Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Wykorzystaliśmy nasze szczęście”: główny doradca naukowy Jacindy Ardern podkreśla odpowiedź na Covid-19

Świat chwalił, kto odegrał główną rolę w Nowej Zelandii Korona wirus Odpowiedź mówi, że wykorzystaliśmy nasze szczęście zwalczanie choroby Patrzy teraz na doświadczenia innych krajów, aby ustalić, kiedy można ponownie otworzyć granice.

Juliette Gerrard jest głównym doradcą naukowym premier Jacindy Ardern. opisane w wywiadzie z Powiązana prasa Ewolucja w podejściu tego kraju do Covid-19, od jego chaotycznych początków do kalkulacji ryzyka i korzyści, jakie napotyka w przyszłości.

Ardern w tym miesiącu wyznaczyła Gerrard na drugą trzyletnią kadencję, mówiąc, że odgrywa „nieocenioną rolę”. Gerrard, 53 lata, profesor na Uniwersytecie w Auckland, którego badania dotyczą biochemii białek, otrzymał w tym roku Medal Honoru.

Gerrard powiedział, że kiedy był Wirus został po raz pierwszy zainfekowany w zeszłym roku, Informacje o nim zmieniały się tak szybko, że musiała odwołać rady, które uważała za potężne zaledwie kilka dni temu.

Rzeczy

Jacinda Ardern zapowiada, że ​​wjazd do Nowej Zelandii z Indii zostanie wstrzymany od 11 kwietnia po wzroście liczby przypadków granicznych.

Czytaj więcej:
* Covid-19: 2 nowe przypadki koronawirusa w kontrolowanej izolacji, nic w społeczności
* COVID-19: Judith Collins mówi, że rząd powinien rozważyć pominięcie zaszczepionych osób z kontrolowaną izolacją
* Bubble through Tasman: czy zaszczepieni podróżnicy mogą zostać wpuszczeni do Nowej Zelandii?
* Same szczepienia nie zapewnią pełnej ochrony, gdy Nowa Zelandia otworzy swoje granice

„Nie było absolutnie czasu na rozważanie zakresu lub pisanie interesów” – powiedziała.

Powiedziała, że ​​Ardern chce poznać szczegóły.

„Ciągle bombardowałem go fragmentami audio, informacjami, wykresami, wszystkim, czego potrzebowałeś” – powiedział Gerrard.

„Zawsze mówi mi, że nie jest naukowcem, ale myślę, że jest naukowcem” – powiedział Gerrard. „Ona myśli bardzo naukowo. Lubi widzieć wszystkie dane w szczegółach”.

READ  Diapolityczny niski wskaźnik szczepień w społecznościach aborygeńskich w Nowej Południowej Walii
Główny doradca naukowy Ardern mówi, że premier myśli bardzo naukowo i był w stanie zbadać złożone idee uproszczonymi literami.  (obraz pliku)

Robert Kuchnia / Rzeczy

Główny doradca naukowy Ardern mówi, że premier myśli bardzo naukowo i był w stanie zbadać złożone idee uproszczonymi literami. (obraz pliku)

„Myślę, że to komunikuje tak dobrze, ponieważ naprawdę zagłębiła się w szczegóły, a potem poleciała helikopterem, aby zobaczyć, jak uprościć przekaz”.

Gerrard powiedział, że być może najważniejszą radą, jakiej udzieliła na początku, było porównanie studiów przypadków z krajów takich jak Włochy, Iran i Wielka Brytania, gdzie początkowe odpowiedzi były słabe, aby Miejsca takie jak Singapur, Hongkong i Tajwan, gdzie poszli znacznie lepiej.

„Kraje, które miały SARS, zdały sobie sprawę, że trzeba działać bardzo szybko, a ze względu na długi okres inkubacji wirusa można prześledzić drogę wyjścia z epidemii” – powiedział Gerrard.

Covid Gerrard powiedział, że kraje z planami reagowania na grypę skupiły się bardziej na łagodzeniu epidemii, co nie sprawdziło się w przypadku Covid Gerrard. Powiedziała, że ​​Nowa Zelandia była w stanie szybko odejść od swoich planów reagowania na grypę.

Powiedziała, że ​​naród ma zalety, w tym jego odległe położenie i stosunkowo niską gęstość zaludnienia. Powiedziała jednak, że wiele innych krajów o podobnych zaletach nie poradziło sobie z epidemią.

„Myślę, że naprawdę dobrze wykorzystaliśmy nasze szczęście” – powiedział Gerrard.

