Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zakupy wolnocłowe mogą powrócić dla turystów z Wielkiej Brytanii, gdy rząd ponownie rozważy |  Podróże i rozrywka

Zakupy wolnocłowe mogą powrócić dla turystów z Wielkiej Brytanii, gdy rząd ponownie rozważy | Podróże i rozrywka

Niezależny organ prognostyczny skarbu dokona przeglądu rezygnacji z zakupów wolnocłowych dla turystów, podnosząc możliwość cofnięcia decyzji krytykowanej przez firmy z branży rekreacyjnej i sprzedawców detalicznych za odstraszanie gości i kosztowanie Wielkiej Brytanii miliardów dolarów sprzedaży.

Ponieważ zmiana ta będzie prawdopodobnie postrzegana jako strzał w ramię dla borykających się z trudnościami przedsiębiorstw, Biuro ds. Odpowiedzialności Budżetowej (OBR) zbada koszty i korzyści związane z decyzją Rishiego Sunaka o zakończeniu programu handlu detalicznego podjętą w 2020 r., gdy był on kanclerzem rządu stanowego . Gabinet.

Rządowy organ nadzorujący wydatki planuje opublikować swoje ustalenia wraz z budżetem w przyszłym miesiącu, powiedział Richard Hughes, szef Urzędu Nadzoru Budżetowego.

W grudniu w liście do konserwatywnego posła Sir Geoffreya Roberta Cliftona-Browna powiedział: „Przeprowadzimy tę analizę w pierwszych miesiącach 2024 r., aby opublikować jej ustalenia wraz z wiosennym budżetem”.

W piśmie dodano, że recenzja, która po raz pierwszy została opublikowana w „Sunday Times”, powstała „w świetle późniejszych dowodów na temat liczby i wzorców konsumpcji gości zagranicznych oraz analiz przeprowadzonych przez szereg organów zewnętrznych”.

Ministerstwo Skarbu oszacowało, że przywrócenie zakupów wolnych od podatku VAT będzie go kosztować 2 miliardy funtów, ale Hughes stwierdził, że „nie była to analiza przeprowadzona przez Biuro Odpowiedzialności Budżetowej”.

W ubiegłym roku w ramach branżowej kampanii na rzecz zniesienia podatku centrum doradztwa gospodarczego Centrum Badań nad Ekonomią i Biznesem stwierdziło: Likwidacja zakupów wolnocłowych kosztowałaby brytyjską gospodarkę 10,7 miliarda funtów rocznie Odstraszanie 2 milionów turystów rocznie.

Dodała: „Mimo naszej analizy, która wykazała wyraźne korzyści ekonomiczne związane z planem odzyskania podatku VAT i wykazała błędy analityczne w wyliczeniach rządu, decyzja o zakończeniu planu została podtrzymana”.

„Podatek turystyczny” został nawet obwiniony za przyczynienie się do niedawnego spadku ceny akcji szwajcarskiej firmy zegarmistrzowskiej w zeszłym miesiącu – ponieważ największy sprzedawca zegarków Rolex i Omega w Wielkiej Brytanii stał się kolejnym sprzedawcą towarów luksusowych, który odczuł spadek wydatków wśród aspirujących kupujących.

READ  Netflix obniża ceny dla abonentów w ponad 30 krajach

Sprzedawcy detaliczni twierdzą, że z wyjątkiem zamożnych, amerykańscy i azjatyccy klienci poszukujący luksusowej torebki lub zegarka chętniej przeznaczą większą część swojego budżetu na sklepy w Paryżu lub Mediolanie niż w Londynie.

W zeszłym roku Gerry Murphy, prezes grupy modowej Burberry, skrytykował Sunaka, gdy premier uczestniczył w wydarzeniu branżowym, stwierdzając, że decyzja ówczesnego kanclerza o rezygnacji z zakupów dla turystów objętych zwolnieniem z podatku była „nieco przewrotna” i „zdumiewającym celem prywatnym”. .

Próby przekonania rządu do ponownego rozważenia tej decyzji zostały wznowione w ten weekend wraz z rozpoczęciem nowej kampanii przez lotnisko Heathrow, Brytyjskie Izby Handlowe i Federację Małych Przedsiębiorstw.

Pomiń poprzednią promocję newslettera

We wspólnym oświadczeniu kampania wezwała rząd do „Zniesienie podatku turystycznego”, argumentując, że „niemal z dnia na dzień ceny turystów wzrosły o 20% w porównaniu do najbliższych europejskich sąsiadów tego kraju, co zadało cios brytyjskim przedsiębiorstwom w czasie, gdy wiele z nich walczyło o przetrwanie”.

„Rzeczywistość jest taka, że ​​każda sprzedaż kierowana z gospodarstw brytyjskich do Europy kontynentalnej zagraża zarobkom i źródłom utrzymania tysięcy osób zależnych od handlu detalicznego i lokalnej strony łańcucha dostaw.

„Nieczęsto się zgadza ponad 400 przedsiębiorstw, ponad 50 ponadpartyjnych parlamentarzystów i burmistrzów regionów, ale w tym przypadku wszyscy się zgadzają. Wielka Brytania jest jedynym krajem w Europie, który nie oferuje odpowiednich zachęt do zakupów zwolnionych z podatku gości, co sprawia, że ​​kraj ten jest niekonkurencyjnym i nieatrakcyjnym miejscem do spędzania czasu i prowadzenia działalności gospodarczej.

Ministerstwo Skarbu oświadczyło: „Kontrolujemy wszystkie podatki i doceniamy wartość, jaką sprzedawcy detaliczni wnoszą do Wielkiej Brytanii. Dlatego w jesiennym oświadczeniu ogłosiliśmy pakiet stawek biznesowych o wartości 4,3 miliarda funtów, który ma wesprzeć firmy i główne ulice.

„Zakupy bez podatku VAT są nadal dostępne dla wszystkich gości spoza Wielkiej Brytanii, którzy kupują produkty w sklepie i zlecają ich wysyłkę bezpośrednio na adres zagraniczny”.