Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wysoka inflacja podnosi oprocentowanie kredytów hipotecznych

Westpac dołącza do ASB w forsowaniu wyższych stałych oprocentowań kredytów hipotecznych, rosnące oczekiwania inflacyjne podnoszą ceny hurtowe i wszyscy patrzą na to, jak zareaguje Bank Rezerw Nowej Zelandii

Westpac jest kolejną firmą, która podniosła oprocentowanie kredytów mieszkaniowych, podnosząc większość z nich o około +20 punktów bazowych.

W rezultacie ma najwyższe stawki lub równe najwyższym ze wszystkich trzyletnich stawek stałych.

podążaj za tropem ASB, który podniósł ceny do tych nowych poziomów we wtorek.

W przypadku właściciela domu z kredytem hipotecznym na 500 000 USD, stawka dzienna 4,35% przez dwa lata wymaga spłaty 2489 USD miesięcznie. Dwadzieścia tygodni temu, na początku lipca, stawka ta wynosiła 2,53% i wymagała miesięcznej płatności w wysokości 1833 USD. Ta różnica wynosi teraz 506 USD miesięcznie. Nawet w czasach inflacji 500 dolarów z większości budżetów rodzinnych to dużo pieniędzy. Nie zostałyby wydane nigdzie indziej w szeroko pojętej gospodarce. I tak naprawdę nie możemy powiedzieć, że zostanie przelany na konta oszczędzających przy wyższych stopach procentowych.

Bank Spółdzielczy i China Construction Bank również podniosły dziś stopy procentowe (czwartek), ale nie do poziomów ASB czy Westpac.

Bank Rezerw Nowej Zelandii dzisiaj Biznesowe badanie oczekiwań inflacyjnych Wzrósł bardziej niż oczekiwano, wspierając zwyżkowe trendy na rynkach hurtowych, zwłaszcza na krótkim końcu.

Bank Rezerw Nowej Zelandii dokona przeglądu OCR w następną środę, a dzisiejsze ruchy na rynkach hurtowych i detalicznych były odpowiedzią na oczekiwane reakcje RBNZ na rosnącą inflację i rosnące oczekiwania inflacyjne.

W miarę postępów zarówno ASB, jak i Westapc, podążą za nimi inni, być może w krótkim czasie.

Jednym z przydatnych sposobów zrozumienia tych zmiennych oprocentowania kredytów mieszkaniowych jest użycie Pełnofunkcyjny kalkulator hipoteczny Jest również poniżej. (Oprocentowanie lokat terminowych można oszacować za pomocą Ten kalkulator).

READ  Królowa Elżbieta po raz pierwszy pojawia się publicznie po pobycie w szpitalu

A jeśli masz już w tej chwili nieodnawialny kredyt hipoteczny na czas określony, my zepsuty kalkulator opłat Może ci to pomóc w ocenie twoich opcji. Ale opłata za przerwę powinna być minimalna w czasie hossy.

Poniżej znajduje się zaktualizowany obraz najniższych ogłaszanych obecnie oprocentowanych kredytów hipotecznych na czas określony oferowanych przez główne banki detaliczne.

Wybierz zakładki wykresu

Wybierz zakładki wykresu

Kompleksowy kalkulator hipoteczny