Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Założyciel Pink Floyd odwołuje koncerty w Polsce w postawie prorosyjskiej

Założyciel Pink Floyd odwołuje koncerty w Polsce w postawie prorosyjskiej

Polskie media poinformowały dziś, w sobotę, że Roger Waters, jeden z założycieli Floyd Bank, odwołał zaplanowane koncerty w Polsce ze złości z powodu swojego stanowiska w sprawie wojny Rosji z Ukrainą.

Urzędnik w Tauron Arenie w Krakowie, gdzie Waters miał zagrać dwa koncerty w kwietniu, powiedział, że już się nie odbędą.

– Trener Rogera Watersa zdecydował się wycofać… bez podania przyczyny – powiedział w sobotę Lukas Petko z Toruń Areny Kraków w komentarzach podawanych przez polskie media.

Strona koncertowa The Waters This Is Not a Drill nie zawierała listy koncertów w Krakowie, które wcześniej zaplanowano na 21-22 kwietnia.

W przyszłym tygodniu członkowie Rady Miasta Krakowa mieli głosować nad wnioskiem o wyznaczenie Watersa persona non grata, wyrażając swoje „oburzenie” wobec stanowiska muzyka wobec wojny na Ukrainie.

Na początku tego miesiąca Waters napisał list otwarty do pierwszej damy Ukrainy, Oleny Zełeńskiej, obwiniając ukraińskich „radykalnych nacjonalistów” za „wprowadzenie swojego kraju na ścieżkę tej katastrofalnej wojny”. Skrytykował także Zachód za dostarczanie broni na Ukrainę, w szczególności obwiniając Waszyngton.

Waters skrytykował też NATO i oskarżył je o prowokowanie Rosji.

READ  Ericsson produkuje w Polsce 1 milion produktów radiowych 5G