Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zaktualizuj swój iPhone: Apple właśnie wydało ważną aktualizację zabezpieczeń

Zaktualizuj swój iPhone: Apple właśnie wydało ważną aktualizację zabezpieczeń

Wszyscy użytkownicy Apple powinni „natychmiast” zaktualizować swoje urządzenia. Zdjęcie/AP

Firma Apple udostępniła dziś krytyczną aktualizację zabezpieczeń dla iPhone’a i iPada, która łata nowo odkryte luki w oprogramowaniu systemowym urządzeń.

Problem odkryli naukowcy z Citizen Lab na Uniwersytecie w Toronto, którzy stwierdzili, że błąd był „aktywnie wykorzystywany” do dostarczania komercyjnego oprogramowania szpiegującego o nazwie Pegasus, opracowanego i sprzedawanego przez izraelską firmę NSO Group.

Pegasus to drogie narzędzie zwykle używane do atakowania dysydentów, dziennikarzy i przeciwników politycznych, więc zwykli użytkownicy prawdopodobnie nie mają się czego obawiać. Jednak Citizen Lab zaleca, aby wszyscy użytkownicy „natychmiastowo” zaktualizowali swoje urządzenia.

Aby zainstalować aktualizację, otwórz Ustawienia na swoim iPhonie, następnie wybierz „Ogólne”, a następnie „Aktualizacja oprogramowania”. Powinieneś zobaczyć tam aktualizację oprogramowania iOS 16.6.1; Kliknij, aby rozpocząć instalację.

Jeśli nie widzisz aktualizacji, wróć do strony Ogólne, a następnie dotknij Informacje, aby sprawdzić numer wersji systemu iOS. Jeśli jest to 16.6.1, oznacza to, że masz już zainstalowaną aktualizację. Jeśli Twój telefon nadal korzysta z wersji 16.6 lub wcześniejszej, powtórz powyższe kroki. Jeśli nadal nie widzisz aktualizacji, spróbuj ponownie uruchomić telefon. Jeśli aktualizacja nie pojawi się, sprawdź ponownie swoje połączenie internetowe, a następnie poczekaj chwilę przed ponowną próbą.

READ  Fortnite otrzyma za darmo Alan Wake Island: Flashback