Gerrard powiedziała, że ​​jej odpowiednicy w innych krajach często udzielali swoim przywódcom podobnych informacji, ale czasami podejmowali bardzo różne decyzje.

Nowa Zelandia była w stanie wcześnie powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa ze społeczności, zamykając swoje granice i nakładając ścisłą blokadę.

Gerrard powiedziała, że ​​przygotowuje się do opozycji, kiedy kraj po raz pierwszy został zamknięty, ale była zdziwiona, że ​​nie było sprzeciwu, przynajmniej na początku.

„Pozwolenie społeczne, aby to zrobić, było tam” – powiedziała. „A to częściowo dlatego, że tak dobrze to przekazali uczeni, politycy i premier”.

Nowa Zelandia naliczyła tylko 26 zgonów z powodu wirusa, a przez większość ostatniego roku ludzie byli w stanie żyć normalnie, z kilkoma ograniczeniami.

w porównaniu do Inne kraje rozwinięteJednak wprowadzanie szczepionki w Nowej Zelandii przebiega powoli. Tylko 11% populacji otrzymało pierwszą dawkę szczepionki, a 6% było w pełni zaszczepionych.

Nowa Zelandia chce mieć szczepienia dla wszystkich do końca roku.  Ponowne otwarcie granic może jednak oznaczać, że Nowa Zelandia będzie musiała dostosować swoje zerowe podejście do wirusa.  (obraz pliku)

Robert Kuchnia / Rzeczy

Nowa Zelandia chce mieć szczepienia dla wszystkich do końca roku. Ponowne otwarcie granic może jednak oznaczać, że Nowa Zelandia będzie musiała dostosować swoje zerowe podejście do wirusa. (obraz pliku)

„Jeśli rozejrzysz się po świecie, z grubsza mówiąc, miejsca, które trzymam, są najwolniejsze do szczepienia. Można by się tego spodziewać, prawda?”, powiedział Gerrard.

„Miejsca, w których ludzie umierają, będą znacznie silniejsze pod względem statusu otrzymania szczepionki, a opinia publiczna będzie bardziej zmotywowana do przyjęcia szczepionki. Ludzie reagują na ten obecny strach”.

Jednak sytuacja naraziła Nową Zelandię na wybuch epidemii. Gerrard powiedziała, że ​​dostarczyła Ardern w zeszłym tygodniu wykres Tajwanu, który Nowa Zelandia postrzega jako wzór do naśladowania, ale teraz ma do czynienia z poważną epidemią.

Jej rady dla Ardern i innych urzędników? To powinno dać nam wszystko do myślenia.

„Tajwan to po prostu naprawdę niesamowity widok, ponieważ nic nie mają, a potem mieli ogromny wzrost” – powiedział Gerrard.

Uważa jednak, że obawy w Nowej Zelandii są pozytywne.

„Jestem osobą pełną do połowy szklanki” – powiedział Gerrard. „Więc widzę frustrację, że nie dostajemy szczepień, jako dobry znak, że ludzie chcą się szczepić”.

Nowa Zelandia chce mieć szczepienia dla wszystkich do końca roku. Ponowne otwarcie granic może jednak oznaczać, że Nowa Zelandia będzie musiała dostosować swoje zerowe podejście do wirusa.

„Będzie wiele naprawdę skomplikowanych wyborów, jeśli chodzi o gotowość do podejmowania ryzyka. Jeśli to wpuścimy, będzie więcej przypadków. Będą ludzie, którzy poważnie zachorują. kraju, a ryzyko zamknięcia w takim razie – powiedział Gerrard. W krótkim czasie?

Powiedziała, że ​​obliczenia mają na celu nie tylko zapewnienie szczepienia pewnego odsetka całej populacji, ale także zapewnienie, aby grupy wysokiego ryzyka, takie jak osoby starsze, Maorysi i Pacyfik, miały silny zasięg.

Gerrard powiedziała, że ​​uważnie śledzi Izrael, gdzie rośnie liczba szczepień i ponownie otwierają się granice.

„Mówią, że istnieją kraje wysokiego ryzyka i kraje niskiego ryzyka. Możesz potrzebować dowodu, że zostałeś zaszczepiony. Możesz potrzebować dowodu, że masz przeciwciała. Próbują wszystkich tych rzeczy „- powiedział Gerrard.

„Myślę więc, że będąc trochę w tyle za krajami takimi jak ten, które teraz próbują się otworzyć, możemy się od nich uczyć”.