij Kowalewski i Stanisław Berezkin wraz z obywatelem Francji Vincentem-Thomasem Garatte-Etienne przybyli dziś na Sunshine Coast po zejściu ze statku na Morzu Koralowym.

Cała trójka została uratowana przez frachtowiec płynący do Szanghaju, około 800 kilometrów na południowy wschód od Cairns, po wydaniu wezwania pomocy około godziny 1:30.

Australijski Urząd ds. Bezpieczeństwa Morskiego powiedział, że opuścili Vanuatu 28 sierpnia w drodze do Cairns, kiedy ich łódź zaczęła tonąć po uszkodzeniu kadłuba w wyniku kilku ataków rekinów.

Po pierwsze, w poniedziałkowym ataku uszkodzony został lewy tylny rower, zanim we wtorek późnym wieczorem we wtorek wieczorem coś, co uważano za małe rekiny do wycinania ciastek, ponownie wzbiło się w powietrze, tym razem gryząc prawy cylinder.

Mężczyźni nie mieli innego wyboru, jak tylko wezwać pomoc, gdy ich dziewięciometrowa tratwa „Teun” zaczęła tonąć.

Władze australijskie odpowiedziały na sygnał o niebezpieczeństwie i skierowały Dugong Ace na miejsce zdarzenia, zanim na miejsce przybył samolot ratowniczy Challenger z Cairns.

AMSA stwierdziła, że ​​ten incydent był przypomnieniem, aby zawsze mieć przy sobie lampę sygnalizacyjną na wodzie.

„Za każdym razem, gdy wypływasz na otwarty ocean, istnieje ryzyko” – powiedział Joe Zeller, dyrektor Centrum Reagowania AMSA.

„Możesz jednak zmniejszyć to ryzyko, mając odpowiedni sprzęt ochronny, taki jak kamizelki ratunkowe i lampa ostrzegawcza wyposażona w GPS”.

AAP dowiedziała się, że trzej mężczyźni cieszą się dobrym zdrowiem i zostali zabrani przez funkcjonariuszy Straży Granicznej w marinie, a następnie przewiezieni na kontynent.

Trzyletnia podróż Rosjan to projekt oddziału Rosyjskiego Towarzystwa Geograficznego, którego celem jest odtworzenie pierwszych rosyjskich wypraw dookoła świata w XIX wieku.

READ  Zamek skończy się po 100 latach

Zaczęło się w Petersburgu w lipcu 2021 r., kiedy dwaj Rosjanie podróżowali przez zachodnie morza Europy, przez południowy Atlantyk na wody Pacyfiku, a Francuz dołączył do nich niedawno jako tymczasowy członek załogi.